2. Procedure
Procedure
Title: T-8-26 Járműfestékek és segédanyagok, felületkép.
Description: Adásvételi keretszerződés keretében járműfestékek és segédanyagok, felületképzési anyagok, kellékek beszerzése Teljes mennyiség (tervezetten): 33 664 (DB, L, CS, KG, TK) /24hónap. 1. rész: Festékek és segédanyagok beszerzése 11 056 ME (DB, L) /24 hónap 2. rész. Felületképzési anyagok, kellékek beszerzése 22 608 ME (DB, CS, KG, TK) /24 hónap A beszerzés tárgyával kapcsolatos részletes műszaki követelményeket a közbeszerzési útmutató 1. számú melléklete a Tétellista tartalmazza, amely a tárgyalás alapját képezi.
Internal identifier: EKR001462122026
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 44810000 Paints
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Festékek és segédanyagok
Description: Festékek és segédanyagok beszerzése adásvételi keretszerződés keretében. Teljes mennyiség (tervezetten): 11 056 ME (DB, L,) /24 hónap A megadott mennyiségek a korábbi felhasználási tapasztalatok alapján kerültek meghatározásra, ún. tapasztalati mennyiségek. A tapasztalati mennyiségek az ajánlatok megalapozott elbírálása érdekében, az általános forgalmi adó nélküli ajánlati összár meghatározásához kerültek megadásra, a szerződés keretében beszerzett mennyiségek ezen tapasztalati adatoktól eltérhetnek. Ajánlattevőnek az előzőek ismeretében kell benyújtania ajánlatát. A megkötésre kerülő szerződés mellékletében csak az egységárak kerülnek feltüntetésre. Ajánlatkérő a keretszerződésben rögzítésre kerülő keretösszeg 70. %-a összértékű megrendelés kiadására kötelezettséget vállal. A részletes termékfelsorolást és a termékekhez tartozó műszaki, szakmai követelményeket, a közbeszerzési dokumentumok részét képező terméklista táblázat tartalmazza. A táblázatban meghatározott termékek típusa, műszaki jellemzői az Ajánlatkérő korábbi megrendelései alapján kerültek meghatározásra, amely adatok az eljárás második, ajánlattételi szakaszában a tárgyalás(ok) eredményeként még változhatnak. Ajánlatkérő a meghatározott műszaki paraméterek esetében a tárgyalás(ok) eredményeként meghatározott mértékű eltérést is megengedhet. Az eljárás második, ajánlattételi szakaszában az ajánlattevőnek a megajánlott termékek megfelelőségének ellenőrzéséhez meg kell neveznie a termékek kereskedelmi megnevezését, gyártóját, meg kell adnia a termékek gyártói cikkszámát, vagy egyéb, a termékek beazonosítását segítő adatot (pl. termékgyártói rajzszám, internetes gyártói katalógus URL elérhetősége, stb.). Az egyenértékűnek megajánlott termék esetében be kell nyújtani a termék műszaki paramétereit (is) tartalmazó adatlapját vagy ezzel egyenértékű dokumentumot (pl. termékleírás), amelyből az Ajánlatkérő által előírt műszaki követelményeknek megfelelés az Ajánlatkérő számára megállapítható. Az egyenértékűnek megajánlott termék minősége lehet jobb, mint az adott termék vonatkozásában az Ajánlatkérő által előírt műszaki követelmény. Kétség esetén az egyenértékűség (és adott esetben a jobb minőség) igazolása az eljárás második, ajánlattételi szakaszában az ajánlattevő kötelezettsége. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésére. Ajánlattevőnek ajánlatában minden megajánlott termékre vonatkozóan nyilatkoznia kell arról, hogy az a hatályos jogszabályi előírások szerint veszélyes anyagnak, vagy keveréknek minősül-e és be kell nyújtania a kémiai biztonságról szóló 2000. évi XXV. törvény rendelkezésinek megfelelő magyar nyelvű biztonsági adatlapot az útmutatóban részletezettek szerint. Ajánlatkérő felhívja az Ajánlattevő figyelmét, hogy a Bizottság (EU) 2020/878 rendelete előírásainak megfelelő biztonsági adatalapot kell csatolnia! A megajánlott termékek