See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Echipament de îndepărtare aeronave imobilizate: Set perne ridicare aeronave imobilizate accidental cu toate accesoriile necesare incluse, compresor și container depozitare/transport
Description: Descrierea obiectului achiziției este disponibilă în secţiunea Caietul de sarcini din cadrul prezentei documentaţii de atribuire. Termenul limită până la care se pot solicita clarificări la documentația de atribuire: 18 zile inainte de data limită de depunere a ofertelor, solicitările de clarificări vor fi transmise în S.E.A.P. Entitatea contractantă a stabilit două termene limită în care va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare. Primul termen-limită pentru transmiterea răspunsului la solicitările de clarificări este în a 20-a zi înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor, în acest caz, operatorii economici având posibilitatea de a transmite solicitări de clarificări până în a 27-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Al doilea termen – limită de răspuns este în a 11-a zi înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor. Cele două termene de răspuns la clarificări nu afectează dreptul operatorilor economici de a adresa solicitări de clarificări pe parcursul întregii perioade care curge de la momentul publicării Anunțului de Participare și până la termenul limită cu 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor stabilită de către Entitatea contractantă. În funcție de complexitatea solicitărilor de clarificare adresate de către operatorii economici, pentru care răspunsurile ar trebui publicate la primul termen indicat mai sus, Entitatea contractantă și-a rezervat dreptul de a publica răspunsurile la clarificări, respectiv la al doilea termen stabilit în Documentația de atribuire. Valoarea estimată fără TVA: 2.300.000,00 lei
Internal identifier: 1
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34114000 Specialist vehicles
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Obiectivul general al caietului de sarcini îl reprezintă creșterea gradului de siguranță a pasagerilor, a însoțitorilor acestora, a companiilor aeriene și a personalului care își desfășoară activitatea în perimetrul Aeroportului Internațional Avram Iancu Cluj R.A. precum și a nivelului de încredere al acestora și asigurarea condițiilor optime pe suprafețele de mișcare. Entitatea contractantă achiziționează Echipament de îndepărtare aeronave imobilizate accidental: Set perne ridicare aeronave imobilizate accidental cu toate accesoriile necesare incluse, compresor și container depozitare/transport. Descrierea obiectului achiziției este disponibilă în secţiunea Caietul de sarcini din cadrul prezentei documentaţii de atribuire.
Additional classification (cpv): 80510000 Specialist training services