517212-2020 - ResultRomania-Bucharest: Laboratory reagents
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Reactivi de laborator
II.1.2.
Main CPV code
33696500 Laboratory reagents
II.1.4.
Short description
Achizitie reactivi, 103 loturi, conform caiet de sarcini, respectiv anexa loturi la prezentul anunt.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
PACHET REACTIVI IMUNOHEMATOLOGIE
Lot No: 39
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
PACHET DIAG. ETIOLOGIC RAP. INFECTII RESPIRATORII
Lot No: 40
SISTEM DE PRELUCRARE HISTOPATOLOGICA COMPATIBIL CU DISPOZITIV PROCESARE - INCLUDERE HISTOMASTER BAVIMED-TISSUE TEK TEC
Lot No: 41
PACHET REACTIVI-SISTEM DE FIXARE ?I DESHIDRATARE COMPATIBIL CU PROCESATOR HISTOMASTER BAVIMED
Lot No: 42
PACHET CONSUMABILE SISTEM DE COLORARE SI DETERMINARE IHC COMPATIBIL CU AUTOMAT DRS2000TEK
Lot No: 43
PACHET REACTIVI COMPATIBILI CU APARATUL AUTOMAT ELISA EVOLIS
Lot No: 44
Acid Acetic Glacial
Lot No: 45
PACHET REACTIVI COMPATIBILI CU APARATUL AUTOMAT ELISA-BEP SI IMMUNOMAT
Lot No: 46
HIV Rapid
Lot No: 47
INFLUENZA A&B TEST RAPID, 22 TESTE
Lot No: 48
PACHET REACTIVI COMPATIBILI CU AUTOMATUL EVOLIS
Lot No: 49
Quantiferon - diag. rap. Infec. Myc. Tuber
Lot No: 50
PACHET WESTERN BLOTT
Lot No: 51
PACHET REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZORUL ARHITECT I 1000SR
Lot No: 52
Trusa coloratie MayGrumvald Giemsa
Lot No: 56
Pachet reactivi compatibili cu aparatele Gem Premier 3000/3500
Lot No: 53
PACHET REACTIVI COMPATIBILI CU Aparatul Easy Reader
Lot No: 54
Apa oxigenata
Lot No: 55
Fuxina bazica fenicata 1 % (1000 ml)
Lot No: 57
PACHET REACTIVII COMPATIBILI CU APARATUL API
Lot No: 58
PACHET REACTIVI COMPATIBILI CU APARATUL BACT-ALERT
Lot No: 59
PACHET REACTIVI COMPATIBILI CU APARATUL VITEK 2 COMPACT
Lot No: 60
Trusa latex aglutinare pentru stafilococ
Lot No: 61
Solutie Lugol
Lot No: 62
Acetona
Lot No: 63
Trusa coloratie Gram
Lot No: 64
Ulei de cedru sintetic (1000 ml) incolor
Lot No: 65
Albastru de metilen 3 %
Lot No: 66
PACHET BENZI ETEST
Lot No: 67
Decolorant Ziehl Neelson 1000 ml
Lot No: 68
Pachet alte medii de cultura microbiologie
Lot No: 69
Mycoplasma urogenitale
Lot No: 70
Pachet medii de cultura uzuale, gata preparate
Lot No: 71
Trusa coloratie compatibila cu aparatul Previ Color
Lot No: 72
Pachet set anticorpi monoclonali pentru determinarea grupului sanguin
Lot No: 76
Trusa pentru determinarea producerii de carbapenemaza a Enterobacteriaceaelor
Lot No: 73
Pachet reactivi compatibili cu analizorul ACL TOP 500 CTS
Lot No: 74
Pachet trusa anticorpi monoclonali pentru determinare RH
Lot No: 75
Vidas Procalcitonina
Lot No: 77
Pachet de reactivi pentru diagnosticul rapid si screening epidemiologic prin Real-time PCR
Lot No: 78
Pachet reactivi pentru determinarea genotipica a mutatiilor de rezistenta HIV-1 la tratamentul antiretroviral prin tehnica secventierii acizilor nucleici
Lot No: 79
Pachet reactivi compatibili cu analizorul automat de nefelometrie BN ProSpec
Lot No: 1
Pachet reactivi compatibili cu aparatul Capillarys
Lot No: 2
Pachet reactivi pentru determinarea genotipica a tropismului HIV-1
Lot No: 80
Pachet reactivi pentru monitorizarea tratamentului si evolutiei infectiilor virale cu transmitere sanguina
Lot No: 81
Pachet reactivi si consumabile pentru secventierea acizilor nucleici prin metoda Sanger compatibile cu instrumentul 3500 Genetic Analyzer
Lot No: 82
Pachet reactivi pentru determinarea rezistentei HBV la tratamentul cu analogi nucleozidici prin tehnica secventierii acizilor nucleici
Lot No: 83
Pachet reactivi pentru determinarea cantitativa a HDV prin real-time PCR
Lot No: 84
Pachet kituri de extractie acizi nucleici din diverse probe biologice in sistem automat cu punerea la dispozitie a echipamentului
Lot No: 85
Kit genotipare rezistenta pentru proteaza NS3 a virusului HCV
