513929-2026 - Competition
Poland – Research, testing and scientific technical simulator – Dostawa platformy do badań symulacyjnych realizacji zadań lotniczych przez pilotów samolotowych oraz personel techniczny w środowisku hybrydowym. Znak sprawy: DZPZ.282.52.2026.AG
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleDostawa platformy do badań symulacyjnych realizacji zadań lotniczych przez pilotów samolotowych oraz personel techniczny w środowisku hybrydowym. Znak sprawy: DZPZ.282.52.2026.AG
Description1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, wniesienie, instalacja, uruchomienie, konfiguracja, integracja oraz przekazanie do eksploatacji kompletnego urządzenia symulacji lotu typu Flight Simulation Training Device-FSTD, wraz z niezbędnym oprogramowaniem, wyposażeniem technicznym, stanowiskami operatorskimi, systemem wizualizacji, systemem dźwiękowym, dokumentacją, narzędziami obsługowymi, zestawem części i materiałów eksploatacyjnych oraz przeprowadzeniem szkoleń dla personelu Zamawiającego. 2. Termin wykonania zamówienia wynosi do 8 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
Internal identifierDZPZ.282.52.2026.AG
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 38970000 Research, testing and scientific technical simulator
5. Lot
LotLOT-0001
Description1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, wniesienie, instalacja, uruchomienie, konfiguracja, integracja oraz przekazanie do eksploatacji kompletnego urządzenia symulacji lotu typu Flight Simulation Training Device-FSTD, wraz z niezbędnym oprogramowaniem, wyposażeniem technicznym, stanowiskami operatorskimi, systemem wizualizacji, systemem dźwiękowym, dokumentacją, narzędziami obsługowymi, zestawem części i materiałów eksploatacyjnych oraz przeprowadzeniem szkoleń dla personelu Zamawiającego. 2. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej: a) Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej Politechniki Śląskiej, zwanej dalej „Platformą”: https://polsl.ezamawiajacy.pl/app/login lub poczty elektronicznej w domenie @polsl.pl, z tym zastrzeżeniem, że składanie ofert odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Platformy. b) Korzystanie z Platformy Zakupowej przez Wykonawcę jest bezpłatne. Na Platformie znajduje się zakładka „Baza Wiedzy” zawierająca Instrukcje dla Wykonawców. c) Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą tego rozwiązania teleinformatycznego pod nr tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 900-1700), e-mail: oneplace@marketplanet.pl d) Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo – aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej, tj.: - stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; - komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej; - zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2; - zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf. e) Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert. f) Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu. g) Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Platformy, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę. h) O terminie złożenia oferty decyduje czas pełnego przeprocesowania transakcji na Platformie. i) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy Zakupowej wynosi do 2 GB. j) Zamawiający określa dopuszczalny format podpisu elektronicznego, jako: - dokumenty w formacie .pdf zaleca się podpisywać formatem PAdES; - dopuszcza się podpisanie dokumentów w formacie innym niż .pdf, wtedy będzie wymagany oddzielny plik z podpisem; w związku z tym Wykonawca będzie zobowiązany załączyć, prócz podpisanego dokumentu, oddzielny plik z podpisem. k) Wykonawca może również przekazać ww. zawiadomienie, dokument lub oświadczenie (nie dotyczy oferty) na adres poczty elektronicznej Zamawiającego. Wykonawca, przekazując ww. zawiadomienie, dokument lub oświadczenie, żąda potwierdzenia dostarczenia wiadomości. Za datę przekazania zawiadomienia, dokumentu lub oświadczenia przyjmuje się datę otrzymania potwierdzenia dostarczenia wiadomości zawierającej ww. pliki/ załączniki z serwera pocztowego Zamawiającego. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej Zamawiającego wynosi 10 MB.