See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: LOT 1 - Materiale tubulare și fitinguri necesare pentru execuția lucrărilor aferente „CONDUCTEI DE TRANSPORT GAZE NATURALE TETILA – HOREZU – RÂMNICU VÂLCEA” LOT 2 - Robinete, îmbinării electroizolante și fitinguri pentru pentru execuția lucrărilor aferente „CONDUCTEI DE TRANSPORT GAZE NATURALE TETILA – HOREZU – RÂMNICU VÂLCEA”
Description: Entitatea contractantă intenționează să încheie un contract sectorial având ca obiect: LOT 1 - Materiale tubulare și fitinguri necesare pentru execuția lucrărilor aferente „CONDUCTEI DE TRANSPORT GAZE NATURALE TETILA – HOREZU – RÂMNICU VÂLCEA”; LOT 2 - Robinete, îmbinării electroizolante și fitinguri pentru pentru execuția lucrărilor aferente „CONDUCTEI DE TRANSPORT GAZE NATURALE TETILA – HOREZU – RÂMNICU VÂLCEA”. Data limită până la care operatorii economici au dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire, este a 18-a zi dinaintea datei limita de depunere a ofertelor, conform prevederilor art. 173 Legea nr. 99/2016, modificată și completată de OUG 107/2017 pentru modificarea și completarea unor acte normative cu impact în domeniul achizițiilor publice. Termenul-limită în care entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare conform prevederilor art. 172 alin. 2, coroborat cu art. 173 din Legea nr. 99/2016, modificată și completată de OUG 107/2017 pentru modificarea și completarea unor acte normative cu impact în domeniul achizițiilor publice, este: a 11-a zi dinaintea datei limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 35367/22.04.2024
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 44160000 Pipeline, piping, pipes, casing, tubing and related items
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: LOT 1 - Materiale tubulare și fitinguri necesare pentru execuția lucrărilor aferente „CONDUCTEI DE TRANSPORT GAZE NATURALE TETILA – HOREZU – RÂMNICU VÂLCEA”
Description: LOT 1- Materiale tubulare și fitinguri necesare pentru execuția lucrărilor aferente „CONDUCTEI DE TRANSPORT GAZE NATURALE TETILA – HOREZU – RÂMNICU VÂLCEA”, conform documentației de atribuire.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: LOT 2 - Robinete, îmbinării electroizolante și fitinguri pentru pentru execuția lucrărilor aferente „CONDUCTEI DE TRANSPORT GAZE NATURALE TETILA – HOREZU – RÂMNICU VÂLCEA”
Description: LOT 2 - Robinete, îmbinării electroizolante și fitinguri pentru pentru execuția lucrărilor aferente „CONDUCTEI DE TRANSPORT GAZE NATURALE TETILA – HOREZU – RÂMNICU VÂLCEA”, conform documentației de atribuire.
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 42130000 Taps, cocks, valves and similar appliances
Additional classification (cpv): 44111500 Insulators and insulating fittings, 44160000 Pipeline, piping, pipes, casing, tubing and related items