2. Procedure
Procedure
Title: “Achizitie echipamente medicale” - Proiect "Controlul cancerului de coL uterin prin Acces echitabil la seRvicii de cAlitate: consolidarea capacității programului național de screening – CLARA”
Description: Descrierea achiziției publice: Achiziția echipamentelor medicale este realizată în cadrul proiectului "Controlul cancerului de coL uterin prin Acces echitabil la seRvicii de cAlitate: consolidarea capacității programului național de screening – CLARA”, finanțat prin Programul Sănătate, cu sprijin din Fondul European de Dezvoltare Regională (FEDR). Scopul principal este consolidarea capacității programului de screening pentru cancerul de col uterin și îmbunătățirea accesului la servicii de prevenție, diagnostic și tratament. Echipamentele medicale care vor fi furnizate sunt: Lot 1 – Masă examinare ginecologică reglabilă – 3 buc Lot 2 – Electrocauter – 1 buc Lot 3 – Ecograf consultații – 1 buc Lot 4 – Ecograf portabil – 1 buc Lot 5 - Lampă medicală chirurgicală – 3 buc Lot 6 - Masă chirurgicală – 1 buc Lot 7 – Videocolposcop – 1 buc Lot 8 - Lampă scialitică sală operații dublă – 1 buc Lot 9 - Aparat de anestezie cu monitor funcții vitale – 1 buc Specificațiile tehnice ale echipamentelor medicale sunt anexate la caietul de sarcini. Valoare estimată: 1.016.066,10 LEI fără TVA.
Internal identifier: 17901
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33112200 Ultrasonic unit
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Masă examinare ginecologică reglabilă – 3 buc
Description: Masă examinare ginecologică reglabilă – 3 buc
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 33192200 Medical tables
Lot: LOT-0002
Title: Electrocauter – 1 buc
Description: Electrocauter – 1 buc
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 33161000 Electrosurgical unit
Lot: LOT-0003
Title: Ecograf consultații – 1 buc
Description: Ecograf consultații – 1 buc
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Ecograf portabil – 1 buc
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Lampă medicală chirurgicală – 3 buc
Description: Lampă medicală chirurgicală – 3 buc
Internal identifier: 5
Main classification (cpv): 33167000 Surgical lights
Lot: LOT-0006
Title: Masă chirurgicală – 1 buc
Description: Masă chirurgicală – 1 buc
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Videocolposcop – 1 buc
Description: Videocolposcop – 1 buc
Internal identifier: 7
Main classification (cpv): 33164100 Colposcope
Lot: LOT-0008
Title: Lampă scialitică sală operații dublă – 1 buc
Description: Lampă scialitică sală operații dublă – 1 buc
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Aparat de anestezie cu monitor funcții vitale - 1 buc
Description: Aparat de anestezie cu monitor funcții vitale - 1 buc
Internal identifier: 9
Main classification (cpv): 33172100 Anaesthesia devices