2. Procedure
Procedure
Title: WYKONANIE WIELOBRANŻOWEJ DOKUMENTACJI PROJEKTOWO-KOSZTORYSOWEJ ROZBUDOWY BUDYNKU SĄDU REJONOWEGO W GRODZISKU MAZOWIECKIM PRZY UL. BARTNIAKA 21/23 WRAZ Z PRZEBUDOWĄ ISTNIEJĄCEGO BUDYNKU SĄDU
Description: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej rozbudowy budynku Sądu Rejonowego w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Bartniaka 21/23 wraz z przebudową istniejącego budynku sądu. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w trzech etapach: 1) etap I: wykonanie koncepcji, 2) etap II: wykonanie projektu budowlanego wraz ze złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę, 3) etap III: wykonanie projektów wykonawczych, STWiORB, przedmiarów i kosztorysów inwestorskich oraz uzyskanie i przedłożenie Zamawiającemu ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę.
Internal identifier: ZP/INW/13/26
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71220000 Architectural design services
Additional classification (cpv): 71320000 Engineering design services, 71248000 Supervision of project and documentation
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej rozbudowy budynku Sądu Rejonowego w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Bartniaka 21/23 wraz z przebudową istniejącego budynku sądu.
Description: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej rozbudowy budynku Sądu Rejonowego w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Bartniaka 21/23 wraz z przebudową istniejącego budynku sądu. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w trzech etapach: 1) etap I: wykonanie koncepcji, 2) etap II: wykonanie projektu budowlanego wraz ze złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę, 3) etap III: wykonanie projektów wykonawczych, STWiORB, przedmiarów i kosztorysów inwestorskich oraz uzyskanie i przedłożenie Zamawiającemu ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę. Prawo opcji 1) W przypadku rozpoczęcia procedury przetargowej na wykonanie robót budowlanych na podstawie przedmiotowej dokumentacji (planowanej na 2028 rok), do zakończenia realizacji przez Wykonawcę robót budowlanych, którą przewiduje się realizować w latach 2028 – 2030, Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania pełnienia nadzoru autorskiego zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1 do specyfikacji warunków zamówienia. Powyższa czynność odbywać się będzie na podstawie pisemnego zgłoszenia składanego przez Zamawiającego. 2) Zasady i terminy skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, zostały określone w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do specyfikacji warunków zamówienia oraz w projekcie umowy, będącym załącznikiem nr 2 do specyfikacji warunków zamówienia. 3) Wynagrodzenie netto z tytułu skorzystania z prawa opcji nie może być niższe niż 15% wynagrodzenia netto za realizację zamówienia podstawowego, tj. za wykonanie dokumentacji projektowej, wskazanego przez Wykonawcę w formualarzu ofertowym. Wskazanie w Formularzu ofertowym wynagrodzenia netto za realizację zakresu objętego prawem opcji w wysokości niższej niż określona powyżej będzie oznaczało niezgodność treści oferty z warunkami zamówienia i będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy. Wartość wynagrodzenia za realizację prawa opcji nie podlega poprawieniu ani uzupełnieniu, z wyjątkiem przypadków, w których ustawa Prawo zamówień publicznych nakazuje poprawienie omyłki.