gyártójának rendelkeznie kell a gyártónál működő, a gyártásra is vonatkozó hatályos ISO 9001 vagy ezzel egyenértékű szabvány szerint működtetett minőségirányítási rendszerrel. Ajánlattevőnek az eljárás második, ajánlattételi szakaszában csatolni kell az akkreditált, tanúsító szervezet által minősített minőségirányítási rendszer működését alátámasztó bizonyítvány egyszerű másolati példányát vagy a rendszer kiépítésére tett intézkedéseket igazoló iratokat. Ezek hiányában egy évnél nem régebbi, akkreditált vizsgáló intézménytől származó ellenőrzési jelentés csatolása szükséges. . Ajánlatkérő tárgyalni kíván ajánlati árak táblázatában szereplő termékekről, azok műszaki paramétereiről, különösen, ha a megadott műszaki paraméterek nem egyértelműek az Ajánlattevők számára, A közzétett Tétellistában és szerződéstervezetben foglaltak a tárgyalás(ok) eredményeképp módosulhatnak. Az Ajánlatkérő rögzíti, hogy a közzétett szerződéses feltételek alábbi elemeiről nem kíván tárgyalni: • bármely, jelen beszerzésben kötelezően alkalmazandó jogszabályban, magyar vagy nemzetközi előírásban meghatározott kötelező rendelkezésekről, • az Ajánlatkérő és a BKK Zrt. között fennálló közszolgáltatási szerződésben előírt, de a szerződés keretében az Ajánlattevő által megvalósítandó kötelezettségekről, • a szerződéses feltételekben szereplő következő tartalomról: o a fizetési határidőről, o a számla tartalmáról, o a titok és adatvédelemmel kapcsolatos rendelkezéseiről, o szerződés időbeli hatályáról, Részvételre jelentkezőnek részvételi jelentkezésében nyilatkoznia kell, hogy a részvételi jelentkezése tekintetében fennáll-e az ukrajnai helyzetet destabilizáló orosz intézkedések miatt hozott korlátozó intézkedésekről szóló, 2014. július 31-i 833/2014/EU tanácsi rendelet 5k. cikk (1) bekezdésében meghatározott, a közbeszerzési szerződés odaítélésére vonatkozó tilalom. Amennyiben a tilalom nem áll fenn Részvételre jelentkezőnek EKR űrlap benyújtásával kell nyilatkoznia. A tilalom fennállása vagy részleges fennállása esetén Részvételre jelentkezőnek az Útmutatóban szereplő formanyomtatvány kitöltésével kell nyilatkoznia. Folytatás a II. 2. 14. (BT-300) pontban.
Internal identifier: EKR001462122026/1
Lot: LOT-0002
Title: Felületképzési anyagok, kellékek
Description: Felületképzési anyagok, kellékek beszerzése adásvételi keretszerződés keretében. Teljes mennyiség (tervezetten): 22 608 ME (DB,CS, KG, TK) /24 hónap A megadott mennyiségek a korábbi felhasználási tapasztalatok alapján kerültek meghatározásra, ún. tapasztalati mennyiségek. A tapasztalati mennyiségek az ajánlatok megalapozott elbírálása érdekében, az általános forgalmi adó nélküli ajánlati összár meghatározásához kerültek megadásra, a szerződés keretében beszerzett mennyiségek ezen tapasztalati adatoktól eltérhetnek. Ajánlattevőnek az előzőek ismeretében kell benyújtania ajánlatát. A megkötésre kerülő szerződés mellékletében csak az egységárak kerülnek feltüntetésre. Ajánlatkérő a keretszerződésben rögzítésre kerülő keretösszeg 70. %-a összértékű/ megrendelés kiadására kötelezettséget vállal. A részletes termékfelsorolást és a termékekhez tartozó műszaki, szakmai követelményeket, a közbeszerzési dokumentumok részét képező terméklista táblázat tartalmazza. A táblázatban meghatározott termékek típusa, műszaki jellemzői az Ajánlatkérő korábbi megrendelései alapján kerültek meghatározásra, amely adatok az eljárás második, ajánlattételi szakaszában a tárgyalás(ok) eredményeként még változhatnak. Ajánlatkérő a meghatározott műszaki paraméterek esetében a tárgyalás(ok) eredményeként meghatározott mértékű eltérést is megengedhet. Az eljárás második, ajánlattételi szakaszában az ajánlattevőnek a