512798-2020 - ResultRomania-Bucharest: Air-traffic control systems
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Sistem computerizat integrat AIS
Reference number: P1589932/2019/0023
II.1.2.
Main CPV code
34962220 Air-traffic control systems
II.1.4.
Short description
Achizitia de sistem computerizat integrat AIS conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini si anexele acestuia.
Se pot solicita clarificari cu 20 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor.
Solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare vor putea fi adresate în termenul prevazut în anuntul de participare numai prin intermediul SEAP, iar raspunsul consolidat al autoritatii contractante la aceste solicitari va fi transmis cu 10 zile înainte de termenul-limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
51611100 Hardware installation services, 79633000 Staff development services
II.2.4.
Description of the procurement
Obiectul achizitiei îl constituie achizitia unui Sistem computerizat integrat AIS ce include, cu titlu accesoriu, prestarea de către funizorul sistemului și a serviciilor aferente acestui sistem, respectiv: servicii de testare in fabrică (FAT), școlarizare in tara furnizorului si la amplasament, testare la amplasament (SAT), asistență tehnică la instalare și monitorizare în operațional, conform specificatiilor din caietul de sarcini si anexele acestuia.
Autoritatea contractantă dorește achizițonarea sistemului AIS ce va avea o arhitectură deschisă astfel încât impactul datorat implementării unor noi funcționalități și module să fie minimizat.