529288-2020 - ResultRomania-Târgoviște: Road construction works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Execuție lucrări modernizare drumuri județene, pentru obiectivul de investiții „Dezvoltarea infrastructurii de transport județean prin modernizarea DJ720, DJ720B, DJ711 și DJ101B pe traseul limită județ Prahova-Moreni-Gura Ocniței-Răzvad-Ulmi-Târgoviște-Comișani-Bucșani-Băleni-Dobra-Finta-Bilciurești-Cojasca-Cornești-Butimanu-Niculești-limită Județ Ilfov”
Reference number: 4280205_2019_PAAPD1094993
II.1.2.
Main CPV code
45233120 Road construction works
II.1.4.
Short description
Procedura de achiziție publică este organizată în vederea atribuirii contractului de execuție lucrări modernizare drumuri județene, pentru obiectivul de investiții „Dezvoltarea infrastructurii de transport județean prin modernizarea DJ720, DJ720B, DJ711 și DJ101B pe traseul limită județ Prahova-Moreni-Gura Ocniței-Răzvad-Ulmi-Târgoviște-Comișani-Bucșani-Băleni-Dobra-Finta-Bilciurești-Cojasca-Cornești-Butimanu-Niculești-limită Județ Ilfov”.
Operatorii economici vor putea solicita clarificari sau informatii suplimentare în legatura cu documentatia de atribuire, cu 25 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari cu 12 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Lotul 1
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Execuție lucrări modernizare drumuri județene, pentru obiectivul de investiții „Dezvoltarea infrastructurii de transport județean prin modernizarea DJ720, DJ720B, DJ711 și DJ101B pe traseul-limită județ Prahova- Moreni-Gura Ocniței-Răzvad-Ulmi-Târgoviște-Comișani-Bucșani-Băleni-Dobra-Finta-Bilciurești-Cojasca- Cornești-Butimanu-Niculești-limită județ Ilfov”.
Valoarea totală estimată este de 158 823 635,89 RON fără TVA, defalcată pe patru loturi, după cum urmează:
1. Lotul 1: 36 541 541,09 RON fără TVA.
Lotul 3
Lot No: 3
Execuție lucrări modernizare drumuri județene, pentru obiectivul de investiții„Dezvoltarea infrastructurii de transport județean prin modernizarea DJ720, DJ720B, DJ711 și DJ101B pe traseul-limită județ Prahova-Moreni-Gura Ocniței-Răzvad-Ulmi-Târgoviște- Comișani-Bucșani-Băleni-Dobra-Finta-Bilciurești-Cojasca-Cornești-Butimanu-Niculești-imită județ Ilfov”.
3. Lotul 3: 43 992 058,67 RON fără TVA.
Lotul 2
Lot No: 2
Execuție lucrări modernizare drumuri județene, pentru obiectivul de investiții „Dezvoltarea infrastructurii de transport județean prin modernizarea DJ720, DJ720B, DJ711 și DJ101B pe traseul-limită județ Prahova-Moreni-Gura Ocniței-Răzvad-Ulmi-Târgoviște- Comișani-Bucșani-Băleni-Dobra-Finta-Bilciurești-Cojasca-Cornești-Butimanu-Niculești-imită județ Ilfov”.
2. Lotul 2: 37 802 075,74 RON fără TVA.
Lotul 4
Lot No: 4
4. Lotul 4: 40 487 960,39 RON fără TVA.