509268-2022 - ResultRomania-Mangalia: Antineoplastic agents
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
MEDICAMENTE ONCOLOGIE
Reference number: 2022
II.1.2.
Main CPV code
33652100 Antineoplastic agents
II.1.4.
Short description
Autoritatea contractantă intenționează să achiziționeze, pentru buna functionare a activitatii spitalicesti o gama variata de medicamente in cantitatile si cu specificatiile tehnice prevazute in caietul de sarcini.
Cantitatile minime si maxime acord cadru si contracte subsecvente conform Tabel necesar medicamente Contrac Cadru ONCO 2022.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Cabazitaxelum
Lot No: 17
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 404.000,00 lei.
Trastuzumabum Emtasinum
Lot No: 18
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 1.026.000,00 lei.
Cetuximabum
Lot No: 14
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 432.000,00 lei.
Epoetinum
Lot No: 31
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 4.750,00 lei.
Cemiplimabum
Lot No: 47
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 214.400,00 lei.
Bendamustina
Lot No: 33
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 17.200,00 lei.
Bleomycinum
Lot No: 50
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 19.800,00 lei.
Nelarabina
Lot No: 25
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 12.500,00 lei.
Obinutuzumab
Lot No: 40
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 115.000,00 lei
Afliberceptum
Lot No: 21
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 330.000,00 lei.
Pegasparagasum
Lot No: 29
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 219.000,00 lei.
Nivolumabum
Lot No: 10
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 3.040.000,00 lei.
Nab Paclitaxel
Lot No: 23
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 405.000,00 lei.
Etoposidum
Lot No: 4
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 10.400,00 lei.
Rituximabum
Lot No: 5
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 208.800,00 lei.
Clofarabina
Lot No: 34
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 225.000,00 lei.
Durvalumabum
Lot No: 46
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 1.837.500,00 lei.
Siltuximab
Lot No: 30
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 17.846,00 lei.
Sacituzumab govitecan
Lot No: 51
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 1.470.000,00 lei.
Idarubicina
Lot No: 37
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 6.000,00 lei.
Trabectedinum
Lot No: 16
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 495.000,00 lei.
Blinatumomab
Lot No: 27
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 900.000,00 lei.
Docetaxelum
Lot No: 3
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 59.200,00 lei.
Azacitidina
Lot No: 24
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 16.200,00 lei
Gemtuzumab Ozogamicin
Lot No: 28
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 643.000,00 lei.
Vincristinum
Lot No: 7
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 4.500,00 lei.
Ipilimumabum
Lot No: 11
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 9.430.000,00 lei.
Pegfilgrastim
Lot No: 32
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 16.500,00 lei.
Arsenicum TrioxidumArsenicum Trioxidum
Lot No: 38
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 425.000,00 lei.
Pemetrexedum
Lot No: 2
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 180.000,00 lei.
Pertuzumabum
Lot No: 6
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 408.000,00 lei.
Avelumabum
Lot No: 22
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 1.296.000 lei.
Ifosfamidum
Lot No: 8
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 27.000,00 lei.
DOXORUBICINUM
Lot No: 48
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 290.500,00 lei.
Panitumumabum
Lot No: 15
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 982.500,00 lei.
Daratumumab
Lot No: 42
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 17.500,00 lei.
Decitabinum
Lot No: 45
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 96.000,00 lei.
Melphalan
Lot No: 36
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 14.400,00 lei.
Brentuximab Vedotin
Lot No: 44
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 129.000,00 lei.
Imotuzumab Ozogamicin
Lot No: 35
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 428.000,00 lei.
Cladribinum
Lot No: 39
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 28.000,00 lei.
Irinotecanum Pegilat Lypozmal
Lot No: 49
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 624.000,00 lei.
Fludarabinum
Lot No: 41
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 1.200,00 lei.
Bevacizumabum
Lot No: 13
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 572.000,00 lei.
Acidumum zoledronicum
Lot No: 1
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 16.800,00 lei
Ramucirumabum
Lot No: 19
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 536.000,00 lei.
Atezolizumabum
Lot No: 9
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 2.437.500,00 lei
Temsirolimusum
Lot No: 20
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 720.000,00 lei.
Pembrolizumabum
Lot No: 12
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 2.380.000,00 lei.
Filgrastim
Lot No: 26
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 25.000,00 lei.
Cytarabinum
Lot No: 43
Achizitia de medicamente antineoplazice pentru tratarea cancerului. Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent este 3.460,00 lei.