Lot No: 89
Cipuri microfluidice pentru cuantificare molecule AND pana la 1000 pb compatibile cu instrumentul Bioanalyzer
Lot No: 86
Bile magnetice pentru purificare acizi nucleici tip AMPure XP beads
Lot No: 87
Kit de cuantificare ADN dublu catenar cu colorant Picogreen
Lot No: 88
Pachet substante chimice
Lot No: 3
Pachet reactivi compatibili cu aparatul Dimension RxL
Lot No: 4
Teste calitative rapide pentru determinarea drogurilor din urina
Lot No: 5
Carduri test BGEM EPOC
Lot No: 6
Pachet reactivi compatibili cu Hydrasys + Hyrys
Lot No: 7
Pachet reactivi compatibili cu Aparatul IriCell 2000
Lot No: 8
Pachet reactivi compatibili cu aparatul RAMP 200
Lot No: 9
Pachet reactivi compatibili cu aparatul Sysmex UF-1000 i
Lot No: 10
Panel multimarker cardiac
Lot No: 11
Kit genotipare rezistenta coenzima NS5A a virusului HCV
Lot No: 90
Kit genotipare rezistenta polimeraza NS5B a virusului HCV
Lot No: 91
Kit genotipare virus HCV
Lot No: 92
Kit genotipare rezistenta polimeraza virusului HBV
Lot No: 93
Kit genotipare proteaza si reverstranscriptaza HIV pentru detectarea mutatiilor minoritare de rezistenta la antiretrovirale compatibil cu platfoma NGS Miseq
Lot No: 94
Kit genotipare integraza HIV pentru detectarea mutatiilor minoritare de rezistenta la antiretrovirale compatibil cu platfoma NGS Miseq
Lot No: 95
Micro-Coloana Cromatografica Faza stationara C18
Lot No: 96
Micro-Coloana Cromatografica Faza stationara Fenil Hexil
Lot No: 97
Micro-Coloana Cromatografica Faza stationara HILIC
Lot No: 98
Micro-Coloana Cromatografica Faza stationara PFP
Lot No: 99
Micro-Coloana Cromatografica Faza stationara RP-Amide
Lot No: 100
Kit cu substante de referinta pentru calibrarea spectrometrului de masa
Lot No: 103
Electrod ESI pentru micro-LC MS 50 microni
Lot No: 101
Pachet reactivi compatibili cu analizorul URIT 500B
Lot No: 12
Pachet reactivi compatibili cu sistemele automate VITROS 5.1 FS si VITROS 4600
Lot No: 13
Pachet reactivi compatibili cu sistemul automat VITROS ECI
Lot No: 14
Pachet reactivi hematologie compatibili cu analizorul NIHON 9100
Lot No: 15
Pachet reactivi compatibili cu analizorul GRIFOLS Q
Lot No: 16
PACHET REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZORUL AUTOMAT DE HEMATOLOGIE ADVIA 2120 cu AUTOSLIDER
Lot No: 17
PACHET REACTIVI SI CONSUMABILE COMPATIBILI CU ANALIZORUL DE COAGULARE SYSMEX CS 2000i
Lot No: 18
Pachet reactivi compatibili cu echipamentul automat de VSH ISed
Lot No: 22
PACHET REACTIVI ANALIZOR DE HEMATOLOGIE COULTER LH 780
Lot No: 19
PACHET REACTIVI COMPATIBILI CD3CD4CD8 Aquios
Lot No: 20
PACHET REACTIVI, CONTROALE SI CONSUMABILE COMPATIBILE CU ANALIZA PRIN FLOWCITOMETRIE A CD3/CD4/CD8/CD45 PE FACS FACS CANTO II
Lot No: 21
TEST RAPID MALARIE LATEX
Lot No: 23
Pachet reactivi determinare cantitativa autoanticorpi, alergeni compatibil cu analizorul ENEASYSTEM III
Lot No: 24
Electrod ESI pentru micro-LC MS 25 microni
Lot No: 102
Pachet reactivi compatibili cu analizorul automat VITROS 3600
Lot No: 25
PACHET REACTIVI COMPATIBILI CU SISTEMUL IMMUNO-Logik
Lot No: 26
PACHET REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZORUL AUTOMAT DE NEFELOMETRIE BN II
Lot No: 27
PACHET REACTIVI COMPATIBILI CU ANALIZORUL AUTOMAT DE IMMUNOLOGIE ADVIA CENTAUR
Lot No: 28
PACHET REACTIVI COMPATIBILI CU APARATUL ARCHITECT I 2000SR, SISTEM I
Lot No: 29
Pachet medii de cultura gata preparate speciale
Lot No: 30
Pachet discuri pentru identificarea si testarea sensibilitatii la antibiotice
Lot No: 31
Pachet seruri aglutinare pentru coproculturi
Lot No: 32
Pachet seruri aglutinare pentru pneumococ si haemophilus
Lot No: 33
Pachet sistem de anaerobioza compact
Lot No: 34
Pachet diagnostic Sifilis
Lot No: 38
Pachet teste de identificare
Lot No: 35
PACHET TESTE RAPIDE
Lot No: 36
Pachet tulpini de control
Lot No: 37