See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: “Furnizare și montaj mobilier și materiale didactice pentru dotarea sălilor de clasă din unitățile de învățământ preuniversitar din Municipiul Iași”
Description: “Furnizare si montaj mobilier și materiale didactice pentru dotarea sălilor de clasă din unitățile de învățământ preuniversitar din municipiul Iași în cadrul proiectului ”Dotarea cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale a unităților de învățământ preuniversitar din municipiul Iași”, contract nr. 119DOT/2023 (cod final de înregistrare: F-PNRR-Dotari-2023-5433), finanțat în cadrul Planului Național de Redresare și Reziliență (PNRR) - Componenta C15 Educație UAT Municipiul Iași implementează proiectul Dotarea cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale a unităților de învățământ preuniversitar din municipiul Iași. Proiectul este finanţat prin Componenta C15 – Educație din cadrul Planului Național de Redresare și Reziliență (PNRR). Obiectivul General al Proiectului îl reprezintă crearea unui mediu de învățare calitativ, la standarde europene, pentru beneficiarii finali – unitățile de învățământ preuniversitar din Municipiul Iași, prin dotările cu mobilier modern menite să faciliteze procesul de învățare și să creeze oportunitățile necesare pentru creșterea performanțelor școlare. Proiectul vizează și dotarea cu mobilier a unităților de învățământ preuniversitar din Municipiul Iași, întrucât contribuie în mod decisiv la creșterea calității actului didactic, la creșterea performanțelor școlare ale elevilor, dar și la sporirea confortului și siguranței resimțite de către aceștia. Astfel vor fi dotate cu mobilier un număr de 63 de unități de învățământ preuniversitar din municipiul Iași, respectiv a unui număr de 1150 săli de clasă. Această achiziție se va realiza luând în considerare prevederile Ordinelor emise de către Ministerul Educației referitoare la normativele de dotare minimală a sălilor de clasă /sălilor de grupă din unitățile de învățământ preuniversitar. Procedura de achizitie se desfasoara pe loturi dupa cum urmeaza: Lot 1 - FURNIZARE SI MONTAJ MOBILIER ȘI MATERIALE DIDACTICE PENTRU DOTAREA SĂLILOR DE CLASĂ A UNITĂȚILOR DE ÎNVĂȚĂMÂNT PREUNIVERSITAR DIN MUNICIPIUL IAȘI - dotare cu mobilier săli de grupă Lot 2 - FURNIZARE SI MONTAJ MOBILIER ȘI MATERIALE DIDACTICE PENTRU DOTAREA SĂLILOR DE CLASĂ A UNITĂȚILOR DE ÎNVĂȚĂMÂNT PREUNIVERSITAR DIN MUNICIPIUL IAȘI - dotare cu mobilier săli de clasă Termenul limita in care Autoritatea Contractanta va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificări: 11 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor in anunțul de participare. Numărul de zile pana la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 20 zile.
Internal identifier: 4541580/2024/25807
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39100000 Furniture
5. Lot
Lot: LOT-0003
Title: Lot 1 - FURNIZARE SI MONTAJ MOBILIER ȘI MATERIALE DIDACTICE PENTRU DOTAREA SĂLILOR DE CLASĂ A UNITĂȚILOR DE ÎNVĂȚĂMÂNT PREUNIVERSITAR DIN MUNICIPIUL IAȘI - dotare cu mobilier săli de grupă
Description: UAT Municipiul Iași implementează proiectul Dotarea cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale a unităților de învățământ preuniversitar din municipiul Iași Proiectul este finanţat prin Componenta C15 – Educație din cadrul Planului Național de Redresare și Reziliență (PNRR). Obiectivul General al Proiectului îl reprezintă crearea unui mediu de învățare calitativ, la standarde europene, pentru beneficiarii finali – unitățile de învățământ preuniversitar din Municipiul Iași, prin dotările cu mobilier modern menite să faciliteze procesul de învățare și să creeze oportunitățile necesare pentru creșterea performanțelor școlare Proiectul vizează și dotarea cu mobilier a unităților de învățământ preuniversitar din Municipiul Iași, întrucât contribuie în mod decisiv la creșterea calității actului didactic, la creșterea performanțelor școlare ale elevilor, dar și la sporirea confortului și siguranței resimțite de către aceștia. Astfel vor fi dotate cu mobilier un număr de 63 de unități de învățământ preuniversitar din municipiul Iași, respectiv a unui număr de 1150 săli de clasă. Această achiziție se va realiza luând în considerare prevederile Ordinelor emise de către Ministerul Educației referitoare la normativele de dotare minimală a sălilor de clasă /sălilor de grupă din unitățile de învățământ preuniversitar.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 39160000 School furniture
Lot: LOT-0004
Title: Lot 2 - FURNIZARE SI MONTAJ MOBILIER ȘI MATERIALE DIDACTICE PENTRU DOTAREA SĂLILOR DE CLASĂ A UNITĂȚILOR DE ÎNVĂȚĂMÂNT PREUNIVERSITAR DIN MUNICIPIUL IAȘI - dotare cu mobilier săli de clasă
Description: UAT Municipiul Iași implementează proiectul Dotarea cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale a unităților de învățământ preuniversitar din municipiul Iași Proiectul este finanţat prin Componenta C15 – Educație din cadrul Planului Național de Redresare și Reziliență (PNRR). Obiectivul General al Proiectului îl reprezintă crearea unui mediu de învățare calitativ, la standarde europene, pentru beneficiarii finali – unitățile de învățământ preuniversitar din Municipiul Iași, prin dotările cu mobilier modern menite să faciliteze procesul de învățare și să creeze oportunitățile necesare pentru creșterea performanțelor școlare. Proiectul vizează și dotarea cu mobilier a unităților de învățământ preuniversitar din Municipiul Iași, întrucât contribuie în mod decisiv la creșterea calității actului didactic, la creșterea performanțelor școlare ale elevilor, dar și la sporirea confortului și siguranței resimțite de către aceștia. Astfel vor fi dotate cu mobilier un număr de 63 de unități de învățământ preuniversitar din municipiul Iași, respectiv a unui număr de 1150 săli de clasă. Această achiziție se va realiza luând în considerare prevederile Ordinelor emise de către Ministerul Educației referitoare la normativele de dotare minimală a sălilor de clasă /sălilor de grupă din unitățile de învățământ preuniversitar.
Internal identifier: 2