520781-2018 - ResultRomania-Târgu Mureș: Roadworks
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Lucrări de intervenții și reparații străzi, trotuare, parcări și lucrări edilitare (apă-canal) în Municipiul Târgu Mureș
Reference number: 21032/05.04.2018
II.1.2.
Main CPV code
45233140 Roadworks
II.1.4.
Short description
„Lucrări de intervenţii si reparaţii străzi, trotuare, parcări şi lucrări edilitare (apă-canal) în municipiul Târgu Mureș.”
Termenul pana la care Autoritatea Contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari potrivit prevederilor art. 160 alin. (1) si (2) din Legea 98/2016 asa cum a fost modificat prin OUG 107/2017 din 20 decembrie 2017, stabilit prin raportare la termenul limita de depunere a ofertelor, este de 10 zile. Numarul zilelor pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 15 zile (inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor).
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45223300 Parking lot construction work, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232151 Water-main refurbishment construction work, 45232400 Sewer construction work, 45233161 Footpath construction work
II.2.4.
Description of the procurement
Estimarea valorii totale a achiziţiilor pentru întreaga durată a acordului-cadru (după caz, numai în cifre):
Valoarea estimată fără TVA: 134 453 781,52. Monedă: RON.
Sau intervalul: monedă: RON.
Valoarea maximă estimată a unui contract subsecvent este de 10 005 000 RON.
Valoarea minimă estimată a unui contract subsecvent este de 904 000 RON.
Din valoarea totala a acordului-cadru vor fi executate, estimativ:
— 90 % lucrări de reparații și intervenții parcări, trotuare, alei,
— 10 % lucrări edilitare (apă-canal) (reparații conducte apă și conducte canalizare).
Frecvenţa şi valoarea contractelor care urmează să fie atribuite:
— Minim 1 contract subsecvent/an la valoarea minima a subsecventelor,
— Maxim 20 contracte subsecvente/an la valoarea minima a subsecventelor,
— Maxim 5 contracte subsecvente/an la valoarea maximă a subsecventelor.
Nota.
Datorita restrictiei de caractere din aceasta sectiune, estimarile cantitatilor minime si maxime ale Acordului-Cadru si ale unui Contract Subsecvent sunt detaliate intr-un document separat, postat in cadrul documentatiei de atribuire.