2. Procedure
Procedure
Title: M1 Hegyeshalom határátkelő akadálymentesítése I.
Description: Jelen közbeszerzési eljárásban az M1 autópálya Hegyeshalom határátkelő akadálymentesítése, I. ütem: A lebontott központi épület helyén 2x2 sávos közúti átvezetés megvalósítása (PST: A001.10) tervezési és kivitelezési munkái kerülnek beszerzésre vállalkozási szerződés keretében.
Internal identifier: EKR000085412026
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: M1 autópálya Hegyeshalom határátkelő akadálymentesítése - I. ütem: A lebontott központi épület helyén 2x2 sávos közúti átvezetés megvalósítása. A határátkelőhely akadálymentesítésének I. ütemében az autópálya 2x2 sávos átvezetését kell megvalósítani az elbontott központi épületek helyén, a határrendészeti ellenőrzések céljából elengedhetetlen felületetek kialakításával, a végleges kiépítéshez szükséges következő ütemekben létesítendő elemek autópályát keresztező, illetve az elválasztó sávban elhelyezkedő elemeinek megvalósításával. A feladat elvégzéséhez a rendelkezésre álló engedélyezési tervek alapján szükséges kidolgozni a vonatkozó kiviteli terveket, melyek alapján a 2x2 sáv közvetlen, egyenes átvezetése a lebontott központi épület helyén, új útalap és pályaszerkezet építésével, valamint a – jelen I. ütemben megvalósításra még nem kerülő – keresztező visszafordító műtárgy cölöpalapozásával az elválasztósávban kerülne megvalósításra. Az I. ütemben meg nem valósuló elemek (közúti visszafordító felüljáró műtárgy, oldalanként egy-egy WC épület és komplex ellenőrzésre alkalmas infrastruktúra elemek mint fedett ellenőrzőhely, irodaépület és parkolóhelyek, oldalanként egy-egy komplex-pihenőhely benzinkút helybiztosításával, a Budapest felé vezető, bejövő oldalon egy szolgáltatóház, valamint a Bécs felé vezető, kimenő oldalon egy „Autohof” típusú kamion parkoló) későbbi megvalósításához szükséges közmű és vizelvezetési rendszer autópálya keresztezéseinek megvalósítása is szükséges, annak érdekében, hogy az autópálya forgalmát ezek a munkák a végleges kiépítésükkor ne akadályozzák. A vízelvezetés kiépítése, az elbontott aszfaltfelületek rekultiválása és a forgalomtechnikai elemek megvalósítása is a feladat részét képezi. - összesen 1.200 méter egybefüggő hosszúságú 2x2 sávos autópálya építése, valamint - összesen 26,4 méter szabadnyílású, új országos közúti híd alapozásának építése valósul meg. További főbb mennyiségek/feladatok: - az engedélyezési tervek alapján kiviteli tervek elkészítése a csak 2x2 forgalmi sávval megvalósuló projektre; - 2x2 forgalmi sáv kialakítása, leállósávokkal; - határrendészeti ellenőrző területek kialakítása; - keresztező műtárgy elválasztó sávban elhelyezkedő pilléralapozásának kialakítása; - a főpályát keresztező közművek kialakítása/helybiztosítása; - vízelvezető rendszer kiépítése; - forgalomtechnikai berendezések elhelyezése; - elbontott szerkezetek/burkolt felületek rekultiválása. A beruházás engedélyköteles, a Budapest Főváros Kormányhivatala Országos Közúti és Hajózási Főosztály által 2024. október 07-én kiadott BP/0801/00667-24/2024. számú útépítési engedély rendelkezésre áll. Módosítása szükséges a részleges magvalósítás okán. A projekt állami területek mellett kettő magántulajdonú területet (Hegyeshalom 018/18, 018/19 hrsz.) is érint. Ezek megszerzése folyamatban van, a munkaterület átadására várhatóan 2026. májusában kerülhet sor. Az építési engedély szerint a földmunkák csak folyamatos régészeti megfigyelés (szakfelügyelet) mellett végezhetők. Az előkerülő régészeti leleteket fel kell tárni. A jelen eljárásban beszerzésre kerülő építési beruházás oszthatatlan szolgáltatásnak minősül. A szerződés tárgya által indokolt esetek kivételével a műszaki leírás nem hivatkozhat meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra, ha az egyes gazdasági szereplők vagy termékek előnyben részesítéséhez vagy kiszorításához vezetne. Az ilyen hivatkozás csak kivételes esetekben engedhető meg, ha nem lehetséges a szerződés tárgyának a 321/2015. (X.30.) Korm. rend. 46. § (2) bekezdése szerinti kellően pontos és érthető leírása. Az ilyen megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést kell szerepeltetni. ajánlatkérő köteles a szabvány, műszaki engedély, műszaki előírások, műszaki ajánlás megnevezése mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést szerepeltetni. Nem nyilvánítható érvénytelennek az ajánlat kizárólag azon az alapon, hogy az ajánlatban szereplő építési beruházások, termékek vagy szolgáltatások nem felelnek meg a műszaki leírásnak, ha az ajánlattevő ajánlatában megfelelő módon, bármely megfelelő eszközzel bizonyítja, hogy az általa javasolt megoldások egyenértékű módon megfelelnek a közbeszerzési műszaki leírásban meghatározott követelményeknek. [321/2015. (X.30.) Korm. rend. 46. § (3), (5) bekezdés].
Internal identifier: EKR000085412026/1
Main classification (cpv): 45233110 Motorway construction works
Additional classification (cpv): 71320000 Engineering design services