See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Brzeg w roku 2027
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 663) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, gospodarki łowieckiej, gospodarki łąkowo-rolnej, szkółkarstwa, nasiennictwa, turystycznego zagospodarowania lasów, utrzymania miejsc postoju oraz ochrony przyrody do wykonania na terenie Nadleśnictwa Brzeg, w roku 2027. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 01.01.2027 r. – 31.12.2027 r.
Internal identifier: SA.270.1.7.2026
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77200000 Forestry services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Pakiet 1 – Usługi z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach: Rogalice, Barucice oraz usługi z zakresu gospodarki łowieckiej
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, turystycznego zagospodarowania lasów, utrzymania miejsc postoju, nasiennictwa oraz ochrony przyrody, przygotowania gleby i rozdrabniania pozostałości pozrębowych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Brzeg, Leśnictwo Rogalice i leśnictwo Barcicuce oraz usługi z zakresu gospodarki łowieckiej w roku 2027. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Internal identifier: SA.270.1.7.2026 -Pakiet 1
Additional classification (cpv): 60000000 Transport services (excl. Waste transport), 75251120 Forest-firefighting services, 77100000 Agricultural services, 77210000 Logging services, 77211000 Services incidental to logging, 77211100 Timber harvesting services, 77211200 Transport of logs within the forest, 77211300 Tree-clearing services, 77211400 Tree-cutting services, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 77231200 Forest pest control services, 77231600 Afforestation services, 98351110 Parking enforcement services, 77600000 Hunting services
Options:
Description of the options: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 30 % Wartości Przedmiotu Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Lot: LOT-0002
Title: Pakiet 2 – Usługi z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach: Wójcice, Dobrzyń
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, turystycznego zagospodarowania lasów, utrzymania miejsc postoju, ochrony przyrody, przygotowania gleby i rozdrabniania pozostałości pozrębowych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Brzeg, Leśnictwa: Wójcice, Dobrzyń w roku 2027. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Internal identifier: SA.270.1.7.2026 - Pakiet 2
Additional classification (cpv): 60000000 Transport services (excl. Waste transport), 75251120 Forest-firefighting services, 77210000 Logging services, 77211000 Services incidental to logging, 77211100 Timber harvesting services, 77211200 Transport of logs within the forest, 77211300 Tree-clearing services, 77211400 Tree-cutting services, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 77231200 Forest pest control services, 77231600 Afforestation services, 98351110 Parking enforcement services
Description of the options: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 30 % Wartości Przedmiotu Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Lot: LOT-0003
Title: Pakiet 3 – Usługi z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach: Nowy Świat, Lubsza
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, turystycznego zagospodarowania lasów, utrzymania miejsc postoju, ochrony przyrody, przygotowania gleby i rozdrabniania pozostałości pozrębowych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Brzeg, Leśnictwa: Nowy Świat, Lubsza w roku 2027. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Internal identifier: SA.270.1.7.2026 - Pakiet 3
Lot: LOT-0004
Title: Pakiet 4 – Usługi z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach: Kuźnica Katowska, Roszkowice
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, turystycznego zagospodarowania lasów, utrzymania miejsc postoju, ochrony przyrody, przygotowania gleby i rozdrabniania pozostałości pozrębowych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Brzeg, Leśnictwo Kuźnica Katowska i Leśnictwo Roszkowice w roku 2027. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Internal identifier: SA.270.1.7.2026 - Pakiet 4
Description of the options: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 30 % Wartości Przedmiotu Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac (na Obszarze Realizacji Pakietu) oraz (4) powierzania wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Lot: LOT-0006
Title: Pakiet 5 – Usługi z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach: Kurznie, Stobrawa
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, turystycznego zagospodarowania lasów, utrzymania miejsc postoju, ochrony przyrody, przygotowania gleby i rozdrabniania pozostałości pozrębowych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Brzeg, Leśnictwa Kurznie, Stobrawa w roku 2027. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Internal identifier: SA.270.1.7.2026 - Pakiet 5
Lot: LOT-0008
Title: Pakiet 6 – Usługi z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwie Prędocin
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, turystycznego zagospodarowania lasów, utrzymania miejsc postoju, ochrony przyrody, przygotowania gleby i rozdrabniania pozostałości pozrębowych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Brzeg, Leśnictwo Prędocin w roku 2027. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Internal identifier: SA.270.1.7.2026 - Pakiet 6
Description of the options: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 30 % Wartości Przedmiotu Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenianiezbędnego wykonawstwa prac (na Obszarze Realizacji Pakietu) oraz (4) powierzania wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Lot: LOT-0011
Title: Pakiet 7– Usługi z zakresu gospodarki leśnej, gospodarki łąkowo rolnej, turystycznego zagospodarowania lasów
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej, ochrony przeciwpożarowej oraz zagospodarowania turystycznego lasów na terenie Nadleśnictwa Brzeg, w roku 2027. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia
Internal identifier: SA.270.1.7.2026 - Pakiet 7
Additional classification (cpv): 77100000 Agricultural services, 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 98351110 Parking enforcement services, 75251120 Forest-firefighting services, 60000000 Transport services (excl. Waste transport)
Lot: LOT-0012
Title: Pakiet 8 – Usługi z zakresu gospodarki leśnej: zrywka i pozyskanie mechaniczne drewna zestawem harvester + forvarder
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu zrywki i pozyskania mechanicznego drewna zestawem harvester + forvarder w drzewostanach przedrębnych oraz rębnych, usuwanie podszytów na powierzchniach zrębowych wytypowanych do pozyskania maszynowego na terenie Nadleśnictwa Brzeg, w roku 2027. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia
Internal identifier: SA.270.1.7.2026 - Pakiet 8
Additional classification (cpv): 77210000 Logging services, 77211000 Services incidental to logging, 77211100 Timber harvesting services, 77211200 Transport of logs within the forest, 77211400 Tree-cutting services, 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services