2. Procedure
Procedure
Title: Budowa sieci ciepłowniczej dla potrzeb hybrydowego źródła energii odnawialnej ze ścieków oczyszczonych z Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach.
Description: Przedmiotem zamówienia jest: Budowa sieci ciepłowniczej dla potrzeb hybrydowego źródła energii odnawialnej ze ścieków oczyszczonych z Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach - realizowanego w ramach projektu: „Zabudowa zespołu pompy ciepła, wykorzystującego ciepło odpadowe ścieków komunalnych Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach” dla zadania „Budowa efektywnego systemu ciepłowniczego wykorzystującego OZE wraz z magazynem ciepła PEC – Gliwice Sp. z o.o.” – Część III z III. W ramach zadania jest realizacja inwestycji w formule „wybuduj”. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z dokumentacją projektową, Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), postanowieniami SWZ, warunkami wynikającymi ze zgłoszeń robót budowlanych nr IFXV.7843.4.17.2026 z dnia 17.04.2026 r. oraz nr AB.6743.6.4.2026 z dnia 12.06.2026 r., a także pozostałymi decyzjami, uzgodnieniami i opiniami stanowiącymi dokumentację postępowania, warunkami określonymi przez gestorów sieci i właścicieli nieruchomości, wskazanymi w załączniku 2.7. do SWZ, projektowanymi postanowieniami umowy stanowiącymi Załącznik nr 8 do SWZ, obowiązującymi przepisami prawa oraz zasadami wiedzy technicznej.
Internal identifier: DZ/1/4/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego z zastosowaniem procedury odwróconej art. 139 ustawy Pzp tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z Postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 1 i 4 PZP, z zastrzeżeniem art. 393 ust. 4 PZP, oraz spełniają warunki, określone na podstawie art. 112 ust. 1 PZP. 1) Zamawiający wykluczy z postępowania wykonawców, wobec których zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 oraz w art. 109 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy PZP. 2) Wykonawca podlega wykluczeniu także w oparciu o podstawy wykluczenia wskazane w art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jednolity: Dz. U. 2022 r., poz. 835 z późn. zm.) Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia). Zamawiający przewiduje możliwość żądania tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona wraz z oświadczeniem, o którym mowa w zdaniu poprzednim, wykonawca składa oświadczenie o aktualności informacji art. 108
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 45100000 Site preparation work, 44160000 Pipeline, piping, pipes, casing, tubing and related items, 45210000 Building construction work, 45230000 Construction work for pipelines, communication and power lines, for highways, roads, airfields and railways; flatwork, 44163120 Distance-heating pipes, 51200000 Installation services of equipment for measuring, checking, testing and navigating, 71300000 Engineering services, 71700000 Monitoring and control services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Budowa sieci ciepłowniczej dla potrzeb hybrydowego źródła energii odnawialnej ze ścieków oczyszczonych z Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach
Description: Przedmiotem zamówienia jest: Budowa sieci ciepłowniczej dla potrzeb hybrydowego źródła energii odnawialnej ze ścieków oczyszczonych z Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach realizowanego w ramach projektu: „Zabudowa zespołu pompy ciepła, wykorzystującego ciepło odpadowe ścieków komunalnych Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach” dla zadania „Budowa efektywnego systemu ciepłowniczego wykorzystującego OZE wraz z magazynem ciepła PEC – Gliwice Sp. z o.o.” – Część III z III.
Additional classification (cpv): 45100000 Site preparation work, 44160000 Pipeline, piping, pipes, casing, tubing and related items, 45210000 Building construction work, 45230000 Construction work for pipelines, communication and power lines, for highways, roads, airfields and railways; flatwork, 44163120 Distance-heating pipes
Options:
Description of the options: nie dotyczy