503686-2019 - ResultRomania-Cluj-Napoca: Roadworks
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Lucrări de construcții în cadrul proiectului: „Îmbunătățirea infrastructurii rutiere de importanță regională — Traseu Regional Transilvania Nord, Drumul Bistriței, prin [...], detalii pe www.e-licitatie.ro
Reference number: 4288110/2018/0401
II.1.2.
Main CPV code
45233140 Roadworks
II.1.4.
Short description
Lucrari de constuctii in cadrul proiectului: Îmbunatațirea infrastructurii rutiere de importanța regionala — Traseu Regional Transilvania Nord, Drumul Bistriței, prin modernizarea DJ 172A (km 33+000-km 39+452), DJ 161G (km 0+000 la km 18+406) si DJ 161 (intersecția DN 16)-Gadalin-Bonțida-DN 1C (km 0+000-km 16+933,100) 2 loturi:
— lot 1 – DJ 172A (km 33+000-km 39+452), DJ 161G (km 0+000 la km 18+406) – total 24,858 km,
— lot 2 – DJ 161 (km 0+000-km 16+933,100) – total 16,9331 km, inclusiv constructia de poduri noi si reabilitarea podurilor existente conform cerintelor caietului de sarcini.
Obiectul contractului nu include servicii de proiectare.
Notă: referitor la titlul prezentat în documentația tehnică pentru lotul 2 menționăm că elaboratorul proiectului tehnic a păstrat obiectul contractului său, dar obiectul prezentului caiet îl constituie execuția de lucrări.
Termene pentru depunerea/raspunsul la solicitarile de clarificari/informatii supl [...], detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Lot 2 – DJ 161 (km 0+000-km 16+933,100) – total 16,9331 km
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45233140 Roadworks, 45221110 Bridge construction work, 45233120 Road construction works
II.2.4.
Description of the procurement
Lot 2 – DJ 161 (km 0+000-km 16+933,100) – total 16,9331 km conform documentatiei de atribuire.
Lot 1 – DJ 172A (km 33+000-km 39+452), DJ 161G (km 0+000 la km 18+406) – total 24,858 km
Lot No: 1
Lot 1 – DJ 172A (km 33+000-km 39+452), DJ 161G (km 0+000 la km 18+406) – total 24,858 km conform documentatiei de atribuire.