2. Procedure
Procedure
Title: Zakup, dostawa i montaż agregatów prądotwórczych
Description: 1. Przedmiotem zam. jest dostawa wraz z montażem 9 agregatów prądotwórczych o mocy od 40 kVA do 50 kVA do obiektów podmiotów i organu ochrony ludności i obrony cywilnej w celu zapewnienia ciągłości zasilania w sytuacjach kryzysowych, awaryjnych lub zagrożeń naturalnych. Zamówienie obejmuje również wykonanie prac zw. z montażem i instalacją, w tym rob. przygotowawcze, posadowienie płyty pod agregat, posadowienie agregatu prąd., ułożenie wew. linii zasilających i sterowniczych, montaż Systemu Załączenia Rezerwy (SZR), rob. porządkowe oraz wyk. pomiarów kontrolnych. Szcz. zakres robót został określony w Zał. nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (z podziałem na poszcz. lokalizacje przedmiary, projekty techniczne, STWiOR). 2. Dostawa i montaż, o których mowa w pkt 1 obejmuje następujące lokalizacje: - Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie ul. Franciszkańska 2 i ZSP nr 1 w Jarocinie - ul. Franciszkańska 1 (3 szt.), - Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki nr 1 w Jarocinie ul. Kościuszki 31 (1 szt.), - Zespół Szkół Przyrodniczo - Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach – Tarce 19 (1 szt.), - Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie – ul. Szubianki 21 (1 szt.), - Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie - ul. Zaciszna 2 (1 szt.), - Starostwo Powiatowe w Jarocinie budynek przy ul. Kościuszki 10 (1 szt.), - Starostwo Powiatowe w Jarocinie budynek przy ul. Zacisznej 2 a (1 szt.) 3. Zakres szcz. przed. zam. został określony w Zał. nr 1 do SWZ. 4. Przed. zam. opisany w Zał. nr 1 do SWZ musi być: – fabrycznie nowy, – wolny od wad, – nie noszący znamion użytkowania, – w pełni sprawny technicznie, – dostarczony przez Wy. na własny koszt, łącznie z opakowaniem, transportem, rozładunkiem oraz ubezpieczeniem, – dostarczony i zamontowany przez Wyk. wraz z niezbędną dokumentacją wskazaną w Pr. umowy, stanowiącym Zał. nr 2 do SWZ. 5. Przed. zam. będzie wyk. w ramach zad. inwestycyjnego pn.: "Zakup, dostawa i montaż agregatów prądotwórczych". 6. Przed. zam. współfinansowany jest ze środków budżetu Państwa w ramach „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 – Obszar 2: Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw” oraz ze środków Powiatu Jarocińskiego. 7. Określone w Zał. nr 1 do SWZ wymagania są wym. minimalnymi. Zam. dopuszcza zaoferowanie wyposażenia o lepszych parametrach. 8. Do użytych w Zał. nr 1 do SWZ słów określających znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wyk. dodaje się w każdym miejscu wyrazy: „lub równoważne”. 9. Ewentualne wskazanie w Zał. nr 1 do SWZ znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wyk. ma jedynie charakter wzorcowy (przykładowy) i dopuszczone jest składanie ofert zawierających rozw. równoważne, produkty równoważne, które spełniają wszystkie min. wymagania techniczne, jakościowe, funkcjonalne i użytkowe wymienione w dok. zamówienia. 10. Ilekroć w Zał. nr 1 do SWZ przed. zam. został opisany przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych to Zam. dodaje w każdy miejscu wyrazy „lub równoważne” i dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. 11. Wyk., który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zam. w Zał. nr 1 do SWZ, jest obowiązany udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych śr. dowodowych, o których mowa w art. 104 – 107 ustawy PZP, np. stosownych opisów technicznych i/lub funkcjonalnych, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia oraz że dostawa lub usługa, spełniają wymagania dot. wydajności lub funkcjonalności określone przez Zam. 12. Jeżeli Wyk. nie złoży wraz z ofertą przedmiotowych śr. dowodowych lub złożone przed. śr. dowodowe będą niekompletne, Zam. zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy PZP, wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 13. Zam. nie podzielił przed. zam. na części. Zam. nie zostało podzielone na części z uwagi na to, iż ze względów technicznych, organizacyjnych i ekonomicznych tworzy nierozerwalną całość. Udzielenie jednego zam. jest uzasadnione obiektywnymi przyczynami. W przypadku podziału zam. na części, zachodziłaby potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia. Mogłoby to poważnie zagrozić terminowemu, właściwemu wykonaniu zamówienia, a niezrealizowanie zadania w terminie określonym w umowie o udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie zadania własnego z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej ujętego w kluczowych obszarach działania w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 – Obszar 2: Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw, spowodowałoby utratę dofinansowania uzyskanego przez Powiat Jarociński. 14. Zam. nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. 15. Zam. nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 16. Zam. nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. 17. Zam. nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 18. Zam. nie dopuszcza do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Wykonawców, Wyk. wspólnie ubiegających się o udz. zam. oraz Podwykonawców pochodzących z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych. 19. Zam. dopuszcza w post. o udz. zam. publ. dostawy (produkty) pochodzące z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych. 20. Produkty oraz urządzenia będące przed. zam. muszą posiadać oznakowanie CE (chyba że szczegółowe przepisy stanowią inaczej). 21. Opis przed. zam. nie uwzględnia wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych z uwagi na charakter przed. zam. 22. Zam. nie przewiduje udz. zam., o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy PZP. 23. Wszelkie dok. zł. wraz z ofertą w języku obcym powinny być zł. z tłumaczeniem na j. polski.
Internal identifier: A-ZPI.272.2.10.2026.JM3
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 31122000 Generator units
Additional classification (cpv): 32421000 Network cabling, 45311000 Electrical wiring and fitting work, 45315700 Switching station installation work, 45223110 Installation of metal structures, 31000000 Electrical machinery, apparatus, equipment and consumables; lighting, 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services, 45110000 Building demolition and wrecking work and earthmoving work, 45262000 Special trade construction works other than roof works
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem 9 agregatów prądotwórczych. 2. Szczegółowo przedmiot zamówienia określa Załącznik nr 1 do SWZ.
Quantity: 9 pieces