533856-2026 - Competition
Finland – Cleaning services – Siivouspalvelujen hankinta Siuntion, Inkoon, Hangon ja Espoon alueille
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Siivouspalvelujen hankinta Siuntion, Inkoon, Hangon ja Espoon alueille
Description: Länsi-Uudenmaan hyvinvointialue (myöhemmin myös Tilaaja) pyytää tarjouksia siivouspalveluiden hankinnasta. Hankinnassa hankitaan toistaiseksi voimassa oleville kohteille ylläpitosiivousta, vuosihuoltotöitä ja erikseen tilattavia siivoustöitä, esimerkiksi kalusteiden pesua. Hankinnan ennakoitu arvo on 7 100 000 euroa (alv 0 %), joka jakautuu osa-alueiden kesken seuraavasti: Osa-alue 1 Siuntion ja Inkoon alue ennakoitu arvo on 1 300 000 € (alv 0%). Osa-alue 2 Hangon alue ennakoitu arvo on 2 000 000 € (alv 0%) Osa-alue 3 Espoon itäinen alue (Leppävaara ja Tapiola) ennakoitu arvo on 3 800 000 € (alv 0 %) Jokaiselle osa-alueelle valitaan yksi (1) toimittaja ja yksi (1) varatoimittaja. Varatoimittajan kanssa voidaan tehdä sopimus, mikäli Toimittajan sopimus päättyy osittain tai kokonaan pääsääntöisesti irtisanomisen johdosta. Varatoimittajalta voidaan myös pyytää yksittäisten kohteiden osalta palvelun tuottamista. Kohteiden hinnoittelussa noudatetaan varatoimittajan tarjouksessaan antamia hintoja mahdollisine sopimusehtojen mukaisine hinnankorotuksineen. Tilaaja järjestää kiinnostuneille tarjoajille kohdekäynnit Espoossa ja Hangossa viikolla 25. Tarkemmat tiedot kohteista ja ajankohdista löytyy liitteen 2.1 "Kohdeluettelo ja hinnat" kolmannelta välilehdeltä "Näyttösuunnitelma". Tarkempi kuvaus hankinnan sisällöstä on tarjouspyynnön liitteellä 2. "Hankinnan kohteen kuvaus".
Internal identifier: 3932/2025
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90910000 Cleaning services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Osa-alue 1 Siuntion ja Inkoon alue
Description: Osa-alue 1 Siuntion ja Inkoon alue
Internal identifier: 1-0
Lot: LOT-0002
Title: Osa-alue 2 Hangon alue
Description: Osa-alue 2 Hangon alue
Internal identifier: 2-1
Lot: LOT-0003
Title: Osa-alue 3 Espoon itäinen alue (Leppävaara ja Tapiola)
Description: Espoon itäinen alue (Leppävaara ja Tapiola)
Internal identifier: 3-2