524425-2019 - ResultRomania-București: Supply services of personnel including temporary staff
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Furnizarea de servicii de punere la dispoziție de personal contractual temporar cu roluri specifice, în sprijinul operațiunilor Proiectului Neptun Apă Adâncă din interiorul și din afara României
Reference number: ROND-NP-Se-FA-SCS-02
II.1.2.
Main CPV code
79620000 Supply services of personnel including temporary staff
II.1.4.
Short description
Obiectivul acordului-cadru este stabilirea termenilor si conditiilor, precum si a preturilor unitare in vederea crearii cadrului ce permite entității contractante sa atribuie contracte subsecvente pentru furnizarea de servicii de punere la dispozitie de personal contractual temporar cu roluri specifice, in sprijinul operatiunilor Proiectului Neptun Apa Adanca din interiorul si din afara Romaniei. Rolurile specifice includ dar nu se limiteaza la urmatoarele arii: inginerie, geostiinta, operatiuni, management si executie de proiect, cercetare si tehnologie, siguranta, securitate, sanatate si mediu, foraje si echipamente de mare adancime, calitate, tehnologia informatiei, activitati de birou, administrativ, activitati industriale usoare, profesionisti in afaceri etc.
Procedura este impartita in 3 loturi:
— lot 1: furnizarea de servicii de punere la dispozitie de personal contractual temporar tehnic local, cu roluri specifice, in sprijinul operatiunilor Proi [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Lot 1: Furnizarea de servicii de punere la dispozitie de personal contractual temporar tehnic local, cu roluri specifice, in sprijinul operatiunilor Proiectului Neptun... detalii pe www.e-licitatie.ro
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Obiectivul acordului-cadru este stabilirea termenilor si conditiilor, precum si a preturilor unitare in vederea crearii cadrului ce permite entității contractante sa atribuie contracte subsecvente pentru furnizarea de servicii de punere la dispozitie de personal contractual temporar tehnic local, cu roluri specifice, in sprijinul operatiunilor Proiectului Neptun Apa Adanca din interiorul Romaniei. Rolurile specifice includ dar nu se limiteaza la urmatoarele arii: inginerie, geostiinta, operatiuni, management si executie de proiect, cercetare si tehnologie, siguranta, securitate, sanatate si mediu, foraje si echipamente de mare adancime, calitate etc.
Cantitatea minima estimata: 30 000 ore de munca.
Cantitatea maxima estimata: 150 000 ore de munca.
Cantitatea estimata care poate fi subiectul celui mai mare contract subsecvent: minimum 33 000 ore de munca/maximum 37 000 ore de munca. Valoare estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent: 2 100 000,00 USD.
Lot 2: Furnizarea de servicii de punere la dispoziție de personal contractual temporar non-tehnic local, cu roluri specifice, în sprijinul operațiunilor Proiectului Ne [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
Lot No: 2
Obiectivul acordului-cadru este stabilirea termenilor si conditiilor, precum si a preturilor unitare in vederea crearii cadrului ce permite Entității Contractante sa atribuie contracte subsecvente pentru furnizarea de servicii de punere la dispozitie de personal contractual temporar non-tehnic local, cu roluri specifice, in sprijinul operatiunilor Proiectului Neptun Apa Adanca din interiorul Romaniei. Rolurile specifice includ dar nu se limiteaza la urmatoarele arii: tehnologia informatiei, activitati de birou, administrativ, activitati industriale usoare, profesionisti in afaceri etc.
Cantitatea estimata care poate fi subiectul celui mai mare contract subsecvent: minimum 38 000 ore de munca/maximum 42 000 ore de munca. Valoare estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent: 1 700 000,00 USD.
Lot 3: Furnizarea de servicii de punere la dispoziție de personal contractual temporar tehnic și non-tehnic internațional, cu roluri specifice, în sprijinul operațiuni [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
Lot No: 3
Obiectivul acordului-cadru este stabilirea termenilor si conditiilor, precum si a preturilor unitare in vederea crearii cadrului ce permite entității contractante sa atribuie contracte subsecvente pentru furnizarea de servicii de punere la dispozitie de personal contractual temporar tehnic si non-tehnic international, cu roluri specifice, in sprijinul operatiunilor Proiectului Neptun Apa Adanca din interiorul si din afara Romaniei. Rolurile specifice includ dar nu se limiteaza la urmatoarele arii: inginerie, geostiinta, operatiuni, management si executie de proiect, cercetare si tehnologie, siguranta, securitate, sanatate si mediu, foraje si echipamente de mare adancime, calitate, tehnologia informatiei, activitati de birou, administrativ, activitati industriale usoare, profesionisti in afaceri etc.
Cantitatea minima estimata: 20 000 ore de munca.
Cantitatea maxima estimata: 130 000 ore de munca.
Cantitatea estimata care poate fi subiectul celui mai mare contract subsecvent: minimum 23 000 ore de munca/maximum 27 000 ore de munca. Valoare estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent: 2 800 000,00 USD.