529198-2019 - ResultRomania-Târgoviște: Construction, foundation and surface works for highways, roads
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
„Modernizarea și reabilitarea drumului de centură al municipiului Târgoviște – rest de executat” PMT-2019-P-021, Codul unic de identificare procedură: 4279944-2019-41
Reference number: 4279944-2019-41
II.1.2.
Main CPV code
45233000 Construction, foundation and surface works for highways, roads
II.1.4.
Short description
Proiectul presupune reabilitarea si modernizarea soselei de centura a municipiului Targoviste si extinderea sa pe 4 benzi, acolo unde este posibil, pentru a asigura infrastructura de baza in vederea cresterii cererii de transport in regiunea centrala a judetului Dambovita si pentru a oferi o ruta ocolitoare viabila departe de centrul municipiului. De asemenea se urmareste si reabilitarea podurilor si pasajelor aflate pe traseul inelului de centura: pasaj superior Petru Cercel, modernizarea si dublarea podului peste raul Ialomita la Teis, pasajul superior pe DN 71 in zona Targoviste Nord si podul peste Ialomita la Valea Voievozilor precum si constructia unui pod pe drumul de legatura, peste canalul istoric (drumul de legatura pe malul drept al raului Ialomita intalneste la km 1+600 Canalul Istoric din zona adiacenta Gradinii Zoologice din municipiul Targoviste). Obiectul contractului ce urmează a fi atribuit constă în finalizarea lucrarilor de moderni [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
„Modernizarea și reabilitarea drumului de centură al municipiului Târgoviște – Rest de executat” – Lot 5
Lot No: 5
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45233000 Construction, foundation and surface works for highways, roads, 45221100 Construction work for bridges
II.2.4.
Description of the procurement
Obiectul contractului ce urmează a fi atribuit constă în finalizarea lucrarilor de modernizare si reabilitare a drumului de centura al municipiului Targoviste, pe lot 1 tronsonul cuprins intre Str. Gimnaziului si Str. Mihai Bravu, pe malul drept al raului Ialomita. Se vor executa urmatoarele categorii de lucrari: reabilitarea sistemului rutier existent – drumul de legatura pe malul drept al raului Ialomita, constructie pod pe drumul de legatura, peste canalul istoric.
„Modernizarea și reabilitarea drumului de centură al municipiului Târgoviște – Rest de executat” – Lot 1
Lot No: 1
45233000 Construction, foundation and surface works for highways, roads, 45221100 Construction work for bridges, 45232400 Sewer construction work
Obiectul contractului ce urmează a fi atribuit constă în finalizarea lucrarilor de modernizare si reabilitare a drumului de centura al municipiului Targoviste, pe lot 1 format de strazile Petru Cercel si Laminorului, respectiv intre km 0+000 (de la Calea Bucuresti) si km 5+238 (pana la Calea Campulung). Se vor executa urmatoarele categorii de lucrari: reabilitarea sistemului rutier existent, reabilitarea pasajului superior Targoviste Sud-pasajul superior Petru Cercel, realizarea unei statii de pompare SPUN1 – zona 1.
„Modernizarea și reabilitarea drumului de centură al municipiului Târgoviște – Rest de executat” – Lot 2
Lot No: 2
Obiectul contractului ce urmează a fi atribuit constă în finalizarea lucrarilor de modernizare si reabilitare a drumului de centura al municipiului Targoviste, pe lot 1 tronsonul format de strazile Calea Campulung si Bulevardul Eroilor, inclusiv bretelele pasajului peste calea ferata la DN71 – Aleea Sinaia, respectiv intre km 5+238 (de la str. Laminorului) si km 8+760 (pana la Aleea Sinaia). Se vor executa urmatoarele categorii de lucrari: - Lucrari de asfaltare strazi si trotuare, Reabilitare Pod existent si Construire Podul nou peste raul Ialomita.
„Modernizarea și reabilitarea drumului de centură al municipiului Târgoviște – Rest de executat” – Lot 3
Lot No: 3
Obiectul contractului ce urmează a fi atribuit constă în finalizarea lucrarilor de modernizare si reabilitare a drumului de centura al municipiului Targoviste, pe lot 3 tronsonul format de strazile Aleea Sinaia, Aleea Manastirea Dealu si Str. Magrini, respectiv intre km 8+760 (de la bretele pasaj Aleea Sinaia) si km 11+470 (pana la Str. Gimnaziului). Se vor executa urmatoarele categorii de lucrari: reabilitarea sistemului rutier existent, reabilitarea pasajului DN 71-pasajul superior pe DN 71 in zona Targoviste Nord, realizarea unei statii de pompare SPUN1 – zona 3.
„Modernizarea și reabilitarea drumului de centură al municipiului Târgoviște – Rest de executat” – Lot 4
Lot No: 4
Obiectul contractului ce urmează a fi atribuit constă în finalizarea lucrarilor de modernizare si reabilitare a drumului de centura al municipiului Targoviste, pe tronsonul format de Calea Ialomitei si podul Valea Voievozilor, respectiv intre km 11+470 (de la intersectia cu Str. Magrini) si km 13+808 (pana la Str. Petru Cercel). Se vor executa urmatoarele categorii de lucrari: reabilitarea sistemului rutier existent, reabilitarea podului rutier Valea Voievozilor-podul peste Ialomita la Valea Voievozilor, Realizarea unei statii de pompare ape pluviale SPP.