2. Procedure
Procedure
Title: Izgradnja Studentskog doma u Slavonskom Brodu
Description: Predmet nabave su radovi na Izgradnji Studentskog doma u Slavonskom Brodu. Detaljan opis predmeta nabave nalazi se u projektno-tehničkoj dokumentaciji i Prilogu I - Troškovniku 2.IZMJENA. Predmet nabave nije podijeljen u grupe jer predstavlja jedinstvenu tehničku, tehnološku, funkcionalnu i drugu objektivno određenu cjelinu. Cjelina predstavlja kapitalnu investiciju te bi tehnička složenost podjele na grupe potencijalno mogla narušiti uspješnost izvršenja ugovora u slučaju potrebe koordinacije većeg broja različitih ugovaratelja. Stoga je za naručitelja jedino prihvatljivo rješenje sklopiti ugovor za cjeloviti predmet nabave. Zbog navedenog ponuditelj je u obvezi ponuditi predmet nabave u cijelosti, odnosno ponuda mora obuhvatiti sve stavke Troškovnika.
Internal identifier: PK.6.1.03.0001/1
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Otvoreni postupak
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45214700 Construction work for halls of residence
5. Lot
Lot: LOT-0000
Description: Predmet nabave su radovi na Izgradnji Studentskog doma u Slavonskom Brodu. Detaljan opis predmeta nabave nalazi se u projektno-tehničkoj dokumentaciji i Troškovniku. Predmet nabave nije podijeljen u grupe jer predstavlja jedinstvenu tehničku, tehnološku, funkcionalnu i drugu objektivno određenu cjelinu. Cjelina predstavlja kapitalnu investiciju te bi tehnička složenost podjele na grupe potencijalno mogla narušiti uspješnost izvršenja ugovora u slučaju potrebe koordinacije većeg broja različitih ugovaratelja. Stoga je za naručitelja jedino prihvatljivo rješenje sklopiti ugovor za cjeloviti predmet nabave. Zbog navedenog ponuditelj je u obvezi ponuditi predmet nabave u cijelosti, odnosno ponuda mora obuhvatiti sve stavke Troškovnika. MJERODAVNO PRAVO Na ovaj postupak javne nabave primjenjuje se, kao mjerodavno pravo, zakonodavstvo Republike Hrvatske, a kao „lex specialis“ Zakon o javnoj nabavi (Narodne novine broj 120/16i 114/22 - u nastavku teksta: ZJN 2016) i prateći podzakonski propisi. OPĆA NAPOMENA Ponuda je izjava volje Ponuditelja u pisanom obliku da će isporučiti robu, pružiti usluge ili izvesti radove u skladu s uvjetima i zahtjevima iz Dokumentacije o nabavi. Pri izradi ponude Ponuditelj se mora pridržavati zahtjeva i uvjeta iz Dokumentacije o nabavi te ne smije mijenjati ni nadopunjavati tekst Dokumentacije o nabavi. Ponuditelj se samim nuđenjem jedinične cijene, ukupne cijene za pojedinu stavku te ukupne cijene ponude, odnosno samim dostavljanjem ponude obvezuje da će, ukoliko bude izabran kao najpovoljniji ponuditelj, izvršiti radove koji su predmet nabave u skladu s Dokumentacijom o nabavi. Sukladno tome, ponuditelji nisu obvezni u samoj ponudi dostavljati tehničku dokumentaciju, tehničke listove, tehničke opise, fotografije, potvrde o sukladnosti, kataloge, brošure, certifikate ili bilo koja druga prikladna sredstva, već je ista potrebno dostaviti na odobrenje nadzornom inženjeru prije samog izvođenja radova/ugradnje/opremanja.