See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de proiectare tehnică, execuţie lucrări de extindere reţele alimentare cu apă, canalizare menajeră şi pluvială, precum şi servicii de asistență tehnica
Description: - Serviciile de proiectare care consta in realizarea documentatiei tehnico-economice pentru fazele PT + DE (proiect tehnic şi detalii de executie), D.T.A.C. (documentațiile tehnice necesare pentru obținerea autorizației de construire), D.T.O.E. (documentaţiile tehnice pentru organizarea execuției), documentaţii tehnice necesare în vederea obţinerii avizelor/acordurilor/autorizaţiilor, inclusiv obţinerea avizelor; - Asigurarea asistenței tehnice pe perioada de execuţie, cât şi in perioada de garanţie până la recepţia finală a lucrărilor, participarea la receptie şi la elaborarea Cărţii tehnice a construcţiei, asistenta acordata de catre proiectant. - Execuţia lucrărilor de extindere reţele alimentare cu apă, canalizare menajeră şi pluvială.
Internal identifier: 4340730/2021/PAAPD1317642
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Serviciile de proiectare care consta in realizarea documentatiei tehnico-economice pentru fazele PT + DE (proiect tehnic şi detalii de executie), D.T.A.C. (documentațiile tehnice necesare pentru obținerea autorizației de construire), D.T.O.E. (documentaţiile tehnice pentru organizarea execuției), documentaţii tehnice necesare în vederea obţinerii avizelor/acordurilor/autorizaţiilor, inclusiv obţinerea avizelor; - Asigurarea asistenței tehnice pe perioada de execuţie, cât şi in perioada de garanţie până la recepţia finală a lucrărilor, participarea la receptie şi la elaborarea Cărţii tehnice a construcţiei, asistenta acordata de catre proiectant. - Execuţia lucrărilor de extindere reţele alimentare cu apă, canalizare menajeră şi pluvială. Cantitatea pe care autoritatea contractanta o estimeaza pentru reabilitarea şi extinderea reţelei de apă potabilă este in lungime de 43,86 km. Cantitatea pe care autoritatea contractanta o estimeaza pentru reabilitarea şi extinderea reţelei de canalizare este in lungime de 43,72 km.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232400 Sewer construction work, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 71356200 Technical assistance services