513621-2026 - Competition
Poland – Pharmaceutical products – 215/PN/2026 - Dostawa produktów leczniczych dla UCK
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title215/PN/2026 - Dostawa produktów leczniczych dla UCK
Description1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa produktów leczniczych dla UCK w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załączniku nr 3 do SWZ. 2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Pod pojęciem oferty częściowej rozumie się pojedyncze części ustalone w załączniku nr 3 do SWZ. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub kilka części. 3. W ramach pozycji oznaczonych w formularzu asortymentowo-cenowym symbolem (**) w załączniku nr 3 do SWZ, Zamawiający wymaga, aby zaoferowany preparat znajdował się w katalogu leków refundowanych stosowanych w programach lekowych. 4. Zamawiający w formularzu asortymentowo-cenowym określił sposób pakowania. W pozycjach, w których brak jest takiego opisu Wykonawca może zaoferować dowolny sposób pakowania z zachowaniem wymaganej przez Zamawiajacego ilości określonej w danej pozycji. Wykonawca musi wycenić zaproponowany sposób pakowania przy odpowiednim przeliczeniu. 5. Dostawy będą następować sukcesywnie, w ilości i asortymencie, zgodnie z zamówieniami częściowymi Zamawiającego w terminie do 2 dni od daty złożenia zamówienia, a dostawa „cito” w ciągu 12 godzin od zgłoszenia zamówienia. Zamawiany asortyment Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć na własny koszt do Apteki Szpitalnej. Zamawiany asortyment Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć na własny koszt do Apteki Szpitalnej. 6. Zamawiający wymaga aby ceny leków zaoferowanych były nie wyższe niż ceny urzędowe, określone w art. 9 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 12.05.2011 roku refundacji leków środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz.U. z 2025 r. poz 907), obowiązujące na dzień składania ofert. 7. Zaoferowane produkty lecznicze muszą być zgodne z ustawą z dnia 6 września 2001 roku Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2026, poz. 612) – jeżeli dotyczy. Zaoferowane produkty lecznicze muszą być dopuszczone do obrotu na terenie Polski na zasadach określonych w art. 3 lub 4a ustawy Prawo farmaceutyczne. 8. W przypadku, gdy Zamawiający użył w opisie przedmiotu zamówienia oznaczeń norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza się rozwiązania równoważne. Każdorazowo, gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. W przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane dostawy nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 9. Zamawiający wymaga złożenia ofert w postaci elektronicznej. Szczegółowy opis (instrukcja) składania ofert w postaci elektronicznej zawarty został w ust XIV SWZ. Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zastosowana zostanie tzw. „odwrócona kolejność oceny ofert”, o której mowa w art. 139 ustawy PZP. Zamawiający stosując powyższą procedurę, w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 10. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. 11. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 12. Kod Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ.
Internal identifier215/PN/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedyes
Justification for the accelerated procedureZamawiający, na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, skraca termin składania ofert z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. - Pozycje nr 3, 8 dotyczą leków nierozstrzygniętych w postępowaniu przetargowym nr 165/PN/2026. - Pozycja nr 1 dotyczy nowego leku dodanego do programu lekowego „B. 162 Leczenie pacjentów z kardiomiopatią”. - Pozycja nr 2 dotyczy nowego leku dodanego do programu lekowego „B.6 Leczenie chorych na raka płuca oraz międzybłoniaka opłucnej". Lek nie był wcześniej refundowany przez NFZ oraz nie był stosowany w UCK. - Pozycja nr 4 dotyczy nowego leku dodanego do programu lekowego „B.54 Leczenie chorych na szpiczaka plazmocytowego". Lek nie był wcześniej refundowany przez NFZ. - Pozycja nr 5 dotyczy