511397-2026 - Competition
Poland – Electric buses – Zakup i dostawa 4 autobusów z napędem elektrycznym, niskopodłogowych dla komunikacji pozamiejskiej Gminy Kleszczewo
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Zakup i dostawa 4 autobusów z napędem elektrycznym, niskopodłogowych dla komunikacji pozamiejskiej Gminy Kleszczewo
Description: Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia jest Zakład Komunalny w Kleszczewie sp. z o. o., ul. Sportowa 3. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 3 do SWZ, stanowiącym integralną jej część. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca jest zobowiązany również do: 1) przeprowadzenia szkolenia dla minimum 24 (dwudziestu czterech) pracowników Operatora (ZK w Kleszczewie sp. z o. o.) w zakresie bieżącej obsługi oraz minimum 4 (czterech) pracowników Operatora, w zakresie bieżącej obsługi i napraw autobusów zgodnie z zapisami Załącznika nr 3 do SWZ i projektu umowy; 2) udzielenia Zamawiającemu bezterminowej autoryzacji upoważniającej go do wykonywania obsługi technicznej oraz napraw gwarancyjnych i pozagwarancyjnych autobusów, urządzeń i instalacji stanowiących przedmiot niniejszej Umowy na potrzeby wewnętrzne Zamawiającego. Przy czym realizacja ww. napraw przez Zamawiającego w ramach udzielonej autoryzacji jest jego uprawnieniem, a nie obowiązkiem. W związku z tym Zamawiający może każdorazowo powierzyć wykonanie ww. napraw Wykonawcy lub gwarantowi. Szczegółowy zakres udzielonej autoryzacji w zakresie napraw mechanicznych, elektrycznych i powypadkowych będzie określony w oddzielnej umowie serwisowej, uwzględniającej postanowienia zawarte w Załączniku nr 3 i 3a do SWZ (zakres autoryzacji ASO). Umowa serwisowa, o której mowa powyżej zostanie podpisana w terminie podpisania umowy na zakup i dostawę autobusów i będzie stanowiła załącznik do tej umowy, przy czym Wykonawca, zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu projekt zapisów umownych dołączając je do oferty; 3) dostarczenia programu i interfejsu umożliwiającego dokonywanie diagnozy, regulacji i oprogramowania pracy autobusów wszystkich zainstalowanych urządzeń/ systemów/ podsystemów; 4) dostarczenia systemu monitoringu w ramach każdego z autobusów, spełniającego warunki szczegółowo określone w Załączniku nr 3 do SWZ; 5) dostarczenia wymaganej dokumentacji technicznej, koniecznej do przeprowadzania bieżących obsług technicznych i napraw, schematu połączeń elektrycznych pojazdu. Dokumentację techniczno-eksploatacyjną oraz katalogi części zamiennych (katalog części także na CD) w języku polskim oraz katalogi on-line – Zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ. Autobusy, o których mowa w pkt 1 muszą: 1) spełniać wymagania techniczne określone w załączniku nr 3 do SWZ -OPZ; 2) być fabrycznie nowe, wg definicji z ustawy Prawo o ruchu drogowym z dnia 20 czerwca 1997 r., niskopodłogowe oraz posiadać aktualne świadectwo homologacji typu pojazdu WE wydane zgodnie z ustawą z dnia 14 kwietnia 2023 r. o systemach homologacji pojazdów oraz ich wyposażenia, odpowiadać parametrom techniczno-eksploatacyjnym określonym w obowiązujących przepisach określonych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia; 3) być wyprodukowane nie wcześniej niż jeden rok przed dostawą, nieeksploatowane i nieużywane do badań, testów, prezentacji lub celów o podobnym charakterze; 4) być jednej marki, identyczne pod względem konstrukcyjnym, kompletacji, wyposażenia i kolorystyki (uzgodnionej z Zamawiającym zgodnie z Załącznikiem nr 3 do SWZ), oklejone logotypami Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS) (w uzgodnieniu z Zamawiającym). UWAGA: Przedmiot zamówienia musi być zgodny z zasadą DNSH („Do No Significant Harm” – nie czyń znaczącej szkody). o której mowa w rozporządzeniu (UE) 2020/852. Wykonawca zobowiązany jest do stosowania rozwiązań technicznych, technologicznych i organizacyjnych, które nie powodują znaczącej szkody dla celów środowiskowych,w szczególności w zakresie: łagodzenia zmian klimatu, adaptacji do zmian klimatu, odpowiedniego użytkowania i ochrony zasobów wodnych i morskich, ochrony środowiska gruntowo-wodnego, gospodarki o obiegu zamkniętym, w tym zapobieganiu powstawaniu odpadów i recyklingu, zapobiegania i kontroli zanieczyszczeniom powietrza, wody lub ziemi oraz ochrony i odbudowy bioróżnorodności i ekosystemów. Zastosowane materiały, urządzenia i technologie powinny charakteryzować się racjonalnym wykorzystaniem zasobów, ograniczeniem emisji i odpadów oraz trwałością w całym cyklu życia obiektu. Wykonawca udzieli Zamawiającemu pisemnej gwarancji na okres nie krótszy niż: 1) całopojazdowa – minimum 24 miesiące od daty odbioru końcowego, 2) na perforację spowodowaną korozją poszyć zewnętrznych oraz szkieletu nadwozia i podwozia jak również pęknięć konstrukcji szkieletu – minimum 120 miesięcy od daty odbioru końcowego, 3) na powłoki lakiernicze oraz antykorozyjne zabezpieczenie podwozia – minimum 60 miesiące od daty odbioru końcowego, 4) na magazyny energii elektrycznej - gwarancja trwałości i poprawnej pracy – minimum 120 miesięcy od daty odbioru końcowego.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144910 Electric buses
Additional classification (cpv): 34121100 Public-service buses, 34121400 Low-floor buses
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana w ramach niniejszego zamówienia, obowiązany będzie do przedstawienia, w terminie do dnia podpisania umowy, szczegółowej kompletacji autobusów objętych zamówieniem (parametry techniczne oferowanych autobusów i ich wyposażenia) wraz z wykazem wyposażenia elektronicznego (dedykowanych urządzeń i systemów), wyposażenia dodatkowego w związku z udzieloną autoryzacją, oprogramowania i koniecznych urządzeń wykorzystujących to oprogramowanie. Dokument ten stanowić będzie załącznik do umowy z Wykonawcą. Zamawiający w oparciu o art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp, przewiduje możliwość udzielenia Wykonawcy zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych dostaw do 50% wartości zamówienia podstawowego na warunkach takich jak wykonanie zamówienia podstawowego. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w Postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Dokument pełnomocnictwa powinien: 1) określać postępowanie o udzielenie zamówienia, którego dotyczy, 2) wymieniać Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia (mocodawców), 3) określać osobę pełnomocnika oraz zakres jego umocowania. Pełnomocnictwo powinno zostać złożone w postaci elektronicznej i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym. W przypadku gdy pełnomocnictwo, zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej, o którym mowa w zdaniu poprzednim dokonuje mocodawca. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, Dz.U. z 2020 r. poz. 2415, składa każdy z Wykonawców - Załącznik nr 5 do SWZ - Oświadczenie w sprawie przynależności do tej samej grupy kapitałowej.
Options:
Description of the options: Zamawiający nie przewiduje opcji i wznowień.