509729-2026 - Competition
Poland – Works for complete or part construction and civil engineering work – Budowa Placówki SG w m. Olsztyn
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
TitleBudowa Placówki SG w m. Olsztyn
Description1. Przedmiot zamówienia w niniejszym postępowaniu stanowią prace projektowe i roboty budowlane dla zadania pn. „Budowa Placówki SG w m. Olsztyn”. Zadanie inwestycyjne realizowane będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”, o której mowa w art. 103 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Inwestycja prowadzona będzie na działkach nr 1/54, 1/55 obr. nr 127 oraz działce nr 34/3 obr. nr 126 położonych przy ul. Ignacego Krasickiego w Olsztynie. Nieruchomość gruntowa znajduje się w trwałym zarządzie Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie. 2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ w tym: 1) Załącznik nr 1 do OPZ – Program funkcjonalno-użytkowy 2) Załącznik nr 2 do OPZ – Potwierdzenie odbycia wizji lokalnej
Internal identifier16/FI/26
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Main features of the procedureZamawiający na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Dokumenty wymagane przez Zamawiającego, które należy złożyć składając ofertę zgodnie z Rozdziałem IX SWZ: I. 1) Wypełniony formularz oferty, sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ. 2) Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp - o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym przez Zamawiającego. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 6.1.2016 r., str. 16), zwanego dalej „jednolitym dokumentem”. 3) Oświadczenie Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1 ze zm.) oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp 4) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1 ze zm.) oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego składane na podstawie art. 125 ust. 5 ustawy Pzp według wzoru stanowiącego załącznik nr 4b do SWZ. 5) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby lub inny podmiotowy środek dowodowy, do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ, 6) Oświadczenie Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia wskazujące, które roboty budowlane/usługi wykonają poszczególni Wykonawcy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ (formularz oferty). II. Ponadto do oferty dołączyć (jeżeli dotyczy): 7) Oryginał gwarancji/poręczenia, jeżeli Wykonawca wnosi wadium w innej formie niż pieniądz. Uwaga! W przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienie należy złożyć jeden wspólny dokument wadialny. 8) Przedmiotowe środki dowodowe - opis rozwiązań równoważnych – jeżeli Wykonawca przewiduje ich zastosowanie oraz dokumenty na potwierdzenie równoważności zastosowanych rozwiązań (jeżeli są konieczne do wykazania równoważności) w przypadku o którym mowa w ROZDZIALE III pkt 11 SWZ. 8) Pełnomocnictwo lub inne dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania (odpowiednio: Wykonawcy, podmiotu udostępniającego zasoby, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia), jeżeli w imieniu (odpowiednio: Wykonawcy, podmiotu udostępniającego zasoby, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia) działa osoba, której umocowanie do reprezentowania nie wynika z dokumentów rejestracyjnych;Pełnomocnictwo musi być złożone w takiej samej formie, jak składana oferta (tj. w postaci elektronicznej i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby uprawnionej do reprezentowania Wykonawcy). Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej, dokonuje mocodawca lub notariusz. III. 1) Zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. 2) W celu potwierdzenia, braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu, Zamawiający zażąda złożenia: a) Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 i art. 108 ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp b) Odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej w zakresie art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp c) Oświadczenia o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp a także w zakresie przesłanek wykluczenia wynikających z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514) oraz z art. 5k Rozporządzenia Rady UE nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1 ze zm.); d) Oświadczenia, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej. IV W celu potwierdzenia, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, Zamawiający zażąda złożenia:a) Wykazu robót budowlanych b) Wykazu osób c) Wykazu usług V. Ze względu na ograniczoną ilość znaków szczegółowe informacje zawarto w SWZ.
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work
Additional classification (cpv): 44211100 Modular and portable buildings, 45100000 Site preparation work, 45300000 Building installation work, 45400000 Building completion work, 45231000 Construction work for pipelines, communication and power lines, 45233200 Various surface works, 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services, 71700000 Monitoring and control services
5. Lot
LotLOT-0001
Options
Description of the optionsNie dotyczy