510080-2026 - Competition
Poland – Medical software package – integracja i rozbudowa systemów informatycznych na potrzeby 5 WSZK w Krakowie w ramach Krajowego Planu Odbudowy cz. II
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies - Services
2. Procedure
Procedure
Titleintegracja i rozbudowa systemów informatycznych na potrzeby 5 WSZK w Krakowie w ramach Krajowego Planu Odbudowy cz. II
Descriptionintegracja i rozbudowa systemów informatycznych na potrzeby 5 WSZK w Krakowie w ramach Krajowego Planu Odbudowy cz. II w podziale na 2 pakiety
Internal identifier79/ZP/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedyes
Justification for the accelerated procedureDziałając na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, Zamawiający uzasadnia wyznaczenie terminu składania ofert wynoszącego 15 dni oraz termin wszczęcia postępowania. Należy wskazać, że w przedmiotowej sprawie przeprowadzono już dwa postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, które zakończyły się unieważnieniem z uwagi na brak złożonych ofert. Pomimo zaistnienia przesłanek umożliwiających zastosowanie trybu zamówienia z wolnej ręki, Zamawiający, kierując się zasadami uczciwej konkurencji, przejrzystości oraz dążeniem do zapewnienia możliwie najszerszego dostępu wykonawców do zamówienia, podjął decyzję o ponownym wszczęciu postępowania w trybie konkurencyjnym. Jednocześnie należy podkreślić, że realizacja zamówienia jest związana z projektem finansowanym w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), którego okres realizacji został przedłużony jedynie do dnia 7 sierpnia 2026 r. Oznacza to, że Zamawiający dysponuje bardzo ograniczonym czasem na skuteczne przeprowadzenie postępowania, zawarcie umowy oraz realizację zamówienia przed upływem terminu kwalifikowalności projektu. W okolicznościach niniejszego postępowania wyznaczenie 15-dniowego terminu składania ofert jest jedynym terminem, który umożliwia zachowanie harmonogramu niezbędnego do zakończenia procedury przed upływem okresu realizacji projektu KPO. Termin składania ofert został ustalony w taki sposób, aby otwarcie ofert mogło nastąpić w dniu 4 sierpnia 2026 r., co pozwoli Zamawiającemu na niezwłoczne przeprowadzenie czynności badania i oceny ofert oraz zawarcie umowy jeszcze przed zakończeniem projektu, którego termin realizacji upływa w dniu 7 sierpnia 2026 r. Wyznaczenie dłuższego terminu składania ofert skutkowałoby przesunięciem terminu otwarcia ofert i uniemożliwiłoby przeprowadzenie postępowania oraz zawarcie umowy przed dniem 7 sierpnia 2026 r. Z tego względu 15-dniowy termin składania ofert jest rozwiązaniem nie tylko proporcjonalnym, ale również jedynym pozwalającym na zachowanie możliwości realizacji zamówienia w ramach projektu finansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, przy jednoczesnym zapewnieniu wykonawcom realnej możliwości przygotowania i złożenia ofert. Mając na uwadze dotychczasowy przebieg postępowań, pilną potrzebę wdrożenia systemu zwiększającego poziom cyberbezpieczeństwa oraz konieczność dochowania terminu zakończenia projektu finansowanego ze środków KPO, Zamawiający uznaje, że zarówno termin wszczęcia postępowania, jak i wyznaczony 15-dniowy termin składania ofert są w pełni uzasadnione, proporcjonalne oraz zgodne z zasadami określonymi w art. 16 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Additional nature of the contractServices
Main classification (cpv): 48180000 Medical software package
Additional classification (cpv): 72260000 Software-related services, 32424000 Network infrastructure
5. Lot
LotLOT-0001
TitleZakup, dostawa i wdrożenie kompleksowego systemu informatycznego RIS/PACS wraz z wsparciem serwisowym, integracją z HIS oraz migracją z obecnego systemu RIS/PACS zamawiającego na potrzeby 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z SPZOZ w Krakowie w ramach Krajowego Planu Odbudowy
DescriptionZakup, dostawa i wdrożenie kompleksowego systemu informatycznego RIS/PACS wraz z wsparciem serwisowym, integracją z HIS oraz migracją z obecnego systemu RIS/PACS zamawiającego na potrzeby 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z SPZOZ w Krakowie w ramach Krajowego Planu Odbudowy zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 72260000 Software-related services
LotLOT-0002
TitleZakup i dostawa sprzętu infrastruktury sieciowej na potrzeby 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z SPZOZ w Krakowie w ramach Krajowego Planu Odbudowy
DescriptionZakup i dostawa sprzętu infrastruktury sieciowej na potrzeby 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z SPZOZ w Krakowie w ramach Krajowego Planu Odbudowy zgodnie z SWZ
Internal identifier2
Main classification (cpv): 32424000 Network infrastructure