2. Procedure
Procedure
Title: Доставка на хранителни продукти за нуждите на почивна станция „Зорница“ на Медицински университет "Проф. д-р Параскев Стоянов" – Варна, по две обособени позиции
Description: Предмет на обществената поръчка е избор на изпълнител за доставка на хранителни продукти (наричани още „стоки“) за нуждите на почивна станция „Зорница“ на Медицински университет "Проф. д-р Параскев Стоянов" – Варна, находяща се в с. Зорница, община Чепеларе, област Смолян, съгласно приложена техническа спецификация (Приложения №№1.1÷№1.2). При възникнала необходимост, Възложителят може за заявява стоки за нуждите на филиали и направления на Медицински университет “Проф. д-р Параскев Стоянов” – Варна, като в този случай, в конкретната писмена заявка се посочват необходимите данни за издаване на фактура. Прогнозно количество на обществената поръчка по: ОП №1: 46 062 единици (брой, килограм, кутия, литър, опаковка, пакет) хранителни продукти, съгласно приложена техническа спецификация (Приложение №1.1) и ОП №2: 2 500 единици (брой, литър) био хранителни продукти, съгласно приложена техническа спецификация (Приложение №1.2). Посочените количества продукти в техническата спецификация (Приложения №№1.1÷№1.2) са прогнозни за срок от 24 месеца. Заявяването на вида и количествата се определя от Възложителя в зависимост от конкретните му потребности и финансова обезпеченост. Възложителят не се обвързва/ограничава с посочените прогнозна стойност и обем на договора и тяхното пълно разходване и/или надвишение предвид необходимостта и конкретните (специфични) нужди от хранителни продукти, включени в предмета на съответните обособени позиции. Продуктите, включени в ОП №2 на настоящата обществена поръчка, попадат в обхвата на изискванията на чл. 47а, ал. 1 и ал. 2 от ЗОП и Наредба № Н-1 от 23 юли 2024 г. за екологичните изисквания към определени продукти, предмет на обществени поръчки, в частта за продуктова група: Храни, кетъринг услуги и автомати за продажба на храни и напитки. Съгласно изискванията, посочени в наредбата, храните и напитките, включени в Списъка с биологични хранителни продукти трябва да са произведени в съответствие с изискванията на Регламент (ЕС) 2018/848 на Европейския парламент и на Съвета от 30 май 2018 година относно биологичното производство и етикетирането на биологични продукти и за отмяна на Регламент (ЕО) № 834/2007 на Съвета и с актовете по неговото прилагане.
Internal identifier: 595906
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15000000 Food, beverages, tobacco and related products
Additional classification (cpv): 15100000 Animal products, meat and meat products, 15200000 Prepared and preserved fish, 15300000 Fruit, vegetables and related products, 15400000 Animal or vegetable oils and fats, 15500000 Dairy products, 15600000 Grain mill products, starches and starch products, 15800000 Miscellaneous food products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Доставка на хранителни продукти
Description: Доставка на 46 062 единици (брой, килограм, кутия, литър, опаковка, пакет) хранителни продукти, съгласно приложена техническа спецификация (Приложение №1.1)
Internal identifier: 595909
Quantity: 46 062
Lot: LOT-0002
Title: Доставка на био хранителни продукти
Description: Доставка на 2 500 единици (брой, литър) био хранителни продукти, съгласно приложена техническа спецификация (Приложение №1.2). Продуктите, включени в ОП №2 на настоящата обществена поръчка, попадат в обхвата на изискванията на чл. 47а, ал. 1 и ал. 2 от ЗОП и Наредба № Н-1 от 23 юли 2024 г. за екологичните изисквания към определени продукти, предмет на обществени поръчки, в частта за продуктова група: Храни, кетъринг услуги и автомати за продажба на храни и напитки. Съгласно изискванията, посочени в наредбата, храните и напитките, включени в Списъка с биологични хранителни продукти трябва да са произведени в съответствие с изискванията на Регламент (ЕС) 2018/848 на Европейския парламент и на Съвета от 30 май 2018 година относно биологичното производство и етикетирането на биологични продукти и за отмяна на Регламент (ЕО) № 834/2007 на Съвета и с актовете по неговото прилагане.
Internal identifier: 595952
Additional classification (cpv): 03142500 Eggs, 15511000 Milk
Quantity: 2 500