See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa bluz i spodni polowych, bluz i spodni ubioru specjalnego, bluz i spodni ubioru specjalnego WZD oraz bluz i spodni ubioru realizacyjnego
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa bluz i spodni polowych, bluz i spodni ubioru specjalnego, bluz i spodni ubioru specjalnego WZD oraz bluz i spodni ubioru realizacyjnego. Zamówienie jest podzielone na cztery nw. części, a oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części zamówienia: cześć 1 zamówienia - dostawa munduru polowego, w tym: (1) bluza polowa - 1000 szt. - zamówienie podstawowe oraz maksymalnie do 1000 szt. - zamówienie objęte prawem opcji, (2) spodnie polowe - 2000 szt. - zamówienie podstawowe oraz maksymalnie do 2.000 szt. - zamówienie objęte prawem opcji; cześć 2 zamówienia - dostawa ubioru specjalnego, w tym: (1) bluza ubioru specjalnego - 3500 szt. - zamówienie podstawowe oraz maksymalnie do 2800 szt. - zamówienie objęte prawem opcji, (2) spodnie ubioru specjalnego - 3500 szt. - zamówienie podstawowe oraz maksymalnie do 2800 szt. - zamówienie objęte prawem opcji; cześć 3 zamówienia - dostawa ubioru specjalnego WZD, w tym: (1) bluza ubioru specjalnego WZD - 200 szt. - zamówienie podstawowe oraz maksymalnie do 50 szt. - zamówienie objęte prawem opcji, (2) spodnie ubioru specjalnego WZD - maksymalnie do 50 szt. - zamówienie objęte prawem opcji; cześć 4 zamówienia - dostawa ubioru realizacyjnego, w tym: (1) bluza ubioru realizacyjnego - 200 szt. - zamówienie podstawowe oraz maksymalnie do 50 szt. - zamówienie objęte prawem opcji, (2) spodnie ubioru realizacyjnego - maksymalnie do 50 szt. - zamówienie objęte prawem opcji. Dostarczone w ramach realizacji zamówienia przedmiot umundurowania (podstawa i opcja) powinien być nowy i pochodzić z bieżącej produkcji oraz zgodny z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia i/lub Specyfikacji Technicznej. Wykonawca przed złożeniem oferty może obejrzeć w siedzibie Zamawiającego (00-463 Warszawa, ul. Podchorążych 38) wzory przedmiotów zamówienia użytkowane aktualnie przez funkcjonariuszy SG (po wcześniejszym uzgodnieniu terminu wizyty z osobą uprawnioną do porozumiewania się z Wykonawcami). Zgodnie z art. 61 ust. 1 ustawy Pzp w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywać się będzie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy zakupowej Marketplanet - pod adresem: https://kgsg.ezamawiajacy.pl
Previous notice: 290651-2026
Internal identifier: Sprawa nr 42/BF/BTiZ/26
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. O zamówienie może się ubiegać Wykonawca który: 1) nie podlega wykluczeniu z art. 108 ust. 1 i art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514) i z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r., przy czym podstawy wykluczenia określono szczegółowo w Sekcji 2.1.6 niniejszego ogłoszenia; 2) spełnia warunki udziału w postępowaniu określone w Sekcji 5.1.9 niniejszego ogłoszenia. 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą następujące dokumenty i oświadczenia: 1) oświadczenie na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzone zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), zwanego dalej jednolitym dokumentem lub JEDZ. 2) Oświadczenia, dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514); 3) Przedmiotowe środki dowodowe w odniesieniu do części zamówienia, na które składana jest oferta (dotyczy wyłącznie części 1, 2 i 3 zamówienia); 4) Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, musi złożyć wraz z ofertą zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów oraz oświadczenie/a tego podmiotu potwierdzające brak podstaw do jego wykluczenia oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby. 5) Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, wówczas składa dokumenty zgodnie z par.4 Rozporządzenia Ministra Rozwoju Pracy i Technologii w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy (Dz.U.2020.2415 z późn. zm.). Rodzaje dokumentów, zasady ich składania przez wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, podmioty udostępniające zasoby, podwykonawców i podmioty zagraniczne określone zostały w SWZ. 6) Sposób sporządzenia podmiotowych środków dowodowych, przedmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń musi być zgodny z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. poz. 2452) oraz w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. poz. 2415 z późn. zm.). 7) Informacje dotyczące ochrony danych osobowych - Klauzula informacyjna RODO zgodnie z rozdz. XXI SWZ.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35113400 Protective and safety clothing