megajánlott termékek megfelelőségének ellenőrzéséhez meg kell neveznie a termékek kereskedelmi megnevezését, gyártóját, meg kell adnia a termékek gyártói cikkszámát, vagy egyéb, a termékek beazonosítását segítő adatot (pl. termékgyártói rajzszám, internetes gyártói katalógus URL elérhetősége, stb.). Az egyenértékűnek megajánlott termék esetében be kell nyújtani a termék műszaki paramétereit (is) tartalmazó adatlapját vagy ezzel egyenértékű dokumentumot (pl. termékleírás), amelyből az Ajánlatkérő által előírt műszaki követelményeknek megfelelés az Ajánlatkérő számára megállapítható. Az egyenértékűnek megajánlott termék minősége lehet jobb, mint az adott termék vonatkozásában az Ajánlatkérő által előírt műszaki követelmény. Kétség esetén az egyenértékűség (és adott esetben a jobb minőség) igazolása az eljárás második, ajánlattételi szakaszában az ajánlattevő kötelezettsége. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésére. Ajánlattevőnek ajánlatában minden megajánlott termékre vonatkozóan nyilatkoznia kell arról, hogy az a hatályos jogszabályi előírások szerint veszélyes anyagnak, vagy keveréknek minősül-e és be kell nyújtania a kémiai biztonságról szóló 2000. évi XXV. törvény rendelkezésinek megfelelő magyar nyelvű biztonsági adatlapot az útmutatóban részletezettek szerint. Ajánlatkérő felhívja az Ajánlattevő figyelmét, hogy a Bizottság (EU) 2020/878 rendelete előírásainak megfelelő biztonsági adatalapot kell csatolnia! A megajánlott termékek gyártójának rendelkeznie kell a gyártónál működő, a gyártásra is vonatkozó hatályos ISO 9001 vagy ezzel egyenértékű szabvány szerint működtetett minőségirányítási rendszerrel. Ajánlattevőnek az eljárás második, ajánlattételi szakaszában csatolni kell az akkreditált, tanúsító szervezet által minősített minőségirányítási rendszer működését alátámasztó bizonyítvány egyszerű másolati példányát vagy a rendszer kiépítésére tett intézkedéseket igazoló iratokat. Ezek hiányában egy évnél nem régebbi, akkreditált vizsgáló intézménytől származó ellenőrzési jelentés csatolása szükséges. Ajánlatkérő tárgyalni kíván ajánlati árak táblázatában szereplő termékekről, azok műszaki paramétereiről, különösen, ha a megadott műszaki paraméterek nem egyértelműek az Ajánlattevők számára. A közzétett Tétellistában és szerződéstervezetben foglaltak a tárgyalás(ok) eredményeképp módosulhatnak. Az Ajánlatkérő rögzíti, hogy a közzétett szerződéses feltételek alábbi elemeiről nem kíván tárgyalni: • bármely, jelen beszerzésben kötelezően alkalmazandó jogszabályban, magyar vagy nemzetközi előírásban meghatározott kötelező rendelkezésekről, • az Ajánlatkérő és a BKK Zrt. között fennálló közszolgáltatási szerződésben előírt, de a szerződés keretében az Ajánlattevő által megvalósítandó kötelezettségekről, • a szerződéses feltételekben szereplő következő tartalomról: o a fizetési határidőről, o a számla tartalmáról, o a titok és adatvédelemmel kapcsolatos rendelkezéseiről, o szerződés időbeli hatályáról, Részvételre jelentkezőnek részvételi jelentkezésében nyilatkoznia kell, hogy a részvételi jelentkezése tekintetében fennáll-e az ukrajnai helyzetet destabilizáló orosz intézkedések miatt hozott korlátozó intézkedésekről szóló, 2014. július 31-i 833/2014/EU tanácsi rendelet 5k. cikk (1) bekezdésében meghatározott, a közbeszerzési szerződés odaítélésére vonatkozó tilalom. Amennyiben a tilalom nem áll fenn Részvételre jelentkezőnek EKR űrlap benyújtásával kell nyilatkoznia. A tilalom fennállása vagy részleges fennállása esetén Részvételre jelentkezőnek az Útmutatóban szereplő formanyomtatvány kitöltésével kell nyilatkoznia. Folytatás a II. 2. 14. (BT-300) pontban.
Internal identifier: EKR001462122026/2