515162-2026 - Competition
Hungary – Engineering design services – Petőfi téri aluljáró tervezése
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
TitlePetőfi téri aluljáró tervezése
DescriptionTerületi Infrastrukturális Fejlesztések című projekt keretében a Petőfi téri aluljáró tervezési munkáinak elvégzése az alábbiak szerint: -Engedélyezési terv elkészítése -Kiviteli terv elkészítése - Tervezői művezetési feladatok ellátása -a kapcsolódó kivitelezési munkákra irányuló közbeszerzési eljárások szakmai támogatása.
Internal identifierEKR000591382026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 71320000 Engineering design services
5. Lot
LotLOT-0001
DescriptionJelen tervezési projekt részeként, a 3317. j. Hajdúnánás-Nyíregyháza összekötő út cca 56+415 km sz.-ben meglévő Petőfi utca-Széchenyi utca-Vasgyár utca-Petőfi tér közúti csomópont és a Kinizsi Pál utca-Dugonics utca csomópont, valamint az azok között mintegy 420-430 m-es szakaszon 2x1 sávos út tervezendő, Nyíregyháza, Vasútállomás kereszteződésnél minimum 2,5 m-es csökkentett magassággal kialakítandó űrszelvényű közúti aluljáró létesítésével, az aluljáró kifuttatásának és megfelelő hosszúságú csomóponti egyenes felállási szakasz biztosításának tervezése mellett, azzal, hogy a közúti pálya mellett, legalább egyoldalon gyalogos és kerékpáros kapcsolat is tervezendő/biztosítandó, az aluljáró keresztmetszeti és magassági elrendezése kapcsán, körültekintő, legalább Döntéselőkészítő tanulmány szintű alátámasztottság tervezésével együttesen. Az aluljáró létesítésével összefüggésben, valamennyi érintett ingatlan közúti kiszolgálása biztosítandó, azzal, hogy az aluljáró építésével érintett utak, utcák mentén, a meglévő felszíni parkolás szabványosítandó, lehetőség szerint megtartandó. Az aluljáró műtárgy tervezés során, a vasútállomási és majdani kisvasúti forgalmat, valamint IMCS-vel összefüggésben várhatóan megjelenő autóbuszos forgalmat is figyelembe vevő tervezés a feladat. A tervezés alapja forgalmi modellezés, amellyel összefüggésben Ajánlatadónak a Kertváros és Városközpont-Nagykörúti irányú direkt kapcsolat biztosítása cél megvalósításához indokolt, valamennyi egyéb további beavatkozást -úgy, mint például aluljáró szakaszra rávezető kiszolgáló közúthálózaton további közúti, forgalomtechnikai, akár jelzőlámpás forgalomszabályozási és összehangolási beavatkozások szükségessége- haladéktalanul jeleznie kell Ajánlatkérő felé, amelyek tervezése jelen projekt részeként elvégzendőek. Tervezési feladat továbbá a megirányító útirányjelző táblarendszer tervezése is. A kisvasúti keresztezés és a vasútállomási terület, valamint a Széchenyi utca-Vasgyár utca-Petőfi utcai csomópont közelségére figyelemmel, illetve arra kitekintéssel, hogy mind az IMCS, mind pedig a Kisvasúti projekt kapcsán településképi véleményezett, egységes arculatot képviselő épület homlokzatok és peronfedések, illetve mélygarázsi rámpafedések tervezettek, továbbá jelen projekt szervesen illeszkedik az ún. Kisvasúti és IMCS projektekhez, ezért az aluljáró lehajtóinak csapóesőre is kitekintő módon történő rámpafedése is tervezendő oly módon, hogy az aluljáróba és a rávezető rámpaszakaszokra csapadékvíz nem vezethető. Jelen tervezés részeként, a vasút területhez közeli, meglévő, azzal párhuzamos -részben 6705/17 hrsz-ú ingatlanon található- 2x1 sávos kiszolgáló út irányába ki-, és behajtásra egyaránt alkalmas kapcsolat biztosítása tervezendő, ahogyan a 6705/19 és 6705/20 hrsz-ú ingatlanokon található ún. Temető átrakó irányába szintén tervezendő az autóbuszos ki, és behajtási lehetőség. A Kisvasút terve szerinti nyomvonal és műszaki tartalom figyelembevétele, illetve annak hatásai jelen tervezés részeként figyelembe veendőek. Jelen projekt kapcsán azonban, a már megtervezett IMCS, avagy Kisvasúti beavatkozások (építés és bontás egyaránt) felülvizsgálata, azok áttervezése, nem része jelen tervezési feladatnak, ugyanakkor a párhuzamos IMCS tervezésre is figyelemmel -az érintettség és párhuzamosság okán-, a Tervezők között szoros együttműködés szükséges. Tervezés során az organizáció összehangolt, párhuzamos projektekre is kitekintő tervezése is kiemelt szempont, az az érintettekkel egyeztetendő. Ajánlatkérő a 235/2024. (VIII. 8.) Korm. rendeletet alkalmazza. Ajánlatkérő a közbeszerzésekben alkalmazandó környezetvédelmi követelményekről szóló 235/2024.(VIII. 8.) Korm. rend.13.§ szerinti előírásról a tervezési feladatleírásban rendelkezik, a műszaki követelményrendszer részeként. Ajánlatkérő felhívja a Tisztelt Ajánlattevők figyelmét, hogy a további információkat a részletes és teljes műszaki tartalmat a további közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Internal identifierEKR000591382026/1
Main classification (cpv): 71240000 Architectural, engineering and planning services