See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Edificarea unui Centru Cultural Multifuncțional în Municipiul Oradea, județul Bihor
Description: Imobilul este amplasat în intravilanul Municipiului Oradea Construcția se încadrează la Categoria de importanță –C-(conform HGR nr.766/1997). Clasa de importanță – II-(conform Codului de proiectare seismică P100/1-2013). Regim de înălțime propus D/S+P +1E+un etaj parțial intermediar. În vederea realizării obiectivului de investiții sunt necesare următoarele tipuri principale de lucrări: -Construire clădire Centru Cultural Multifuncțional -Asigurare utilități, rețele exterioare -Amenajare acces din drum public și platforme carosabile -Amenajare alei și platforme pietonale -Amenajare spații verzi -Organizare de șantier Principalele funcțiuni ale clădirii: -Sală principală cu aproximativ 1077 locuri -2 Săli secundare cu maxim 350 de locuri în picioare și posibilitatea de amplasare a maxim 300 de scaune -Spații de alimentație publică -Foaier -Spații administrative -Spații de circulație Durata contractului: 32 luni. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este cu 25 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea Contractanta stabileste un termen limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare, dupa cum urmeaza: termenul - limita este cu 11 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Precizam ca termenul de raspuns la clarificari nu afecteaza dreptul operatorilor economici de a adresa solicitari de clarificare pe parcursul intregii perioade care se scurge de la momentul publicarii Anuntului de Participare si pana la termenul limita cu 11 zile anterior termenului limita de depunere a ofertelor. Cu toate acestea, avand in vedere faptul ca Autoritatea Contractanta are obligatia de a raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare, sens in care aceasta trebuie sa isi aloce un termen rezonabil pentru procesarea solicitarilor de clarificarea si formularea raspunsurilor care se impun, Autoritatea Contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificare adresate de operatorii economici in intervalul de la publicarea Anuntului de Participare si pana la data la care se implineste termenul cu 25 de zile anterior datei limita de depunere a ofertelor. Termenele de primire și de răspuns la clarificari au fost stabilite astfel incat operatorii economici sa aiba o perioada adecvata pentru analizarea documentatiei de atribuire si, ulterior, pentru elaborarea ofertelor prin prisma raspunsurilor oferite de Autoritatea Contractanta.
Internal identifier: 4244997/2022
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45212300 Construction work for art and cultural buildings
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1