529867-2026 - Competition
Finland – Real estate services – Espoon Asunnot Oy / Lasituskorjaukset
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleEspoon Asunnot Oy / Lasituskorjaukset
DescriptionHankinnan kohteena on lasituskorjaukset Espoon Asunnot Oy:n omistamiin kiinteistöihin. Hankinta on jaettu kahteen alueeseen: etelä ja pohjoinen. Kumpaankin alueeseen valitaan 1 toimija. Tilaaja ei voi kertoa tarkkoja määriä ennalta eikä luvata tiettyä määrää töitä sopimusaikana. Hintalistojen määräkertoimet ovat ainoastaan tarjousten vertailua varten. Edullisimman tarjouksen tehnyt tarjoaja valitaan eteläiseen alueeseen ja toiseksi edullisimman tarjouksen tehnyt tarjoaja pohjoiseen alueeseen. Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin liitteenä olevassa tarjouspyynnössä ja palvelukuvauksessa.
Internal identifier622428
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Main features of the procedureHankintamenettelynä käytetään avointa menettelyä. Hankinnan ennakoitu arvonlisäverollinen (alv 25.5 %) kokonaisarvo 4 vuoden ajalle ylittää EU-kynnysarvon.
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 70000000 Real estate services
Additional classification (cpv): 45441000 Glazing work
5. Lot
LotLOT-0000