2. Procedure
Procedure
Title: Wybór doradcy środowiskowego w zw. z realizacją prac w ramach Project Finance
Description: Świadczenie usług doradztwa środowiskowego w zw. z realizacją prac w ramach Project Finance
Internal identifier: POST/BAL/CEO/DZA/00033/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zamawiający skraca termin składania ofert z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia, której nie można było przewidzieć na etapie planowania postępowania. Przedmiotowe postępowanie stanowi ponowienie wcześniej prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia, które zostało unieważnione. Zakres przedmiotowy zamówienia nie uległ zmianie względem poprzedniego postępowania, a tym samym potencjalni wykonawcy mieli już możliwość zapoznania się z wymaganiami Zamawiającego oraz przygotowania się do złożenia ofert. Konieczność unieważnienia poprzedniego postępowania spowodowała opóźnienie w procesie kontraktacji doradcy, pozostające poza pierwotnym harmonogramem realizacji projektu. Powstałe opóźnienie wymaga podjęcia działań zmierzających do jak najszybszego wyłonienia wykonawcy. Jednocześnie usługi będące przedmiotem zamówienia mają kluczowe znaczenie dla prawidłowej i terminowej realizacji zadań w ramach prowadzonego projektu. Doradca objęty zamówieniem jest niezbędny do bieżącego wsparcia Zamawiającego oraz realizacji kolejnych etapów przedsięwzięcia zgodnie z przyjętym harmonogramem. Dalsze wydłużanie procedury wyboru wykonawcy mogłoby skutkować ryzykiem wystąpienia kolejnych opóźnień projektowych oraz negatywnie wpłynąć na terminową realizację założonych celów projektu. Mając na uwadze powyższe okoliczności, a także fakt, że przedmiot zamówienia jest znany rynkowi z uprzednio prowadzonego postępowania, skrócenie terminu składania ofert nie ograniczy konkurencji ani możliwości przygotowania przez wykonawców rzetelnych ofert, natomiast pozwoli na sprawne przeprowadzenie postępowania i niezwłoczne zawarcie umowy niezbędnej dla realizacji projektu.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90713000 Environmental issues consultancy services
Additional classification (cpv): 90721700 Endangered species protection services, 90721100 Landscape protection services
5. Lot
Lot: LOT-0001