514922-2021 - ResultRomania-Constanța: Medium-voltage installation work
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
LOT 1: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT CONSTANTA – JUD. CONSTANTALOT 2: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT CONSTANTA – JUD TULCEALOT 3: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT CALARASI – JUD CALARASILOT 4: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT CALARASI – JUD IALOMITA
Reference number: 14500308/2021/05402
II.1.2.
Main CPV code
45315500 Medium-voltage installation work
II.1.4.
Short description
Achiziţia este necesară pentru realizarea lucrarilor de mentenanta, proiectare, execuţie şi modernizare a instalaţiilor electrice de medie şi joasă tensiune.
Lucrarile de mentenanţă constau în: revizii tehnice (RT), reparaţii accidentale (RA), reparaţii de nivel III (R1), pentru instalaţiile din RED aparţinând S.C. E - Distributie Muntenia S.A., în vederea păstrării sau restabilirea disponibilităţii, fiabilităţii şi siguranţei în exploatare a echipamentelor şi instalaţiilor energetice. Lucrarile de executie si modernizare constau în: modernizarea instalatiilor existente, extinderea de retele de joasa tensiune aeriene si subterane, securizarea grupurilor de masura, modernizarea si cresterea capacitatii de distributie a retelelor existente, imbunatatire nivel tensiune in retelele existente prin injectii noi (posturi trafo, retele MT, JT, etc), aparţinând SC E- Distribuţie Dobrogea SA. Executia acestor activitati este una extrem de importanta si necesara pentru satisfacerea cerintelor clientilor si reducerea CPT. Cantitati estimate minime si maxime ale acordului cadru: Conform centralizator financiar de preturi (Formularului F11/ lot), atasat la prezenta documentatie. Cantitati estimate minime si maxime ale contractelor subsecvente si frecventa acestora: Conform Anexa 1 - la Strategia de Contractare . Numarul de zile la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 20 zile - Entitatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 10 a zi inainte de data limita stabilita in Anuntul de participare pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
LOT 3: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT CALARASI – JUD CALARASI
Lot No: 3
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Achiziţia este necesară pentru realizarea lucrarilor de execuţie şi modernizare a instalaţiilor electrice de medie şi joasă tensiune.
Cantitati estimate minime si maxime ale acordului cadru: Conform centralizator financiar de preturi (Formularului F11/ lot), atasat la prezenta documentatie. Cantitati estimate minime si maxime ale contractului subsecvent: Conform anexa 1 la Strategia de contractare
LOT 2: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT CONSTANTA – JUD TULCEA
Lot No: 2
LOT 1: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT CONSTANTA – JUD. CONSTANTA
Lot No: 1
LOT 4: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT CALARASI – JUD IALOMITA
Lot No: 4