See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Świadczenie usługi przygotowywania i dostarczania posiłków (zestawów) na potrzeby dzieci ukraińskich i ich opiekunów do placówek na terenie miasta Łodzi
Description: Przedmiotem zamówienia jest „świadczenie usługi przygotowywania i dostarczania posiłków (zestawów) na potrzeby dzieci ukraińskich i ich opiekunów do placówek na terenie miasta Łodzi w ramach projektu „Deinstytucjonalizacja ukraińskiej i polskiej pieczy zastępczej” ZAMÓWIENIE NA USŁUGI SPOŁECZNE I INNE SZCZEGÓLNE USŁUGI przy udzieleniu, którego stosuje się przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2026 r. poz. 793), zwanej dalej ustawą Pzp, właściwe dla zamówień klasycznych, o wartości równej lub przekraczającej progi unijne – jeżeli wartość zamówienia wyrażona w złotych jest równa lub przekracza równowartość kwoty 750 000 euro, z uwzględnieniem zmian wynikających z Działu IV, Rozdziału 4 ustawy Pzp Numeracja zgodna z SWZ: 9.3 NA PODSTAWIE ART. 139 UST. 1 I UST. 2 USTAWY PZP NA WEZWANIE ZAMAWIAJĄCEGO WYKONAWCA, którego oferta została najwyżej oceniona, jest zobowiązany do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, podmiotowe środki dowodowe i Jednolity Europejski Dokument Zamówienia aktualne na dzień złożenia tj: 9.3.1 W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy, Zamawiający żąda następujących dokumentów 9.3.1.1 aktualne oświadczenie dotyczące braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ/ESPD) – Załącznik nr 3 do SWZ (plik w formacie XML) 9.3.2 Na potwierdzenie warunku: Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów 9.3.2.1 Zaświadczenie o wpisie do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej zakładu Wykonawcy, w którym faktycznie będą wykonywane usługi na rzecz Zamawiającego zgodnie z art. 62 ust. 1 pkt 4 ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, 9.3.3 W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający żąda następujących dokumentów: 9.3.3.1 Wykaz usług (wg wzoru – Załącznik nr 6a do SWZ) wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wraz z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz, których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są: #referencje; #bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz, którego usługi zostały wykonywane; #a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy. Uwaga 1. Okres wyrażony w latach, o którym mowa w pkt 9.3.2.1. liczy się wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert. 2. Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji usług, wykonanych wspólnie z innymi Wykonawcami, wykaz o którym mowa powyżej, dotyczy usług, w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył. 9.3.3.2 Wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego,w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – zgodnie z Załącznikiem nr 6b do SWZ. 9.3.4 W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy, Zamawiający żąda następujących dokumentów: 9.3.4.1 Oświadczenie wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji I konsumentów z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 10 do SWZ. 9.3.4.2 Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w: #art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (tj. w jednolitym dokumencie JEDZ) w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3 – 6 ustawy Pzp, #art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4a do SWZ. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w JEDZ składa każdy z tych Wykonawców (dotyczy również wspólników spółki cywilnej).9.3.4.3 W przypadku powoływania się przez Wykonawcę na zasoby innych podmiotów, oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o których mowa w: #art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (tj. w jednolitym dokumencie JEDZ) w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3 – 6 ustawy Pzp. #art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. składa również każdy z tych podmiotów wzór Zał. 4b do SWZ 9.3.4.4 Informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2, 4 ustawy Pzp, sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem
Internal identifier: 6/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 85320000 Social services
Additional classification (cpv): 55321000 Meal-preparation services, 55322000 Meal-cooking services, 55520000 Catering services, 55521200 Meal delivery service
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Część 1 Świadczenie usługi przygotowywania i dostarczania posiłków (zestawów) na potrzeby dzieci ukraińskich i ich opiekunów do placówek na terenie miasta Łodzi dla dzielnicy Bałuty w ramach projektu „Deinstytucjonalizacja ukraińskiej i polskiej pieczy zastępczej”
