519244-2023 - ResultRomania-București: Irrigation works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
„INV - 2/2023 Executia lucrarilor pentru obiectivele de investiţii aflate in administrarea ANIF, din cadrul Programului National de Reabilitare a Infrastructurii Principale de Irigatii din Romania, pentru obiectivele de investitii: 4 Loturi
Reference number: 29275212/Inv2/2023
II.1.2.
Main CPV code
45232120 Irrigation works
II.1.4.
Short description
INV - 2/2023 Executia lucrarilor pentru obiectivele de investiţii aflate in administrarea ANIF, din cadrul Programului National de Reabilitare a Infrastructurii Principale de Irigatii din Romania, pentru obiectivele de investitii: 4 Loturi
-Lot I - „ Reabilitarea infrastructurii principale de irigații din incinta Călmățui Gropeni Chișcani .BR”
Lot II - „ Reabilitarea stației de pompare de bază SPA Țigănași, a stație de repompare SRP Devesel, a canalului de aducțiune CA, a canalelor de distribuție CD2, CD3, CD 5 și a construcțiilor hidrotehnice aferente din amenajarea de irigații Crivina Vânju Mare, jud MH(Proiect tehnic) Etapa II;
Lot III - “Reabilitarea staţiei de repompare SRP1 Independenţa, a canalelor de aductiune CA Barza, CP şi a canalelor de distribuţie CC, CD1A, CD1B, CD6, CD7, CD4a, CD4b, CS2, CS3, CDI Dragalina, CD I Drajna, CD8, CD9, CD10 din amenajarea de irigaţii Gălăţui Călăraşi, jud. CL”
Lot IV - „Reabilitarea amenajării de irigații Sud Razelm”, județul Tulcea”
Valoarea estimata a obiectivelor de investitii pentru toate cele cinci loturi este de 591.150.738 lei fara TVA , din care:
Nota: Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarifcari adresate de ofertanti cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Ofertantii pot solicita clarificari cu privire la continutul documentatiei de atribuire cu 25 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
LOT II „ Reabilitarea stației de pompare de bază SPA Țigănași, a stație de repompare SRP Devesel, a canalului de aducțiune CA, a canalelor de distribuție CD2, CD3, CD 5 și a construcțiilor hidrotehnice aferente din amenajarea de irigații Crivina Vânju Mare, jud Mehedinti
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45232120 Irrigation works, 45247111 Irrigation channel construction work, 45259900 Plant upgrade work, 45310000 Electrical installation work
II.2.4.
Description of the procurement
Lot II - „ Reabilitarea stației de pompare de bază SPA Țigănași, a stație de repompare SRP Devesel, a canalului de aducțiune CA, a canalelor de distribuție CD2, CD3, CD 5 și a construcțiilor hidrotehnice aferente din amenajarea de irigații Crivina Vânju Mare, jud MH Etapa II; in valoare estimata de 159.691.406 lei fara TVA din care organizarea de santier in valoare estimata de 2.439.437 lei fara TVA; probe tehnologice in valoare estimata de 640.247 lei fara TVA si cheltuieli pt investitia de baza 156.611.722 lei fara TVA
LOT III - Reabilitarea staţiei de repompare SRP1 Independenţa, a canalelor de aductiune CA Barza, CP şi a canalelor de distribuţie CC, CD1A, CD1B, CD6, CD7, CD4a, CD4b, CS2, CS3, CDI Dragalina, CD I Drajna, CD8, CD9, CD10 din amenajarea de irigaţii Gălăţui Călăraşi, jud. Calarasi
Lot No: 3
45232120 Irrigation works, 45231300 Construction work for water and sewage pipelines, 45310000 Electrical installation work
Lot III - “Reabilitarea staţiei de repompare SRP1 Independenţa, a canalelor de aductiune CA Barza, CP şi a canalelor de distribuţie CC, CD1A, CD1B, CD6, CD7, CD4a, CD4b, CS2, CS3, CDI Dragalina, CD I Drajna, CD8, CD9, CD10 din amenajarea de irigaţii Gălăţui Călăraşi, jud. CL” in valoare estimata de 266.631.517 lei fara TVA din care organizarea de santier in valoare estimata de 822.256 lei fara TVA, probe tehnologice in valoare estimata de – 49.540 lei fara TVA cheltuieli pt investitia de baza 256.759.721 lei fara TVA
Lot I - „ Reabilitarea infrastructurii principale de irigații din incinta Călmățui Gropeni Chișcani .Braila
Lot No: 1
45232120 Irrigation works, 45247111 Irrigation channel construction work
Lot I - „ Reabilitarea infrastructurii principale de irigații din incinta Călmățui Gropeni Chișcani .BR” in valoare estimata de 42.138.372 lei fara TVA din care: organizarea de santier in valoare estimata de – 378.390 lei fara TVA si cheltuieli pt investitia de baza in valoare estimata de – 42.138.372 lei fara TVA
Lot No: 4
45232120 Irrigation works, 45259900 Plant upgrade work, 45310000 Electrical installation work
Lot IV - „Reabilitarea amenajării de irigații Sud Razelm”, județul Tulcea” in valoare estimata de 122.689.443 lei fara TVA din care organizarea de santier in valoare estimata de 2.587.688 lei fara TVA, probe tehnologice in valoare estimata de – 267.251 lei fara TVA cheltuieli pt investitia de baza 119.834.504 lei fara TVA