See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Acord-cadru centralizat pentru o perioadă de 24 luni, de furnizare materiale sanitare
Description: Furnizarea de materiale sanitare, conform caietului de sarcini, prin încheierea unui acord-cadru centralizat cu operatorii economici ale căror oferte admisibile se vor poziționa pe primele 3 locuri în clasamentul întocmit în baza criteriului de atribuire menționat la punctul II.2.5.din Fișa de date a achiziției. Contractele subsecvente se vor încheia de către fiecare beneficiar în parte, cu operatorul economic declarat câștigător, pentru cantitățile solicitate de către utilizatorul respectiv. Număr zile până la care se pot solicita clarificari înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile Autoritatea Contractantă va răspunde în mod clar tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor, conform termenului fix stabilit în OUG 107/2017. În prezenta procedură de atribuire se impune aplicarea măsurilor IPI (International Procurement Instrument), având în vedere că valoarea estimată agregată depășește pragul stabilit la art.6 alin. (4) din Regulamentul (UE) 2022/1031 (respectiv 5.000.000 EUR pentru bunuri), dar și în conformitate cu prevederile Regulamentului (UE) 2025/1197, coroborate cu Directiva 2014/24/UE. Modalitatea de aplicare a măsurilor IPI este prezentată detaliat în cadrul caietului de sarcini (a se vedea punctul 3.6. Aplicarea Instrumentul UE pentru achiziții publice internaționale (IPI)).
Internal identifier: 4364675_2026_PAAPD1631935
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33141420 Surgical gloves
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Ace seringă 23G
Description: Conform caietului de sarcini, cantitățile minime și maxime atât pe acord cadru, cât și pe contract subsecvent, precum și valorile estimate se regăsesc în caietul de sarcini - capitolul 9.
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 33141320 Medical needles
Lot: LOT-0002
Title: Ace seringă 25G
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Ace seringă 26G
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Apăsător de limbă steril lemn
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
Lot: LOT-0005
Title: Branulă cu valvă 16G
Internal identifier: 5
Main classification (cpv): 33141200 Catheters
Lot: LOT-0006
Title: Branulă cu valvă 18G
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Branulă cu valvă 20G
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Branulă cu valvă 22G
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Branulă cu valvă 24G
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Comprese nesterile 40cm /40cm x 100 buc/pachet
Internal identifier: 10
Main classification (cpv): 33141118 Wipes
Lot: LOT-0011
Title: Halat chirurgical U.F. - mărime L
Internal identifier: 11
Main classification (cpv): 33199000 Medical clothing
Lot: LOT-0012
Title: Halat chirurgical U.F. - mărime XL
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Halat vizitator U.F.
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Lamă bisturiu nr. 10
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Lamă bisturiu nr. 11
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: Lamă bisturiu nr. 15
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: Lamă bisturiu nr. 20
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: Lamă bisturiu nr. 21
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: Lamă bisturiu nr. 22
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: Lamă bisturiu nr. 23
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: Lamă bisturiu nr. 24
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: Mănuşi chirurgicale sterile nr. 6, nepudrate
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: Mănuşi chirurgicale sterile nr. 6,5, nepudrate
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: Mănuşi chirurgicale sterile nr. 7, nepudrate
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: Mănuşi chirurgicale sterile nr. 7,5, nepudrate
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: Mănuşi chirurgicale sterile nr. 8, nepudrate
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0027
Title: Mănuşi chirurgicale sterile nr. 8,5, nepudrate
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Title: Mănuşi chirurgicale sterile nr. 9, nepudrate
Internal identifier: 28
Lot: LOT-0029
Title: Mănuși nitril XS
Internal identifier: 29
Lot: LOT-0030
Title: Mănuși nitril S
Internal identifier: 30
Lot: LOT-0031
Title: Mănuși nitril M
Internal identifier: 31
Lot: LOT-0032
Title: Mănuși nitril L
Internal identifier: 32
Lot: LOT-0033
Title: Mănuși nitril XL
Internal identifier: 33
Lot: LOT-0034
Title: Mănuşi examinare nepudrate XS
Internal identifier: 34
Lot: LOT-0035
Title: Mănuşi examinare nepudrate S
Internal identifier: 35
Lot: LOT-0036
Title: Mănuşi examinare nepudrate M
Internal identifier: 36
Lot: LOT-0037
Title: Mănuşi examinare nepudrate L
Internal identifier: 37
Lot: LOT-0038
Title: Mănuşi examinare nepudrate XL
Internal identifier: 38
Lot: LOT-0039
Title: Teste pentru autoclav Bowie Dick
Internal identifier: 39