506281-2022 - ResultRomania-București: Urban solid-refuse collection services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de colectare, transport si depozitare/valorificare a deșeurilor rezultate din construcții, demolări
Reference number: 37992692_2020_61
II.1.2.
Main CPV code
90511100 Urban solid-refuse collection services
II.1.4.
Short description
Obiectul acordului cadru: Servicii de colectare, transport si depozitare/valorificare a deșeurilor rezultate din construcții, demolări, conform cantităților și specificațiilor din Caietul de sarcini
Conform art. 161 alin 2) din Legea 98/2016 termenul pentru raspuns la clarificari este cu 8 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari înainte de data limita de depunere a ofertelor : 18 zile.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Servicii de colectare, transport si depozitare/valorificare a deșeurilor rezultate din construcții, demolări, conform cantităților și specificațiilor din Caietul de sarcini
Valoare estimata minima acord cadru: 68,441,660 lei fara TVA
Valoare estimata maxima acord cadru: 82,129,180 lei fara TVA
Valoarea estimata minim a unui Contract subsecvent: 140,000 lei fara TVA
Valoarea estimata maxima a unui Contract subsecvent: 10,500,000 lei fara TVA