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: CZĘŚĆ 1 zamówienia - Dostawa munduru polowgo
Description: 1) Przedmiotem zamówienia w części 1 zamówienia jest dostawa 1000 sztuk bluz polowych oraz 2000 par spodni polowych - w ramach zamówienia podstawowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1a do SWZ. Dostarczony w ramach realizacji zamówienia przedmiot zamówienia musi być nowy i musi pochodzić z bieżącej produkcji. Przedmioty wykonane w ramach prawa opcji muszą być tożsame z przedmiotem dostarczonym w ramach zamówienia podstawowego. 2) W celu potwierdzenia zgodności oferowanej dostawy z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą wzoru oferowanego przedmiotu zamówienia, tj.: 1 kpl. - bluza munduru polowego - wzrost 178 cm, obwód klatki piersiowej 92 cm, obwód pasa 90 cm oraz spodnie munduru polowego - wzrost 178 cm, obwód pasa 90 cm. 3) W celu potwierdzenia zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami i cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą: w zakresie części 1 zamówienia: a) analizy, atesty, raporty z badań lub inne równoważne dokumenty potwierdzające, że tkanina zasadnicza oraz tkanina podszewkowa, spełniają wymagania techniczno-użytkowe określone w Specyfikacji Technicznej, stanowiącej Załącznik nr 1a do SWZ, przy czym dokumenty te muszą być wystawione w przypadku: - certyfikatu zgodności - przez akredytowaną jednostkę certyfikującą posiadającą akredytację OiB, - analizy, atesty, raporty z badań lub inne równoważne dokumenty - przez akredytowane laboratoria badawcze, inne laboratoria posiadające nadzorowane wyposażenie pomiarowo-badawcze (np. laboratorium notyfikowane, zakładowe) lub producentów wytwarzających te materiały; b) jednego egzemplarza dokumentacji techniczno-technologicznej w polskiej wersji językowej, dotyczącej wytwarzania oferowanego przedmiotu zamówienia, zawierającej co najmniej następujące informacje: opis przedmiotu zamówienia, rysunek (rysunki), wymagania techniczne zawierające między innymi: zestawienie części składowych, wykaz materiałów i dodatków niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia, opis sposobu wykonania przedmiotu zamówienia oraz jego oznaczenia, tabelę wymiarów, opis sposobu pakowania i przechowywania; Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa (wzory przedmiotów zamówienia) należy dostarczyć do terminu składania ofert. 4) Zamówienie objęte jest wymaganiami wynikającymi z Ustawy z dnia 17 listopada 2006r. o systemie oceny zgodności wyrobów przeznaczonych na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa (Dz.U. z 2022 r. poz. 747) oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na jej podstawie. Organem sprawującym w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nadzór nad czynnościami związanymi z wyrobem wprowadzanym do użytku jest Dyrektor Instytutu Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX” z siedzibą w Łodzi przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 3. 5) Minimalny wymagany okres gwarancji na każdy przedmiot zamówienia wynosi 24 miesiące od daty jego wydania z magazynu do użytkowania, natomiast okres jego przechowywania przez Zamawiającego w magazynie wynosi maksymalnie 5 lat. W przypadku wydania przedmiotu zamówienia do użytkowania po upływie okresu jego przechowywania gwarancja, o której mowa wyżej przestaje obowiązywać. Wykonawca zrealizuje zamówienie podstawowe w terminie do 140 dni licząc od dnia podpisania umowy, lecz nie później niż do dnia 16.12.2026 r.
Internal identifier: Część 1 zamówienia
Options:
Description of the options: 1. Przedmiotem zamówienia w ramach opcji jest dostawa: maksymalnie do 1000 sztuk bluz polowych oraz maksymalnie do 2000 par spodni polowych. 2. W przypadku skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w formie pisemnej nie później niż w ciągu 30 dni licząc od dnia podpisania umowy. W oświadczeniu Zamawiający poda ostateczną liczbę i rozmiary przedmiotu umowy zamawianego w ramach prawa opcji. 3. Wykonawca zrealizuje opcję w terminie do 140 dni licząc od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, lecz nie później niż do dnia 16.12.2026 r.