leku z programu lekowego „B.171 Leczenie pacjentów z pierwotną nefropatią IgA". Z uwagi na znaczący wzrost w ostatnim czasie liczby leczonych Pacjentów obowiązująca umowa przetargowa ulegnie przedwczesnemu wyczerpaniu ilościowemu. Dla zapewnienia ciągłości kuracji konieczne jest wszczęcie nowego postępowania w skróconym trybie. - Pozycja nr 6 dotyczy leku z programu lekowego „B.164 Leczenie pacjentów z zakrzepową plamicą małopłytkową". Z uwagi na znaczący wzrost w ostatnim czasie liczby leczonych Pacjentów obowiązująca umowa przetargowa ulegnie przedwczesnemu wyczerpaniu ilościowemu. Dla zapewnienia ciągłości kuracji konieczne jest wszczęcie nowego postępowania w skróconym trybie. - Pozycja nr 7 dotyczy leku z programu lekowego „B.54 Leczenie chorych na szpiczaka plazmocytowego". Z uwagi na znaczący wzrost w ostatnim czasie liczby leczonych Pacjentów obowiązująca umowa przetargowa ulegnie przedwczesnemu wyczerpaniu ilościowemu. Dla zapewnienia ciągłości kuracji konieczne jest wszczęcie nowego postępowania w skróconym trybie. - Pozycja nr 9 dotyczy leku z programu lekowego „B.70 Leczenie pacjentów z chorobami siatkówki". Z uwagi na znaczący wzrost w ostatnim czasie liczby leczonych Pacjentów obowiązująca umowa przetargowa ulegnie przedwczesnemu wyczerpaniu ilościowemu. Dla zapewnienia ciągłości kuracji konieczne jest wszczęcie nowego postępowania w skróconym trybie. - Pozycje nr 10, 11, 12 dotyczą nowych postaci leków dodanych do programów lekowych „B.32 Leczenie pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna" oraz „B.55 Leczenie pacjentów z wrzodziejącym zapalenieM jelita grubego (WZJG)”. Leki nie były wcześniej refundowane przez NFZ oraz nie były stosowane w UCK. - Pozycja nr 13 dotyczy produktu leczniczego-diagnostycznego stosowanego do śródoperacyjnej identyfikacji węzłów chłonnych wartowniczych u pacjentów onkologicznych. Z uwagi na znaczący wzrost w ostatnim czasie liczby leczonych Pacjentów obowiązująca umowa przetargowa ulegnie przedwczesnemu wyczerpaniu ilościowemu. Dla zapewnienia ciągłości zabiegów konieczne jest wszczęcie nowego postępowania w skróconym trybie. - Pozycja nr 14 dotyczy nowego leku dodanego do programu lekowego „B.52 Leczenie chorych z płaskonabłonkowym rakiem narządów głowy i szyi”. Lek nie był wcześniej refundowany przez NFZ oraz nie był stosowany w UCK. - Pozycje nr 15, 16 dotyczą nowego leku do leczenia glejaka u dzieci, na który Klinika Pediatrii, Onkologii i Hematologii wystąpiła do Ministra Zdrowia z wnioskiem o wydanie zgody na pokrycie kosztów leczenia w ramach ratunkowego dostępu do technologii lekowej (RDTL). Wniosek został zaakceptowany. Lek nie był wcześniej stosowany w UCK.
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33600000 Pharmaceutical products
5. Lot
LotLOT-0001
TitleCzęść 1 pozycja 1
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest dostawa produktów leczniczych dla UCK w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załączniku nr 3 do SWZ.
Internal identifierCzęść 1 pozycja 1
LotLOT-0002
TitleCzęść 1 pozycja 2
Internal identifierCzęść 1 pozycja 2
LotLOT-0003
TitleCzęść 1 pozycja 3
Internal identifierCzęść 1 pozycja 3
LotLOT-0004
TitleCzęść 1 pozycja 4
Internal identifierCzęść 1 pozycja 4
LotLOT-0005
TitleCzęść 1 pozycja 5
Internal identifierCzęść 1 pozycja 5
LotLOT-0006
TitleCzęść 1 pozycja 6
Internal identifierCzęść 1 pozycja 6
LotLOT-0007
TitleCzęść 1 pozycja 7
Internal identifierCzęść 1 pozycja 7
LotLOT-0008
TitleCzęść 1 pozycja 8
Internal identifierCzęść 1 pozycja 8
LotLOT-0009
TitleCzęść 1 pozycja 9
Internal identifierCzęść 1 pozycja 9
LotLOT-0010
TitleCzęść 1 pozycja 10
Internal identifierCzęść 1 pozycja 10
LotLOT-0011
TitleCzęść 1 pozycja 11
Internal identifierCzęść 1 pozycja 11
LotLOT-0012
TitleCzęść 1 pozycja 12
Internal identifierCzęść 1 pozycja 12
LotLOT-0013
TitleCzęść 1 pozycja 13
Internal identifierCzęść 1 pozycja 13
LotLOT-0014
TitleCzęść 1 pozycja 14
Internal identifierCzęść 1 pozycja 14
LotLOT-0015
TitleCzęść 1 pozycja 15
Internal identifierCzęść 1 pozycja 15
LotLOT-0016
TitleCzęść 1 pozycja 16
Internal identifierCzęść 1 pozycja 16