515474-2026 - Competition
Romania – Ventilating or recycling hoods – Achizitie Nișă chimică în cadrul proiectului “Hub-ul Român de Hidrogen și Noi Tehnologii Energetice – Ro-HydroHub” Cod SMIS 351358
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleAchizitie Nișă chimică în cadrul proiectului “Hub-ul Român de Hidrogen și Noi Tehnologii Energetice – Ro-HydroHub” Cod SMIS 351358
DescriptionNișă chimică pentru „Hub-ul Român de Hidrogen și Noi Tehnologii Energetice - Ro-HydroHub” va fi utilizata pentru optimizarea proceselor chimice în conditii de siguranță a experimentelor, asigurând captarea și eliminarea eficientă a vaporilor și gazelor toxice generate în timpul experimentelor chimice. Calendarul de răspuns la solicitările de clarificări Conform art. 160 și art. 161 din Legea 98/2016, operatorii economici au dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare în legătură cu documentaţia de atribuire, cu respectarea termenului limită stabilit de autoritatea contractantă în anunţul de participare. Număr zile până la care operatorii economici pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 20 zile. Autoritatea contractanta va răspunde la orice solicitare de clarificare, în mod clar, complet și fără ambiguități înainte cu 11 zile de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier2538104_2026_PAAPD1620644
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 39714000 Ventilating or recycling hoods
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
DescriptionAchiziția constă într-un generator de azot de puritate ridicata pentru „Hub-ul Român de Hidrogen și Noi Tehnologii Energetice - Ro-HydroHub” va fi utilizat pentru asigurarea unui flux constant de azot de înaltă puritate, necesar pentru aplicații industriale sau de laborator, oferind control complet al parametrilor critici și reducând dependența de surse externe.
Internal identifier1