515343-2026 - Competition
Poland – Banking services – Obsługa bankowa budżetu Miasta Zduńska Wola w latach 2027-2030 oraz zaciągnięcie przez Miasto Zduńska Wola kredytu w rachunku bieżącym na pokrycie występującego w ciągu roku przejściowego deficytu.
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleObsługa bankowa budżetu Miasta Zduńska Wola w latach 2027-2030 oraz zaciągnięcie przez Miasto Zduńska Wola kredytu w rachunku bieżącym na pokrycie występującego w ciągu roku przejściowego deficytu.
Description1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa obsługa bankowa budżetu Miasta Zduńska Wola w okresie od 1 stycznia 2027 roku do 31 grudnia 2030 roku oraz zaciągnięcie przez Miasto Zduńska Wola kredytu w rachunku bieżącym na pokrycie występującego w ciągu roku przejściowego deficytu w latach 2027-2030. 2. Zamówienie obejmuje: 1) otwarcie, prowadzenie i zamykanie rachunków bankowych, 2) realizowanie poleceń przelewów krajowych i zagranicznych, w tym przelewów natychmiastowych, 3) realizowanie wszystkich wpłat na rachunki Zamawiającego i wypłat z tych rachunków, 4) udostępnienie, w tym instalacja i reinstalacja oprogramowania do bankowości elektronicznej na stanowiskach wskazanych przez Zamawiającego i jego serwisowanie, 5) świadczenie usługi bankowości elektronicznej, 6) generowanie i udostępnienie wyciągów bankowych, 7) wydawanie i obsługę kart płatniczych, 8) umożliwienie dokonywania płatności za pomocą terminali POS przez kontrahentów Zamawiającego na rachunki Zamawiającego, w tym udostępnienie, instalacja i serwisowanie terminali POS oraz obsługa transakcji dokonywanych za ich pomocą kartami wydanymi w ramach międzynarodowych systemów płatniczych, 9) udzielanie (w każdym roku obowiązywania umowy) kredytu w rachunku bieżącym budżetu Miasta, 10) przeszkolenie wyznaczonych przez Zamawiającego pracowników w zakresie użytkowania bankowości elektronicznej i terminali oraz udzielanie im wsparcia telefonicznego lub poprzez pocztę elektroniczną, co najmniej w godzinach pracy jednostek (m.in. w formie zdalnej np. poprzez MS Teams), 11) zapewnienie wsparcia merytorycznego i technicznego przez doradców bankowych ustanowionych dla Zamawiającego, 12) usługę lokowania wolnych środków, 13) wystawianie zaświadczeń, opinii i innych dokumentów dotyczących współpracy, 14) informowanie Zamawiającego telefonicznie oraz mailowo o wpływających do Wykonawcy zajęciach praw majątkowych stanowiących wierzytelność z rachunków bankowych Zamawiającego, przed realizacją zajęcia, 15) udzielanie wszelkich informacji związanych z realizacją przedmiotu zamówienia, 16) pozostałe czynności bankowe. 3. Zamawiający zastrzega sobie w ramach przedmiotu zamówienia prawo zmiany liczby jednostek organizacyjnych Miasta Zduńska Wola (in plus lub in minus) lub zmiany nazw, adresów podmiotów dokonanych wskutek zmian organizacyjnych. 4. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał (na dzień 4 stycznia 2027 r. oraz w całym okresie świadczenia usługi) na terenie Zduńskiej Woli siedzibę centrali lub oddział/filię do obsługi Zamawiającego w pełnym zakresie tj. objętym przedmiotem zamówienia, co najmniej 5 dni w tygodniu, minimum 8 godzin dziennie. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki nr 5 do SWZ.
Internal identifierFB.271.1.2026.MS.
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedyes
Justification for the accelerated procedureUzasadnienie procedury przyspieszonej: Art. 138 ust. 4 Pzp - Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż 35 dni, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 Pzp.
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 66110000 Banking services
Additional classification (cpv): 66113000 Credit granting services
5. Lot
LotLOT-0001