506281-2026 - Competition
Bulgaria – Electricity – Доставка на нетна активна електрическа енергия – ниско и средно напрежение и избор на координатор на стандартна балансираща група за нуждите на Националната художествена академия (НХА)
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleДоставка на нетна активна електрическа енергия – ниско и средно напрежение и избор на координатор на стандартна балансираща група за нуждите на Националната художествена академия (НХА)
DescriptionНастоящата обществена поръчка включва доставка на електрическа енергия на ниско и средно напрежение с пълно администриране на информационния поток с Електроенергиен системен оператор (ЕСО) и поемане на разходите за небаланси за обектите на възложителя, съгласно изискванията на Закона за енергетиката (ЗЕ), Правилата за търговия с електрическа енергия (ПТЕЕ) и Правилата за измерване на количеството електрическа енергия (ПИКЕЕ). Предметът на настоящата обществена поръчка включва доставка на нетна активна електрическа енергия на ниско напрежение и избор на координатор на балансираща група за обекти на НХА, находящи се на територията на Република България. Доставката включва: доставка на електрическа енергия ниско напрежение, оформяне на документи и регистрация при първоначалната смяна на доставчика; планиране и прогнозиране от името на Възложителя; изготвяне и подаване на почасови товарови графици от името на Възложителя, като рисковете, свързани с прогнозирането и небалансите остават за сметка на изпълнителя, и участие във фирмената балансираща група. В качеството на „координатор на стандартна балансираща група“, изпълнителят следва да поеме отговорността за балансиране на обектите на възложителя, да включи възложителя като участник (непряк член) в стандартна балансираща група с координатор изпълнителя, без възложителя да заплаща такса за участие, както и да осигури прогнозиране на потреблението на възложителя, включително администриране на почасовите графици за потребление на възложителя. Пълно описание на предмета на поръчката се съдържа в техническата спецификация, неразделна част от документацията за участие.
Internal identifier593049
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
5. Lot
LotLOT-0001