522014-2022 - ResultRomania-București: Parts of lift, skip hoists or escalators
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Piese de schimb pentru scări rulante
Reference number: 13863739_2021_PAAPD1294765
II.1.2.
Main CPV code
42419500 Parts of lift, skip hoists or escalators
II.1.4.
Short description
Achiziţia de piese de schimb pentru scări rulante, în vederea menținerii în funcțiune a scărilor rulante din stațiile de metrou.
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 20.
Entitatea contractantă va răspunde la solicitarile de clarificări în a 11-a zi dinainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Piese mecanice scări rulante tip Schindler
Lot No: 5
II.2.2.
Additional CPV code(s)
42416000 Lifts, skip hoists, hoists, escalators and moving walkways
II.2.4.
Description of the procurement
Furnizare piese mecanice pentru scări rulante tip Schindler conform cerinţelor din Caietul de Sarcini.
Estimările cantităţilor minime şi maxime care ar fi putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru și ale contractelor subsecvente se regăsesc în Caietul de Sarcini, pag. 13-14.
Piese electrice scări rulante tip Schindler și Otis
Lot No: 6
42419530 Parts of escalators
Furnizare piese electrice pentru scări rulante tip Schindler și Otis conform cerinţelor din Caietul de Sarcini.
Estimările cantităţilor minime şi maxime care ar fi putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru și ale contractelor subsecvente se regăsesc în Caietul de Sarcini, pag. 14-22.
Piese scări rulante tip Schindler
Lot No: 3
Furnizare de piese pentru scări rulate tip Schindler conform cerinţelor din Caietul de Sarcini.
Estimările cantităţilor minime şi maxime care ar fi putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru și ale contractelor subsecvente se regăsesc în Caietul de Sarcini, pag. 5-9.
Mână curentă
Lot No: 2
19510000 Rubber products
Furnizare mână curentă pentru scări rulante conform cerinţelor din Caietul de Sarcini.
Estimările cantităţilor minime şi maxime care ar fi putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru și ale contractelor subsecvente se regăsesc în Caietul de Sarcini, pag. 5.
Piese trotuare rulante tip Schindler
Lot No: 4
42419540 Parts of moving walkways
Furnizare piese pentru trotuare rulante conform cerinţelor din Caietul de Sarcini.
Estimările cantităţilor minime şi maxime care ar fi putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru și ale contractelor subsecvente se regăsesc în Caietul de Sarcini, pag. 9-13.
Lanț duplex
Lot No: 1
44541000 Articulated chain
Furnizare de lanțuri duplex conform specificațiilor din Caietul de Sarcini.