See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Sisteme hardware si secutitate IT in cadrul poriectului finantat prin PNRR
Description: În parteneriat cu Municipiul Săcele, Spitalul Municipal Săcele a depus Cererea de finanțare a Proiectului pentru “Conectarea infrastructurii Spitalului Municipal Săcele la conceptul de sănătate digitală” în cadrul proiectului finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență COD APEL: MS-733, COMPONENTA: C7 Investiția specifică: I3.3 – I.3.3 Investiții în sistemele informatice și în infrastructura digitală a unităților sanitare publice. Obiectivul general al investiției este reprezentat de implementarea procesului de digitalizare al spitalului prin achiziționarea și instalarea echipamentelor specifice, dezvoltarea de aplicații informatice aferente prin îmbunătățirea software-ului clinic și a interoperabilității și a software-ului non-clinic, instruirea personalului medical și tehnic din instituție. Componenta 1: Îmbunătățirea rețelelor de comunicații (infrastructura IT); Atingerea acestui obiectiv specific se va realiza prin: Actualizarea și extinderea componentelor hardware existente ale rețelei de comunicații IT și date /voce Actualizarea și instalarea software-ului legat de rețelele IT și securitate Actualizarea și instalarea dispozitivelor hardware IT
Internal identifier: 4317665/1768/2024
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48821000 Network servers
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Sisteme hardware si securitate IT compus din : Data center Pc-uri Echipamente de securiatate Scanner coduri de bare Software securitate IT si retele
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 30213300 Desktop computer, 32420000 Network equipment, 35126000 Bar code scanning equipment