Description: Przedmiotem zamówienia jest „świadczenie usługi przygotowywania i dostarczania posiłków (zestawów) na potrzeby dzieci ukraińskich i ich opiekunów do placówek na terenie miasta Łodzi w ramach projektu „Deinstytucjonalizacja ukraińskiej i polskiej pieczy zastępczej” Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ oraz we wzorze umowy w Załączniku nr 7 do SWZ. ZAMÓWIENIE NA USŁUGI SPOŁECZNE I INNE SZCZEGÓLNE USŁUGI przy udzieleniu, którego stosuje się przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2026 r. poz. 793), zwanej dalej ustawą Pzp, właściwe dla zamówień klasycznych, o wartości równej lub przekraczającej progi unijne – jeżeli wartość zamówienia wyrażona w złotych jest równa lub przekracza równowartość kwoty 750 000 euro, z uwzględnieniem zmian wynikających z Działu IV, Rozdziału 4 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje składania ofert częściowych. a) Część 1 Świadczenie usługi przygotowywania i dostarczania posiłków (zestawów) na potrzeby dzieci ukraińskich i ich opiekunów do placówek na terenie miasta Łodzi dla dzielnicy Bałuty w ramach projektu „Deinstytucjonalizacja ukraińskiej i polskiej pieczy zastępczej” b) Część 2 Świadczenie usługi przygotowywania i dostarczania posiłków (zestawów) na potrzeby dzieci ukraińskich i ich opiekunów do placówek na terenie miasta Łodzi dla dzielnicy Górna w ramach projektu „Deinstytucjonalizacja ukraińskiej i polskiej pieczy zastępczej” c) Część 3 Świadczenie usługi przygotowywania i dostarczania posiłków (zestawów) na potrzeby dzieci ukraińskich i ich opiekunów do placówek na terenie miasta Łodzi dla dzielnicy Polesie w ramach projektu „Deinstytucjonalizacja ukraińskiej i polskiej pieczy zastępczej” d) Część 4 Świadczenie usługi przygotowywania i dostarczania posiłków (zestawów) na potrzeby dzieci ukraińskich i ich opiekunów do placówek na terenie miasta Łodzi dla dzielnicy Widzew w ramach projektu „Deinstytucjonalizacja ukraińskiej i polskiej pieczy zastępczej” Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert na dowolnie wybraną część lub części zamówienia. Ocena ofert oraz wybór najkorzystniejszej oferty zostanie przeprowadzone odrębnie dla każdej części zamówienia. Termin realizacji dla części nr 1, 2, 3 i 4 zamówienia: 11 miesięcy od daty podpisania, nie wcześniej niż od 1.10.2026r. Zamówienie podstawowe na okres 9 miesięcy od dnia podpisania umowy nie wcześniej niż od dnia 01.10.2026 r. do 31.06.2026 r. oraz zamówienie w ramach prawa opcji od dnia 01.07.2027 r. do 31.08.2027 r. lub do wyczerpania wartości umowy, w zależności co nastąpi pierwsze, z zastrzeżeniem prawa opcji. 7. PODSTAWY WYKLUCZENIA Z POSTĘPOWANIA O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO: 7.1 Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę na podstawie przesłanek zawartych w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp: 7.1.1. będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46–48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie lub w art. 54 ust. 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej − lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 7.1.2. jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowoakcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 7.1.1. SWZ; 7.1.3. wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności; 7.1.4. wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 7.1.5. jeżeli Zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że Wykonawca zawarł z innymi Wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej cd. zapisów w SWZ
Internal identifier: 6/2026 - część 1
Options:
Description of the options: 40.2 Zamawiający przewiduje: 40.2.1 udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp. 1) Maksymalna wartość opcji wynosi do 30% oferowanej wartości zamówienia podstawowego i jest oszacowana przez Zamawiającego z należytą starannością. 2) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie wydłużenia okresu realizacji umowy na kolejne dwa miesiące, nie wcześniej niż od dnia 01.07.2027 r. do 31.08.2027 r. W takim przypadku warunki realizacji pozostają bez zmian. 8. INFORMACJA O WARUNKACH UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA 8.1 O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 8.1.1 zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. 8.1.2uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca posiada aktualny wpis zakładu (kuchni/pomieszczenia gastronomicznego wykonawcy) do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej na podstawie ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t. j. Dz.U. z 2023 poz.1448). 