516472-2020 - ResultRomania-Bucharest: Medical equipments
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Soluții tehnice pentru dotare săli de operație hibrid complete cu echipamente conexe pentru blocul operator al Spitalului Clinic „Sfânta Maria” în cadru proiectului Primul Centru de transplant multi-organ din sud-estul Europei, în cadrul Spitalului Clinic „Sfânta Maria”
Reference number: 2018438255818
II.1.2.
Main CPV code
33100000 Medical equipments
II.1.4.
Short description
Achizitia unor solutii tehnice pentru dotare sali de operatie hibrid complete cu echipamente conexe pentru blocul operator al Spitalului Clinic „Sfânta Maria” in cadru proiectului Primul Centru de transplant multi-organ din sud-estul Europei, in cadrul Spitalului Clinic „Sfânta Maria”, printr-un contract incheiat pentru o durata de 36 de luni, care va avea in vedere trei momente de livrare, dupa cum urmeaza:
— livrarea primei solutii tehnice pentru dotare in perioda 2019-2020;
— livrarea urmatoarelor solutii tehnice, in functie de data estimata pentru finalizarea lucrarilor la constructia aferenta extinderii spitalului, dupa cum urmeaza: anii 2021-2022, respectiv data estimata de finalizare a lucrarilor 31.12.2022.
Eventualele solicitari de clarificari/informatii suplimentare cu privire la prezenta procedura de achizitie se pot solicita pana cel tarziu in a 20-a zi inainte de data-limita stabilita pentru depunerea ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor in a 10-a zi inainte de data-limita pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
51411000 Installation services of imaging equipment, 80511000 Staff training services
II.2.4.
Description of the procurement
Prin prezentul contract se urmareste achizitia a cel putin 1 (una) solutie tehnica dotare sala hibrid bloc operator cu echipamente medicale a carei valoare este estimata la 22 657 650,00 RON, cu posibilitatea de suplimentare prin achizitionare a inca 2 (doua) solutii idenice pana la 31.12.2022, valoarea estimata maxima la care poate ajunge contractul fiind de 67 972 950,00 RON.