512010-2026 - Competition
Poland – Electricity distribution – Zaprojektowanie i wykonanie przyłącza elektroenergetycznego do obiektu Zamawiającego oraz włączenie do istniejącej sieci elektroenergetycznej i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej
Contract or concession notice – standard regime
Services - Works
2. Procedure
Procedure
TitleZaprojektowanie i wykonanie przyłącza elektroenergetycznego do obiektu Zamawiającego oraz włączenie do istniejącej sieci elektroenergetycznej i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej
Description1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie przyłącza elektroenergetycznego do obiektu Zamawiającego oraz włączenie do istniejącej sieci elektroenergetycznej i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej. Przedmiot zamówienia składa się z trzech etapów: Etap I: zaprojektowanie przyłącza elektroenergetycznego, Etap II: wykonanie przyłącza elektroenergetycznego, Etap II: świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej.
Internal identifierTM.ZP/271-01/26
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedyes
Justification for the accelerated procedureZamawiający skraca termin składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych z uwagi na wystąpienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia. Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie i wykonanie przyłącza elektroenergetycznego do nowo budowanej siedziby Teatru Muzycznego w Poznaniu, włączenie przyłącza do istniejącej sieci elektroenergetycznej oraz świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej. Obecnie realizowane są roboty budowlane związane z budową nowej siedziby Teatru Muzycznego. Wykonawca robót budowlanych został wyłoniony, a umowa na realizację inwestycji została zawarta. Inwestycja znajduje się w fazie realizacyjnej, a zapewnienie zasilania obiektu stanowi jeden z kluczowych elementów warunkujących możliwość terminowego zakończenia robót budowlanych, przeprowadzenia rozruchów technicznych, odbiorów instalacji i urządzeń oraz uzyskania możliwości użytkowania obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem. Z uwagi na harmonogram realizowanej inwestycji zachodzi konieczność niezwłocznego wyłonienia wykonawcy odpowiedzialnego za wykonanie przyłącza elektroenergetycznego i uruchomienie dostaw energii elektrycznej. Zachowanie podstawowego terminu składania ofert mogłoby spowodować opóźnienie realizacji kolejnych etapów inwestycji, a w konsekwencji zagrozić terminowemu zakończeniu budowy i oddaniu obiektu do użytkowania. Termin wykonania przyłącza określony w warunkach przyłączenia wydanych przez operatora systemu dystrybucyjnego ma istotne znaczenie dla zachowania harmonogramu inwestycji, a każde opóźnienie w wyborze wykonawcy zamówienia może skutkować przesunięciem terminu uruchomienia zasilania obiektu i oddania nowej siedziby Teatru Muzycznego do użytkowania. W ocenie Zamawiającego zachodzą zatem przesłanki uzasadniające skrócenie terminu składania ofert, przy jednoczesnym zachowaniu zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców.
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 65310000 Electricity distribution
Additional classification (cpv): 45315100 Electrical engineering installation works, 71240000 Architectural, engineering and planning services
5. Lot
LotLOT-0001
Additional nature of the contractWorks