Additional information
3. Autoritatea contractantă informeaza oferantii ca va publica prin mijloace electronice denumirea şi datele de identificare ale ofertantului/candidatului/subcontractantului propus/terţului susţinător, în termen de maximum 5 zile de la expirarea termenului-limită de depunere a solicitărilor de participare/ofertelor, cu excepţia persoanelor fizice, în cazul cărora se publică doar numele.
5. Achizitia publica a contractului in regim de urgenta, se motiveaza astfel:
Stadiul de degradare structurală, fizică si biologică a clădirii a impus pe parcursul executiei ample interventii de punere în siguranță, asanare și restaurare a clădirii monument istoric a Cazinoului, lucrari care fac obiectul contractului 531/2019, al Actului aditional nr.2 din 14.07.2021 si a contractului nr. 886 din 04.07.2022.
Dupa data incheierii Actului aditional nr.2 pe parcursul perioadei 01.07. 2021 - 31.12.2022, s-au constatat si alte aspecte care pun in pericol siguranta cladirii si care sunt interdependente cu lucrarile contractate.