510133-2026 - Competition
Poland – Software implementation services – Rozwój e-usług, e-zasobów publicznych i cyberbezpieczeństwa w Mieście Konin
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
TitleRozwój e-usług, e-zasobów publicznych i cyberbezpieczeństwa w Mieście Konin
Description1. Głównym celem realizacji przedmiotowego projektu jest zwiększenie poziomu korzystania przez obywateli, biznes i administrację z usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną, poprzez wytworzenie i udostępnienie e-usług publicznych, bazując na cyfryzacji procesów back-office oraz digitalizując i udostępniając dane w Zarządzie Dróg Miejskich w Koninie. 2. Powyższy cel projektu jest zbieżny z realizacją celu szczegółowego działania: czerpanie korzyści z cyfryzacji dla obywateli, przedsiębiorstw, organizacji badawczych i instytucji publicznych jak również wyodrębnionymi celami pośrednimi przekładającymi się na typy projektów: 2.1. Rozwój elektronicznej administracji w samorządach, w tym cyfrowej standaryzacji i strukturyzacji zasobów oraz bezpiecznych repozytoriów cyfrowych, 2.2. Cyfryzacja procesów back-office w administracji samorządowej oraz wykorzystaniu najnowszych osiągnięć technologicznych i organizacyjnych dla wprowadzania procesów modernizacyjnych wspomagających bieżącą działalność urzędów, w tym aplikacji ISP (Informacja sektora publicznego) i systemów bazodanowych, służących poprawie efektywności zarządzania oraz upowszechnianiu komunikacji elektronicznej w instytucjach publicznych, 2.3. Tworzenie, standaryzacji i aktualizacji cyfrowych e-usług i referencyjnych zasobów cyfrowych, a także infrastruktury do ich realizacji, 2.4. Wykorzystywanie TIK (Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych) w relacjach pomiędzy administracją i klientem (A2C Administration to Citizen), 2.5. Inwestycji w obszarze cyberbezpieczeństwa na potrzeby wzmacniania odporności systemów, zdolności do skutecznego zapobiegania i reagowania na incydenty (element dodatkowy), 2.6. Rozwoju aplikacji ISP (Informacja sektora publicznego), także cyfrowych zasobów o znacznym potencjale ponownego wykorzystania (na przykład w zakresie nauki, kultury i dziedzictwa) pozostających w dyspozycji podmiotów spoza sektora publicznego realizujących usługi publiczne. Wypracowanie wspólnych formatów danych służy spójności rejestrów posiadanych przez administrację publiczną (jako element projektu), 2.7. Wsparcie w zakresie kompetencji cyfrowych oraz zwiększanie kompetencji w zakresie cyberbezpieczeństwa (jako uzupełnienie projektu). 3. Główny cel projektu zostanie osiągnięty poprzez: 3.1. usprawnienie obsługi obywateli i przedsiębiorców w ramach cyfryzacji procesów administracyjnych (back-office), która umożliwi obywatelom i przedsiębiorcom korzystanie z istniejących oraz nowo wytworzonych (22) e-usług świadczonych w pełni on-line (drogą elektroniczną) na piątym poziomie ich dojrzałości, zgodnie z: 3.1.1. dyrektywą w sprawie dostępności stron internetowych i mobilnych aplikacji organów sektora publicznego, 3.1.2. standardem dostępności treści internetowych dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności (według WCAG 2.1 AA). 3.2. cyfryzację baz danych, niezbędną w celu osiągnięcia elektronicznej realizacji e-usług, w tym przez urządzenia mobilne, skierowanych do obywateli i przedsiębiorców oraz stworzenia warunków dla ich niezakłóconego, zharmonizowanego działania wraz z udostepnieniem tych danych w otwartym standardzie umożliwiającym przetwarzanie danych (ISP), 3.3. rozbudowę zaplecza informatycznego (oprogramowanie back office oraz niezbędna infrastruktura IT) zapewniającego niezakłócone, jak również cyberbezpieczne, funkcjonowanie e-usług publicznych, jak i wykorzystanie najnowszych osiągnięć technologicznych i organizacyjnych dla wprowadzania procesów modernizacyjnych wspomagających bieżącą działalność urzędów, 3.4. zapewnienie interoperacyjności systemów teleinformatycznych do obsługi rejestrów publicznych, warunkujące uruchomienie e-usług, poprzez opracowanie i rozbudowę rozwiązań informatycznych z zakresu elektronicznej administracji oraz geoinformacji zgodnie z założeniami Architektury Informacyjnej Państwa. 4. Projekt obejmuje swoim zakresem dane przestrzenne w obszarze dróg publicznych. W ramach projektu rozwijane będą aplikacje w oparciu o dostępne cyfrowo informacje sektora publicznego jak również wdrażane będą nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz nastąpi digitalizacja danych analogowych na potrzeby udostępniania ich w e-usługach publicznych.
Internal identifierZDM.IV.ZP.092.1.2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Main features of the procedureTryb udzielenia zamówienia: postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych [zwaną dalej także „ustawą PZP”]. W zakresie nieuregulowanym niniejszą Specyfikacją Warunków Zamówienia, zastosowanie mają przepisy ustawy PZP oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP.
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 72263000 Software implementation services
Additional classification (cpv): 72212000 Programming services of application software, 72268000 Software supply services, 72265000 Software configuration services, 48000000 Software package and information systems, 79632000 Personnel-training services, 31700000 Electronic, electromechanical and electrotechnical supplies, 71355000 Surveying services
5. Lot
LotLOT-0001
Additional classification (cpv): 48600000 Database and operating software package, 72212000 Programming services of application software, 72268000 Software supply services, 72265000 Software configuration services, 48000000 Software package and information systems, 79632000 Personnel-training services, 31700000 Electronic, electromechanical and electrotechnical supplies, 71355000 Surveying services