514057-2018 - ResultRomania-Hunedoara: Roadworks
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Reabilitarea sistemului rutier în municipiul Hunedoara
Reference number: phd_04_2018
II.1.2.
Main CPV code
45233140 Roadworks
II.1.4.
Short description
Obiectul prezentului acord-cadru consta în achizitia lucrarilor (proiectare si executie) de reabilitare si modernizare a drumurilor aflate in administrarea autoritatii contractante. Necesitatea principala consta in achizitia lucrarilor de natura sa conduca mentinerea drumurilor aflate in administrarea autoritatii contractante in stare de folosinta, precum si la aducerea infrastructurii rutiere la normele si exigentele actuale. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 13. Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari in legatura cu documentatia de atribuire cu 11 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Avand in vedere limitarea tehnica a caracterelor ce pot fi completate la nivelul prezentei sectiuni, estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata Acordului-Cadru, respectiv care ar putea face obiectul unui contract Subsecvent se regasesc la nivelul Caietului de Sarcini.
Obiectul este reprezentat de lucrari de reabilitare, modernizare si reparatii drumuri – 281 569 197,73 RON fara TVA, din care proiectarea 5 518 217,76 RON.
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 59 615 906,61 RON fara TVA din care proiectarea 1 168 622,52 RON fara TVA.
Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent: 2 224 218,47 RON fara TVA din care proiectarea 43.606,52 RON fara TVA.
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent la care s-au raportat nivelurile solicitate este de 58 447 284,09 RON fara TVA, reprezentand partea de executie, fara proiectare.
Autoritatea contractanta va atribui contracte subsecvente de acelasi tip sau natura pe perioada acordului-cadru.