2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa samochodów osobowych
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodów osobowych wraz z wykonaniem czynności określonych w dokumentach zamówienia (§ 1 projektowanych postanowień umowy załącznik nr 2 do SWZ) w ilościach określonych w załączniku nr 1 do SWZ - Druk oferta. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz szczegółowe wymagania względem przedmiotu zamówienia określono w załączniku nr 3 do SWZ - Wymagania Eksploatacyjno-Techniczne wraz z OPZ. 3. Warunki realizacji zamówienia określono w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ. 4. Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji w ilościach wskazanych w dokumentach zamówienia. 5. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania, Zamawiający żąda złożenia przedmiotowych środków dowodowych opisanych w dokumentach zamówienia. 6. Zamawiający informuje, iż przewiduje wezwanie do uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych w przypadku, gdy wykonawca nie złoży ich wraz z ofertą lub złożone wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne. 7. Zamawiający w niniejszym postępowaniu wymaga wniesienia wadium w wysokości określonej w dokumentach zamówienia. 8. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy przed podpisaniem umowy. 9. Zamawiający, przewiduje możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 ustawy Pzp w sytuacji, gdy środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostaną mu przyznane.
Internal identifier: 115/2026/D
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Pilna potrzeba udzielenia zamówienia na dostawę przedmiotowych pojazdów wynika z występujących potrzeb Sił Zbrojnych ujętych w Planie Modernizacji Technicznej, które winny być zabezpieczone i zaspokojone w bieżącym roku. W związku z powyższym aby zwiększyć szanse na realizację zamówienia w terminie do 11 grudnia 2026r. uzasadnione jest skrócenie terminu składania ofert. Konieczność zaspokojenia pilnej potrzeby Zamawiającego i Sił Zbrojnych RP nie zostanie zaspokojona w przypadku zastosowania standardowych terminów składania ofert, natomiast skrócenie tych terminów zwiększy szanse i możliwości na zaspokojenie tej potrzeby. Udzielenie zamówienia bez skrócenia terminów na składanie ofert skutkować będzie brakiem czasu na realizację dostaw. Na czas dostawy przez potencjalnych Wykonawców wpływ mają również inne wynikające z WET dodatkowe zadania związane z realizacją umowy tj. rejestracja pojazdów w imieniu Zamawiającego, wyznaczenie wojskowej klasy obciążeń MLC oraz nadanie kodu kreskowego. Skrócenie terminów składania ofert w tym konkretnym postępowaniu nie zaburzy zasady konkurencyjności i jest wystarczające na przygotowanie ofert. Nadmienić należy, że podczas przeprowadzonego rozpoznania rynku stwierdzono, że głównym czynnikiem mającym wpływ na realizacje powyższego zadania jest czas jaki potencjalni dostawcy będą mieli na jego realizację po podpisaniu umowy.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34110000 Passenger cars
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodów osobowych wraz z wykonaniem czynności określonych w § 1 projektowanych postanowień umowy. 2. Warunki realizacji zamówienia określono w dokumentach zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy (dalej: PPU)). 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz szczegółowe wymagania względem przedmiotu zamówienia określono w załączniku nr 3 do SWZ - Wymagania Eksploatacyjno-Techniczne wraz z OPZ
Internal identifier: Dostawa samochodów osobowych
Options:
Description of the options: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie określonym w dokumentach zamówienia tj. w załączniku nr 1 do SWZ. Zamówienie w ramach prawa opcji będzie realizowane po cenach jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego na zasadach określonych w załączniku nr 2 do SWZ. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego