2. Procedure
Procedure
Title: Térinformatikai diagnosztikai szolgáltatás
Description: Keretmegállapodás zöldfelületi tanúsítvány kiállításához szükséges térinformatikai és ökológiai diagnosztikai szolgáltatás ellátására.
Internal identifier: EKR001388372026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Ajánlatkérőnek a jelen közbeszerzési eljárás tárgyát képező szolgáltatásra vonatkozóan a korábbi szerződése 2026. május 30. napjával megszűnt, és az ajánlatkérő által EKR000809232026 iktatószám alatt indított közbeszerzési eljárást vissza kellett vonni. Az Ajánlatkérő közfeladatának folyamatos ellátásához elengedhetetlen a térinformatikai szolgáltatás biztosítása, melynek érdekében az új szerződés megkötése és az ahhoz szükséges közbeszerzési eljárás mielőbbi lezárása elengedhetetlen. Tekintettel arra, hogy Ajánlatkérő működésének folyamatossága közérdek, így ebben a kivételesen indokolt és sürgős esetben Ajánlatkérő a Kbt. gyorsított eljárásra vonatkozó szabályait alkalmazza, és az ajánlattételi határidőt a törvény által megengedett minimális mértékben állapítja meg, tekintettel arra, hogy az eljárásra irányadó általános ajánlattételi határidő nem tartható, ugyanis Ajánlatkérő a feladatellátás folyamatosságát jelenleg ideiglenes jelleggel, belső humánerőforrásainak átcsoportosításával biztosítja. Ez a megoldás azonban kizárólag átmenetileg tartható fenn, mivel az érintett munkatársak eredeti feladatkörükből történő elvonása más feladatok ellátásának késedelmét, színvonalának csökkenését, valamint az Ajánlatkérő működésében további kapacitáshiány kialakulását eredményezheti. A belső erőforrás-átcsoportosítás ezért hosszabb távon nem jelent megfelelő és fenntartható megoldást. A szolgáltatás külső gazdasági szereplő bevonásával történő mielőbbi biztosítása így nemcsak a jelen közbeszerzés tárgyát képező feladatok megfelelő ellátása, hanem az Ajánlatkérő egyéb feladatainak zavartalan teljesítése érdekében is szükséges. Tekintettel arra, hogy Ajánlatkérő működésének folyamatossága, valamint feladatainak megfelelő színvonalú ellátása közérdek, a kialakult helyzet kivételesen indokolt és sürgős esetnek minősül.
Main features of the procedure: Kbt. 81. § szerint.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72300000 Data services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Keretmegállapodás zöldfelületi tanúsítvány kiállításához szükséges térinformatikai és ökológiai diagnosztikai szolgáltatás ellátására. Szolgáltató feladata a zöldfelületi tanúsítvány kiállításához szükséges térinformatikai, ökológiai és zöldinfrastruktúra-diagnosztikai szolgáltatás teljes körű elvégzése. A szolgáltatás célja olyan hiteles, reprodukálható és auditálható adatbázis, térinformatikai állomány és szakmai dokumentáció előállítása, amely alkalmas a zöldfelületi tanúsítvány elkészítésére. A feladat magában foglalja különösen, részletes leírás a műszaki leírásban: - a vizsgált terület térinformatikai felmérését (terepi adatfelvételnek minden esetben tartalmaznia kell drónos adatgyűjtést), - a zöldinfrastruktúra állapotának és szerkezetének vizsgálatát, - az ökológiai teljesítőképesség meghatározását, - a biológiai aktivitás értékelését, - a zöldfelületi mutatók számítását, - a szükséges digitális téradatbázisok létrehozását, - a tanúsítványhoz szükséges háttérdokumentáció elkészítését. A keretmegállapodás keretösszege: nettó 1.000.000.000,- Ft. Ajánlatkérő a keretösszeg kimerítésére nem köteles a Kbt. 104. § (7) bekezdése alapján. Ajánlatkérő számára nem áll rendelkezésére adat atekintetben, hogy a tanúsítvánnyal érintett beruházások esetében a használatbavételi eljárások időben mikor várhatók, azaz a tényleges tanúsítási igények milyen ütemezésben jelentkeznek, valamint, hogy az egyes beruházások milyen kiterjedésű zöldfelületi területet érintenek. Ajánlatkérő tájékoztató jelleggel közli a rendelkezésére álló alábbi adatokat: - Az elmúlt 12 hónapban történt önkéntes és kötelező tanúsítások száma: 10 db önkéntes, 10 db kötelező. Ezek megoszlása a következő: a) Legtöbb tanúsítás a 100 000 m2 fölötti területméretből volt (mind kötelező eset volt, összesen 5 darab, összesen 1 019 960 m2), ezeknek mindegyike ipari terület (övezeti besorolás szerint). b) Ezt követi számosságban a 6500-10000m2 közötti területen elvégzett tanúsítások, amiknek övezeti besorolásuk kivétel nélkül „barnamezős” volt. c) Ipari és barnamezős beruházások kapcsán összesen kb. 1 300 000 m2 terület került tanúsítás alá. d) A többi tanúsítás tájépítészeti alkotásokra vagy egyéb építési beruházásokra, kisebb területű ipari beruházásokra vonatkozott, de számosságuk kisebb mint a fele a fenti kategóriáknak - Az illetékes kormányhivatalok tájékoztatása szerint 2026. februárjáig 96 db olyan építési engedélyt adtak ki, ami kapcsán várhatóan szükséges lesz elkészíteni a zöldfelületi tanúsítványt a használatbavétel előtt. A fenti tendencia alapján a várható volumen 20 tanúsítás/év, összesen 1 300 000 m2 területet érintően. Ajánlatkérő a várható volument tájékoztató jelleggel rögzíti, annak lehívására kötelezettséget nem vállal. A részletes műszaki leírást a közbeszerzési (ajánlati) dokumentáció tartalmazza. Ajánlatkérő tájékoztatja ajánlattevőket, hogy a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé teszi meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, így a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés mellett Ajánlatkérő a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érti.
Internal identifier: EKR001388372026/1
Main classification (cpv): 72320000 Database services
Additional classification (cpv): 72322000 Data management services, 79131000 Documentation services, 79961200 Aerial photography services