Lot: LOT-0002
Title: CZĘŚĆ 2 zamówienia - dostawa ubioru specjalnego
Description: 1) Przedmiotem zamówienia w części 2 zamówienia jest dostawa: 3500 sztuk bluz ubioru specjalnego oraz 3500 par spodni ubioru specjalnego - w ramach zamówienia podstawowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1b do SWZ. Dostarczony w ramach realizacji zamówienia przedmiot zamówienia musi być nowy i musi pochodzić z bieżącej produkcji. Przedmioty wykonane w ramach prawa opcji muszą być tożsame z przedmiotem dostarczonym w ramach zamówienia podstawowego. 2) W celu potwierdzenia zgodności oferowanej dostawy z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą wzoru oferowanego przedmiotu zamówienia, tj.: 1 kpl - bluza ubioru specjalnego oraz spodnie ubioru specjalnego w rozmiarze T/L dla wzrostu 179-184, obwód klatki 105-110, obwód pasa 95-100. 3) W celu potwierdzenia zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami i cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą: w zakresie części 2 zamówienia: a) analizy, atesty, raporty z badań lub inne równoważne dokumenty potwierdzające, że użyte do wykonania przedmiotu umowy, surowce (materiały), takie jak: tkanina zasadnicza, tkanina o splocie ripstop o składzie surowcowym: poliamid, bawełna z dodatkiem elastycznych włókien XLA z wykończeniem antyinsektowym - spełniają wymagania techniczno-użytkowe określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 1b do SWZ, przy czym dokumenty te muszą być wystawione przez akredytowane laboratoria badawcze, inne laboratoria posiadające nadzorowane wyposażenie pomiarowo-badawcze (np. laboratorium notyfikowane, zakładowe) lub producentów wytwarzających te materiały; b) jednego egzemplarza dokumentacji techniczno-technologicznej w polskiej wersji językowej, dotyczącej wytwarzania oferowanego przedmiotu zamówienia, zawierającej co najmniej następujące informacje: opis przedmiotu zamówienia, rysunek (rysunki), wymagania techniczne zawierające między innymi: zestawienie części składowych, wykaz materiałów i dodatków niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia, opis sposobu wykonania przedmiotu zamówienia oraz jego oznaczenia, tabelę wymiarów, opis sposobu pakowania i przechowywania; Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa (wzory przedmiotów zamówienia) należy dostarczyć do terminu składania ofert. 4) Minimalny wymagany okres gwarancji na każdy przedmiot zamówienia wynosi 24 miesiące od daty jego wydania z magazynu do użytkowania, natomiast okres jego przechowywania przez Zamawiającego w magazynie wynosi maksymalnie 5 lat. W przypadku wydania przedmiotu zamówienia do użytkowania po upływie okresu jego przechowywania gwarancja, o której mowa wyżej przestaje obowiązywać. Wykonawca zrealizuje zamówienie podstawowe w terminie do 140 dni licząc od dnia podpisania umowy, lecz nie później niż do dnia 16.12.2026 r.
Internal identifier: Część 2 zamówienia
Description of the options: 1. Przedmiotem zamówienia w ramach opcji jest dostawa maksymalnie do 2800 sztuk bluz ubioru specjalnego oraz maksymalnie do 2800 par spodni ubioru specjalnego. 2. W przypadku skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w formie pisemnej nie później niż w ciągu 30 dni licząc od dnia podpisania umowy. W oświadczeniu Zamawiający poda ostateczną liczbę i rozmiary przedmiotu umowy zamawianego w ramach prawa opcji. 3. Wykonawca zrealizuje opcję w terminie do 140 dni licząc od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, lecz nie później niż do dnia 16.12.2026 r.
Lot: LOT-0003
Title: CZĘŚĆ 3 zamówienia - Dostawa ubioru specjalnego WZD
Description: 1) Przedmiotem zamówienia w części 3 zamówienia jest dostawa: 200 sztuk bluz ubioru specjalnego oraz 200 par spodni ubioru specjalnego - w ramach zamówienia podstawowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1c do SWZ. Dostarczony w ramach realizacji zamówienia przedmiot zamówienia musi być nowy i musi pochodzić z bieżącej produkcji. Przedmioty wykonane w ramach prawa opcji muszą być tożsame z przedmiotem dostarczonym w ramach zamówienia podstawowego. 2) W celu potwierdzenia zgodności oferowanej dostawy z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą wzoru oferowanego przedmiotu zamówienia, tj.: 1 kpl - bluza ubioru specjalnego WZD oraz spodnie ubioru specjalnego WZD w rozmiarze T/L dla wzrostu 179-184, obwód klatki 105-110, obwód pasa 95-100. 