8.1.3 sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny 8.1.4 zdolności technicznej lub zawodowej: 8.1.4.1 Warunek zdolności technicznej zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał: a)Dla części nr 1 zamówienia: co najmniej jedną usługę polegająca na całodziennym, kompleksowym przygotowywaniu i dostarczaniu posiłków trwającą nieprzerwanie min. 6 miesięcy o wartości nie mniejszej niż 700 000,00 PLN brutto, b)Dla części nr 2 zamówienia: co najmniej jedną usługę polegająca na całodziennym, kompleksowym przygotowywaniu i dostarczaniu posiłków trwającą nieprzerwanie min. 6 miesięcy o wartości nie mniejszej niż 250 000,00 PLN brutto, c)Dla części nr 3 zamówienia: co najmniej jedną usługę polegająca na całodziennym, kompleksowym przygotowywaniu i dostarczaniu posiłków trwającą nieprzerwanie min. 6 miesięcy o wartości nie mniejszej niż 200 000,00 PLN brutto, d)Dla części nr 4 zamówienia: co najmniej jedną usługę polegająca na całodziennym, kompleksowym przygotowywaniu i dostarczaniu posiłków trwającą nieprzerwanie min. 6 miesięcy o wartości nie mniejszej niż 230 000,00 PLN brutto. Uwagi: 1) W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia, Wykonawca może wykazać, że wykonał należycie nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie: usługę polegającą na całodziennym, kompleksowym przygotowywaniu i dostarczaniu posiłków trwającą nieprzerwanie min. 6 miesięcy o największej wartości części na którą wykonawca składa ofertę. Np. Jeżeli wykonawca składa ofertę na cz.1 i 2 na potwierdzenie spełniania powyższego warunku udziału w postępowaniu, Zamawiający uzna za wystarczające posiadanie przez wykonawcę doświadczenia w powyższym zakresie o wartości min. 700 000 PLN brutto. 2) W przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia lub polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby ww. warunek oceniany będzie łącznie. 3) W przypadku, gdy Wykonawca wykonywał w ramach kontraktu/umowy większy zakres prac, dla potrzeb niniejszego zamówienia powinien wyodrębnić i podać zakres zamówienia, o którym mowa powyżej. 4) Jeżeli Wykonawca wykazuje doświadczenie nabyte w ramach kontraktu (zamówienia/umowy) realizowanego przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum), Zamawiający nie dopuszcza by Wykonawca polegał na doświadczeniu grupy Wykonawców, której był członkiem, jeżeli faktycznie i konkretnie nie wykonywał wykazywanego zakresu prac. Zamawiający zastrzega możliwość zwrócenia się do Wykonawcy o wyjaśnienia w zakresie faktycznie i konkretnie wykonywanego zakresu prac oraz przedstawienia stosownych dowodów np. umowy konsorcjum, z której wynika zakres obowiązków czy wystawionych przez Wykonawcę faktur. 5) Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji usług wykonywanych wspólnie z innymi Wykonawcami, wykaz winien zawierać usługi, w których wykonaniu Wykonawca bezpośrednio uczestniczył. 6) Zamawiający zastrzega weryfikację potwierdzenia należytego wykonania prac bezpośrednio u podmiotu, na rzecz, którego były wykonane. 8.1.4.2 Warunek zdolności zawodowej zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował Dotyczy części nr 1,2,3,4 zamówienia Co najmniej jedną osobą posiadającą wykształcenie o profilu gastronomicznym (np. technik technologii żywności lub kucharz/kucharka) oraz doświadczenie zawodowe w zakresie przygotowywania posiłków w zakresie żywienia zbiorowego dzieci i/lub dorosłych Uwaga: 1) Zamawiający dopuszcza wskazanie tej samej osoby na potwierdzenie spełniania warunku udziału w postępowaniu dla cz. 1,2,3,4 zamówienia. 2) W przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia lub polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby ww. warunek oceniany będzie łącznie. 3) W przypadku Wykonawców zagranicznych, dopuszcza się również kwalifikacje, zdobyte w innych państwach, z uwzględnieniem postanowień ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2026 r. poz.166 tj.).
Lot: LOT-0002
Title: Część 2 Świadczenie usługi przygotowywania i dostarczania posiłków (zestawów) na potrzeby dzieci ukraińskich i ich opiekunów do placówek na terenie miasta Łodzi dla dzielnicy Górna w ramach projektu „Deinstytucjonalizacja ukraińskiej i polskiej pieczy zastępczej
Internal identifier: 6/2026 - część 2
Lot: LOT-0003
Title: Część 3 Świadczenie usługi przygotowywania i dostarczania posiłków (zestawów) na potrzeby dzieci ukraińskich i ich opiekunów do placówek na terenie miasta Łodzi dla dzielnicy Polesie w ramach projektu „Deinstytucjonalizacja ukraińskiej i polskiej pieczy zastępczej”
Internal identifier: 6/2026 - część 3
Lot: LOT-0004
Title: Część 4 Świadczenie usługi przygotowywania i dostarczania posiłków (zestawów) na potrzeby dzieci ukraińskich i ich opiekunów do placówek na terenie miasta Łodzi dla dzielnicy Widzew w ramach projektu „Deinstytucjonalizacja ukraińskiej i polskiej pieczy zastępczej”
Internal identifier: 6/2026 - część 4