511169-2026 - Competition
Poland – Medical consumables – Dostawy materiałów medycznych do biopsji próżniowej piersi wraz z dzierżawą urządzenia
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleDostawy materiałów medycznych do biopsji próżniowej piersi wraz z dzierżawą urządzenia
Description1. Przedmiotem zamówienia są dostawy materiałów medycznych do biopsji próżniowej piersi wraz z dzierżawą urządzenia. Umowa zostanie zawarta po zakończeniu niniejszego postępowania na okres 12 miesięcy. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki: 1) Formularze cenowe – załącznik nr 1.1. do SWZ, 2) Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy /postanowienia umowy – załącznik nr 2 do SWZ. Zasady określone w umowie wskazują m. in. obowiązki w zakresie sposobu i terminów realizacji dostaw, w tym: w zakresie dzierżawy. 3. Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 139 PZP najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Realizując obowiązek wynikający z art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024r. o ochronie sygnalistów zamawiający informuje, że w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 3 w Rybniku przyjęta została procedura wewnętrznych zgłoszeń informacji o naruszeniach prawa i podejmowania działań następczych. Treść procedury dostępna jest na stronie https://www.szpital.rybnik.pl/zglaszanie-nieprawidlowosci.
Internal identifierLAS-112-PN/56-2026.AN
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
5. Lot
LotLOT-0001
TitleDostawa materiałów medycznych do biopsji próżniowej piersi wraz z dzierżawą urządzenia
DescriptionSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki: 1) Formularze cenowe – załącznik nr 1.1 do SWZ, 2) Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy /postanowienia umowy – załącznik nr 2 do SWZ.
Internal identifierPakiet 1
Options
Description of the optionsZamawiający zgodnie art. 441 ust. 1 przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zwiększającego zakres zamówienia dla poszczególnych pakietów o maksymalnie 20 % wartości podstawowej każdego z nich. W celu uruchomienia prawa opcji Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym zakresie. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy, tym samym nie wymaga zawarcia aneksu do umowy. W momencie złożenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji następuje zaciągnięcie przez Zamawiającego zobowiązania finansowego w wysokości wynikającej z zakresu dostaw objętego realizowaną na mocy danego oświadczenia opcją. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach takich jak zamówienie podstawowe, w tym w szczególności - cena jednostkowa przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji nie może być wyższa niż cena jednostkowa w ramach zamówienia podstawowego.