3) W celu potwierdzenia zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami i cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą: w zakresie części 3 zamówienia: a) analizy, atesty, raporty z badań lub inne równoważne dokumenty potwierdzające, że użyte do wykonania przedmiotu umowy, surowce (materiały), takie jak: tkanina zasadnicza, tkanina o splocie ripstop o składzie surowcowym: poliamid, bawełna z dodatkiem elastycznych włókien XLA z wykończeniem antyinsektowym - spełniają wymagania techniczno-użytkowe określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 1 c do SWZ, przy czym dokumenty te muszą być wystawione przez akredytowane laboratoria badawcze, inne laboratoria posiadające nadzorowane wyposażenie pomiarowo-badawcze (np. laboratorium notyfikowane, zakładowe) lub producentów wytwarzających te materiały; b) jednego egzemplarza dokumentacji techniczno-technologicznej w polskiej wersji językowej, dotyczącej wytwarzania oferowanego przedmiotu zamówienia, zawierającej co najmniej następujące informacje: opis przedmiotu zamówienia, rysunek (rysunki), wymagania techniczne zawierające między innymi: zestawienie części składowych, wykaz materiałów i dodatków niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia, opis sposobu wykonania przedmiotu zamówienia oraz jego oznaczenia, tabelę wymiarów, opis sposobu pakowania i przechowywania; Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa (wzory przedmiotów zamówienia) należy dostarczyć do terminu składania ofert. 4) Minimalny wymagany okres gwarancji na każdy przedmiot zamówienia wynosi 24 miesiące od daty jego wydania z magazynu do użytkowania, natomiast okres jego przechowywania przez Zamawiającego w magazynie wynosi maksymalnie 5 lat. W przypadku wydania przedmiotu zamówienia do użytkowania po upływie okresu jego przechowywania gwarancja, o której mowa wyżej przestaje obowiązywać. Wykonawca zrealizuje zamówienie podstawowe w terminie do 140 dni licząc od dnia podpisania umowy, lecz nie później niż do dnia 16.12.2026 r.
Internal identifier: Część 3 zamówienia
Description of the options: 1. Przedmiotem zamówienia w ramach opcji jest dostawa maksymalnie do 50 sztuk bluz ubioru specjalnego WZD oraz maksymalnie do 50 par spodni ubioru specjalnego WZD. 2. W przypadku skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w formie pisemnej nie później niż w ciągu 30 dni licząc od dnia podpisania umowy. W oświadczeniu Zamawiający poda ostateczną liczbę i rozmiary przedmiotu umowy zamawianego w ramach prawa opcji. 3. Wykonawca zrealizuje opcję w terminie do 140 dni licząc od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, lecz nie później niż do dnia 16.12.2026 r.
Lot: LOT-0004
Title: CZĘŚĆ 4 zamówienia - Dostawa ubioru realizacyjnego
Description: Przedmiotem zamówienia w części 4 zamówienia jest dostawa: 200 sztuk bluz ubioru realizacyjnego oraz 200 par spodni ubioru realizacyjnego - w ramach zamówienia podstawowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1d do SWZ. Dostarczony w ramach realizacji zamówienia przedmiot zamówienia musi być nowy i musi pochodzić z bieżącej produkcji. Przedmioty wykonane w ramach prawa opcji muszą być tożsame z przedmiotem dostarczonym w ramach zamówienia podstawowego. Po podpisaniu umowy, a przed uruchomieniem produkcji przedmiotów zamówienia (bluza i spodnie ubioru realizacyjnego), Wykonawca dostarczy do Zamawiającego dwa egzemplarze wzoru przedmiotu umowy w rozmiarze określonym przez Zamawiającego wraz z wymaganymi dokumentami - w terminie do 45 dni od dnia podpisania umowy. Szczegółowe informacje zawarto w § 2 projektu umowy, stanowiącym Załącznik nr 3c do SWZ. Minimalny wymagany okres gwarancji na każdy przedmiot zamówienia wynosi 24 miesiące od daty jego wydania z magazynu do użytkowania, natomiast okres jego przechowywania przez Zamawiającego w magazynie wynosi maksymalnie 5 lat. W przypadku wydania przedmiotu zamówienia do użytkowania po upływie okresu jego przechowywania gwarancja, o której mowa wyżej przestaje obowiązywać. Wykonawca zrealizuje zamówienie podstawowe w terminie do 140 dni licząc od dnia podpisania umowy, lecz nie później niż do dnia 16.12.2026 r.
Internal identifier: Część 4 zamówienia
Description of the options: 1. Przedmiotem zamówienia w ramach opcji jest dostawa maksymalnie do 50 sztuk bluz ubioru realizacyjnego oraz maksymalnie do 50 par spodni ubioru realizacyjnego. 2. W przypadku skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w formie pisemnej nie później niż w ciągu 30 dni licząc od dnia podpisania umowy. W oświadczeniu Zamawiający poda ostateczną liczbę i rozmiary przedmiotu umowy zamawianego w ramach prawa opcji. 3. Wykonawca zrealizuje opcję w terminie do 140 dni licząc od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, lecz nie później niż do dnia 16.12.2026 r.